DAJ CYNK

LG G2 - 2 GB RAM i LTE Advanced

07.08.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10

Ważne 5

3

LG zaprezentowało swój najnowszy, flagowy smartfon - model G2. Jest to pierwszy model z nowej serii "G" obejmującej urządzenia klasy premium.

LG zaprezentowało swój najnowszy, flagowy smartfon - model G2. Jest to pierwszy model z nowej serii "G" obejmującej urządzenia klasy premium.

Podczas projektowania smartfona zastosowano zupełnie nową koncepcję, polegającą na umieszczeniu wszystkich przycisków z tyłu urządzenia. Tym samym jest to pierwszy model całkowicie pozbawiony przycisków na krawędziach bocznych. Koncepcję urządzenia z przyciskami z tyłu obudowy opracowano w odpowiedzi na opinie użytkowników, którzy stwierdzili, że przy zwiększających się wymiarach telefonów dostęp do przycisków bocznych staje się coraz trudniejszy. Przyciski na tylnej obudowie zapewniają lepszą kontrolę, ponieważ zostały umieszczone w miejscu, w którym w naturalny sposób spoczywa palec wskazujący użytkownika. Twórcy zauważyli również, że brak przycisków bocznych przekłada się na mniejsze ryzyko upuszczenia telefonu, gdy użytkownik np. reguluje głośność w trakcie rozmowy.

Przytrzymując znajdujące się z tyłu przyciski regulacji głośności można włączyć funkcję QuickMemo oraz aparat fotograficzny, dzięki czemu wykonywanie notatek oraz autoportretów staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. LG G2 można łatwo włączyć nawet wtedy, gdy telefon leży z wyświetlaczem skierowanym do góry. Dzięki funkcji KnockON, smartfon uruchamia się po dwukrotnym stuknięciu w wyświetlacz.

LG wyposażyło G2 w 5,2-calowy wyświetlacz Full HD, największy ekran przeznaczony do obsługi jedną dłonią, stosowany w cieszącej się popularnością kategorii smartfonów o szerokości 2,7 cala (6,9 cm). Oprócz dużej powierzchni ekranu (IPS), model wyróżnia się ramką o szerokości zaledwie 2,65 mm, wykonaną w technologii Dual Routing opracowanej przez LG.

Aby zmniejszyć pobór mocy, w LG G2 zastosowano pamięć GRAM (ang. Graphic RAM). Dzięki niej, przy wyświetleniu statycznego obrazu matryca zużywa nawet o 26% mniej energii, a czas pracy baterii został wydłużony o około 10%. Kształt akumulatora o pojemności 3000 mAh zaprojektowano tak, aby maksymalnie wykorzystać wolne miejsce wewnątrz obudowy urządzenia, dzięki czemu smartfon LG G2 może pracować przez cały dzień bez dodatkowego ładowania.

Smartfon LG G2 został wyposażony w optyczną stabilizację obrazu, która redukuje drgania ręki użytkownika, pozwalając na wykonanie wyraźniejszych i ostrzejszych zdjęć w trudnych warunkach, np. w ruchu lub przy słabym oświetleniu. Większość aparatów ze stabilizacją optyczną, które są stosowane w smartfonach ma rozdzielczość od 4 do 8 Mpix. Smartfon LG G2 posiada aparat o rozdzielczości 13 Mpix, stabilizację optyczną w wąskiej obudowie z obiektywem, który nie wystaje poza obrys. Ponadto, dzięki funkcjom takim jak zwiększona rozdzielczość Super Resolution oraz wielopunktowy autofokus, umożliwia wykonywanie zdjęć o dużej ostrości, tak jak kompaktowy cyfrowy aparat fotograficzny.

LG G2 jest pierwszym smartfonem na rynku, umożliwiającym odtwarzanie dźwięku o studyjnej jakości 24-bity/192 kHz, którego jakość znacznie przewyższa dźwięk z płyt CD.

Na podstawie badań konsumenckich stwierdzono, iż najczęściej użytkownicy korzystają z podstawowych i naturalnych funkcji smartfona, takich jak widomości SMS, serwisy społecznościowe, nawigowanie i oczywiście rozmowy telefoniczne. Smartfon LG G2 został wzbogacony i wyposażony w szereg funkcji interfejsu użytkownika, które zwiększają jego wartość użytkową i ułatwiają wykonywanie podstawowych czynności:

  • Answer Me - automatyczne odbieranie połączenia po ściszeniu dzwonka, gdy telefon zostanie przyłożony do ucha,
  • Plug & Pop - funkcja umożliwiająca wybieranie zalecanych opcji lub funkcji, gdy smartfon wykryje podłączenie słuchawek lub urządzenia USB,
  • Text Link - funkcja, dzięki której można łatwo wybierać informacje z wiadomości tekstowych, a następnie zapisywać je w notatniku lub kalendarzu, a także wyszukiwać na mapie lub w Internecie,
  • QuickRemote - funkcja służąca do zdalnego sterowania wieloma urządzeniami multimedialnymi niczym pilotem, dostosowująca się do parametrów połączenia danego urządzenia,
  • Slide Aside - funkcja ułatwiająca pracę wielozadaniową przy jednoczesnym zapisywaniu stanu aplikacji w trakcie przesuwania otwartych okien aplikacji przy użyciu trzech palców,
  • Guest Mode - funkcja chroniąca prywatność głównego użytkownika, pozwalająca na logowanie się "gości" z drugiego konta tylko do wybranych aplikacji.

Smartfon LG G2 został wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 800, który obsłuży 2 GB RAM, a do tego technologię LTE Advanced.

W ciągu najbliższych ośmiu tygodni smartfon LG G2 zostanie wprowadzony na rynki całego świata we współpracy z ponad 130 operatorami. Nowy model pojawi się w sprzedaży najpierw w Korei Południowej, a następnie w Ameryce Północnej, Europie oraz innych kluczowych regionach. Daty dostępności na poszczególnych rynkach będą zależeć od kraju oraz operatora. Premiera LG G2 na polskim rynku planowana jest w IV kwartale.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: LG, wł

Komentarze
Zaloguj się