DAJ CYNK

LG G4 - 16 Mpix i Snapdragon 810

15.01.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7264

Ważne 0

0

Do sieci trafiły kolejne informacje dotyczące specyfikacji smartfonu LG G4. Pomimo doniesień dotyczących nadmiernego nagrzewania się układu SoC Qualcomm Snapdragon 810, to właśnie on trafi do nowego flagowca LG.

Do sieci trafiły kolejne informacje dotyczące specyfikacji smartfonu LG G4. Pomimo doniesień dotyczących nadmiernego nagrzewania się układu SoC Qualcomm Snapdragon 810, to właśnie on trafi do nowego flagowca LG.

Qualcomm Snapdragon 810 pojawił się już w niedawno zaprezentowanym LG G Flex 2. Pierwsze urządzenia z tym ośmiordzeniowym, 64-bitowym chipsetem zagoszczą na rynku już w lutym. I to pomimo doniesień dotyczących przesadnego nagrzewania się Snapdragonów 615 i 810. W Snapdragonie 810 przy taktowaniu rdzeni Cortex-A57 zegarem od 1,4 GHz w górę zaczynają się poważne problemy z odprowadzaniem ciepła. Nie bez powodu Qualcomm postawił na niższe taktowanie chipsetu niż Snapdragona 805. Samsung próbując przeczekać początkowe problemy Qualcomma ma ponoć stosować własne Exynosy zamiast chipów Qualcommu w aż 90% urządzeń z pierwszej partii Samsungów Galaxy S6.

Zobacz: LG G Flex 2 - jeszcze bardziej wygięty wyświetlacz

Wracając jednak do LG G4, oprócz Snapdragona 810 dostaniemy 3 GB pamięci RAM, Androida 5.0 i zupełnie nowy aparat 16 Mpix. Możliwe, że niekoniecznie do końca nowy, bo tak jak matryca od firmy Sony w LG G3 gościła wcześniej w LG G2 i Samsungu Galaxy S4, tak tym razem może być to transfer sensora z Note'a 4.

We wcześniejszych plotkach mowa była o aż 4 GB pamięci RAM i mniejszym, 5,3-calowym ekranie QHD, który mielibyśmy obsługiwać również rysikiem. Tym razem o rysiku i przekątnej ekranu nie było słowa. Wszelkie wątpliwości dotyczące specyfikacji zostaną rozwiane prawdopodobnie już w czasie Mobile World Congress 2015.

Źródło tekstu: Techmaniacs, PhoneArena, wł

Tagi: LG LG G4
Komentarze
Zaloguj się
30. ~pyskacz
1

2015-01-17 10:58:00

Niektorym naprawde ciezko zrozumiec ze niektorzy lubia zaplacic za dobry produkt i miec swiety spokoj....ale tak to jest w Cebulandii - jak go stac to pewnie nakradl, a ze mnie nie stac to bede hejtowal. WIO

Odpowiedz

29. ~Nadszyszkownik Kilkujadek
0

2015-01-17 00:50:59

@27. Ej no co ty?! Taki zagorzały miłośnik sprzętu Apple i podwójna zdrada - nie dość, że tablet to jeszcze smartfon z wrogiego obozu?! No nie rób se pan jaj z jabłek! :-)Dobrze, że chociaż padło hasło "Szajsung" - zatem zdrada o 17,5% mniejsza ;-)

Odpowiedz

28. ~kz
0

2015-01-16 20:58:20

@27zgadzam sie, że S5 to tylko z założenia wyższa półka. tyle że z Androidem ciężko będzie wygrać, przynajmniej na razie, ze względu na jego popularność i dostępność w tańszych telefonach. natomiast zamiast S5 mógłbyś mieć LG G3, też na Androidzie, a kilkaset zł różnicy w cenie pokryłoby koszt kolejnego biletu ;)

Odpowiedz

27. ~dekiel
0

2015-01-16 15:28:39

Mam w domu 2 urzadzenia z Androidem - tablet Asusa (srednia polka) i smartfon Szajsunga S5 (zakladam ze wyzsza polka). Niestety ten sprzet w żaden sposob nie moze sie rownac do urzadzen Applowych. Np. na starym iPad mini przegladarka internetu działa o niebo lepiej niż na o niebo mocniejszym Asusie. Nic nie laguje a przesuwanie, powiekszanie itp jest plynne i bez zarzutów. Podobnie z S5 - telefon który potrafi się zaciąć przy próbie odebrania przychodzącego połączenia. Dla mnie Androidy są fajnymi zabawkami ale do pracy to się to nie nadaje - np. chyba bym nie zaufał Passbook/''owi na Androidzie (gdyby istniał) bo gdyby sie akurat wowczas Android zaciał to bym nie poleciał samolotem.

Odpowiedz

26. marrcus
0

2015-01-16 12:55:04

@13 @8 G2 nie widać zeby miał ale G3 ma o dziwo jeszcze widziałem MyPhone Cube i też miał wideorozmowe, sprawdzone

Odpowiedz

25. ~
0

2015-01-16 12:00:34

5 godzin na wyświetlaczu przy przeglądaniu Internetu na LTE, ponad 6 na Wi-Fi. Mi starcza na dzień mojego normalnego używania, G2 wytrzymywal dwa dni, może by dobił do trzech, ale wolałem nie ryzykować.

Odpowiedz

24. PLANET
0

2015-01-16 11:52:23

@up: a jak tam bateryjka?

Odpowiedz

23. ~
0

2015-01-16 11:46:19

Zwłaszcza G2 z jego śliska plastikową obudową, rodem z galaxy S4. Na szczęście obudowa w alphie jest świetna, a tył wykonany jest z fajnego gumowo-plastikowego tylu. Kupując telefon poza wyglądem zwracalrm uwagę rowniez na komfort i chwytliwosc ovudowy. Zdziwiło minie fakt, iż jest sporo telefonów z niezbyt praktyczną, sliska odbudową, co w połączeniu z zbytnim nagrzewaniem się jest niefajnym połączeniem, łatwo o wyslisgniecie się telefonu z rąk.

Odpowiedz

22. ~
0

2015-01-16 11:40:09

Miałem G2 i telefon nadmiernie się nagrzewal przy przeglądaniu sieci, co mnie zbytnio nie dziwi, bo dzisiejsze strony mocno oparte na javascriptcie są zasobozerne. Mam teraz alphe na exynosie i w telefon się nie przegrzewa. Samo zjawisko przegrzewania się jest dużo bardziej uciążliwe niż może się wydawać. Wyższa temperatura telefonu powoduje potliwosc rąk, a komfort trzymania czegokolwiek w spoconych rękach jest słaby.

Odpowiedz

21. ~Calm7
0

2015-01-16 10:37:46

20). Wina podkręcania cpu ponad normę, albo kiepski cpu... * Zastanawiam się nad mobilnym chłodzeniem cpu - ciekawe, czy ktoś to wprowadzi.. Hehe wiatraczek w smarcie - git! :-D

Odpowiedz

20. kowcio
0

2015-01-16 10:25:07

Prawdą jest to, że LG G2 nie grzał się tak jak G3, bo miałem G2 i nigdy nie widziałem żeby jakieś komunikaty się pojawiały że telefon się przegrzewa i trzeba jasność zmniejszyć, a w G3 taki komunikat widziałem. No ale to się pokazywało jak sie telefon katuje, a nie jak się z niego dzwoni lub przegląda się Sieć.

Odpowiedz

19. ~Calm7
0

2015-01-16 10:23:53

18). Nie udawaj kolejnej osoby. Multitrollu.

Odpowiedz