DAJ CYNK

LG G3 - jest na co czekać?

11.04.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 9989

Ważne 6

4

Serwis TheDroidGuy dotarł do informacji na temat LG G3, zaszytych w kodzie strony internetowej amerykańskiej sieci Sprint. Możemy liczyć na imponujący ekran.

Serwis TheDroidGuy dotarł do informacji na temat LG G3, zaszytych w kodzie strony internetowej amerykańskiej sieci Sprint. Możemy liczyć na imponujący ekran.

Urządzenie opisane jest jako LG LS990, czyli następca amerykańskiej wersji LG G2, o oznaczeniu LS980. Telefon będzie miał ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, który będzie miał prawdopodobnie przekątna 5,5 cala (informacji o przekątnej zabrakło w kodzie strony, krąży ona jednak w rozmaitych plotkach).

Nieco niepokojąca jest informacja o chipsecie Qualcomm Snapdragon M8974AA - to w końcu ten sam Snapdragon 800, który trafił do zeszłorocznego LG G2. Układ SoC zawiera cztery rdzenie Krait 400 2,26 GHz i grafikę Adreno 330, a do tego tym razem 3 GB pamięci RAM. O ile chipsetowi wciąż niewiele można zarzucić, to jednak wyższa rozdzielczość ekranu niesie dodatkowe obciążenia i nie należy spodziewać się cudów w testach wydajności. Szczególnie na tle konkurentów z ekranami FullHD i Snapdragonem 801.

Nie będzie też większej liczby megapikseli - ponownie dostajemy aparat 13 Mpix (wciąż pozostaje nadzieja na większą powierzchnię matrycy). Nie zabrakło gniazda kart pamięci. Do smartfonu trafi Android 4.4.2 z odświeżonym interfejsem Optimus UI.

LG G3 prawdopodobnie zostanie oficjalnie zaprezentowany dopiero 17. maja.

Źródło tekstu: TheDroidGuy, wł

Tagi: LG LG G3
Komentarze
Zaloguj się
28. ~gmo zabija
0

2014-04-15 04:55:14

Wiec moze w l4 zrobia oczywista oczywistosc guzik do aparatu... Tylko sony i nokia jak na razie mysla o uzytkowniku

Odpowiedz

27. ~Darek
0

2014-04-14 18:59:19

Jeszcze tylko 5D, gotowanie obiadu i zastepowanie żony/dziewczyny kiedy jej braknie i bedzie miał wszystko :)

Odpowiedz

26. ~
0

2014-04-14 15:14:28

Nie mam takiej rozdzielczości na 24 calowym ekranie... pewnie się przyda na 5,5 :)

Odpowiedz

25. applefan_
0

2014-04-14 14:01:26

@24 ale tak będzie. Androidowi producenci skracają cykl wypuszczania nowych smartfonów do pół roku.

Odpowiedz

24. ~tata
0

2014-04-14 12:37:05

Poczekasz,kupisz by za trzy miesiace dowiedziec sie ze jest juz G4 a ty masz smiecia.

Odpowiedz

22. ~panna nikt.
0

2014-04-13 22:53:22

@19. Racja. Jedyny minus tego telefonu to wygląd i straszna nieporęczność. Jak dla mnie max 4.7/'' żebym mogła napisać wiadomość i wybrać numer jedną dłonią:)

Odpowiedz

21. Lukasz88
1

2014-04-13 22:19:45

@19 Przy dzisiejszych smartfonach prezentuje się on co najmniej śmiesznie. 5,3" a krowa ogromna... Design i użyteczność spoko - za wyjątkiem starego systemu.

Odpowiedz

19. ~piokuk
0

2014-04-13 16:57:30

Efekt? Najlepiej korzysta mi się z blisko dwuletniego Note 1.

Odpowiedz

18. ~piokuk
-1

2014-04-13 16:55:26

Nie ma na co czekać. Mam Note 1 i 2 oraz S5 - poza drobnymi różnicami (np. zdjęcia zarówno z 8 jak i 16 milionów pikseli i tak do niczego się nie nadają) to wciąż ten sam nudny android. Następny będzie iphone albo coś z WP.

Odpowiedz

17. goral2099
0

2014-04-13 15:02:47

16: tak

Odpowiedz

16. ~Tom
0

2014-04-13 14:35:19

Czy LG to dawny GoldStar?

Odpowiedz

15. Lukasz88
0

2014-04-13 00:47:38

@10 o te ~50-60% ma być wydajniejszy układ Adreno 430 od poprzednika z Snapdragona 800. Ale nie wydaje mi się żeby przy takim samym procesorze i układzie graficznym przy QHD była aż tak odczuwalna różnica o której piszesz. O ile dobrze pamiętam to w ubiegłym roku właśnie LG było jedna z pierwszych globalnych firm, która zastosowała najnowszy chipset od Qualcomma ?

Odpowiedz

14. Lukasz88
0

2014-04-13 00:42:06

@13 Nie w każdej wymianie komentarzy chcę brać udział bo często przeradzają się w kłótnie z wyzwiskami bez argumentów ;)

Odpowiedz

13. ~panna nikt.
2

2014-04-12 23:31:44

Jest w końcu i Łukasz88 ze swoim komentarzem,dlugo Cie nie bylo;) Co do artykulu,to trochę mi sie nie chce wierzyć,ze LG w G3 daloby ten sam snapdragon,stać ich na wiecej. Nie popelni bledu samsunga, czyli wypuszczenia kolejnego flagowca-klona poprzedniego.

Odpowiedz

11. Lukasz88
4

2014-04-12 15:58:21

@10 Tyle tylko, że układ Adreno 330 w G3 jest mało prawdopodobny. Jedno trzeba przyznać - QHD jest zupełnie bez sensu. Na G2 nie jestem za cholerę dostrzec piksela czy nawet minimalnie zadartej czcionki.

Odpowiedz