DAJ CYNK

LG G Flex trafi na rynki ponad 20 krajów Europy [wideo]

21.01.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6489

Ważne 8

1

LG wprowadza na rynek europejski pierwszy na świecie zakrzywiony, elastyczny smartfon LG G Flex o unikalnej, samoregenerującej się obudowie. Od przyszłego miesiąca konsumenci z wybranych krajów Europy, w tym m.in. Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch, Szwecji i Austrii będą mogli zakupić nowego flagowca LG.

LG wprowadza na rynek europejski pierwszy na świecie zakrzywiony, elastyczny smartfon LG G Flex o unikalnej, samoregenerującej się obudowie. Od przyszłego miesiąca konsumenci z wybranych krajów Europy, w tym m.in. Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch, Szwecji i Austrii będą mogli zakupić nowego flagowca LG.

Smartfon LG G Flex jest pierwszym urządzeniem którego kształt jest dostosowany do konturu twarzy. Stało się to możliwe dzięki użyciu elastycznej baterii. Dodatkowo, oprócz wytrzymałego wyświetlacza P-OLED HD, smartfon G Flex został wyposażony w tylną ściankę obudowy z samonaprawiającą się powłoką, która regeneruje rysy powstające podczas codziennego użytkowania. Powłoka ta nigdy dotąd nie była stosowana w smartfonach.

Smartfon LG G Flex był dotychczas dostępny w Azji (Korei Południowej, Hong-Kongu i Singapurze). Na początku stycznia, podczas targów CES, LG poinformowało, iż w trzecim kwartale urządzenie znajdzie się ofercie trzech największych operatorów komórkowych w USA: AT&T, Sprint oraz T-Mobile. Wyczekiwane rozpoczęcie sprzedaży G Flex w Europie otworzy również drogę do wprowadzenia go na pozostałe rynki.

Europejska wersja urządzenia bazuje na 4-rdzeniowym Snapdragonie 800 (2,26 GHz), ma grafikę Adreno 330 (450 MHz), 2 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, 6-calowy ekran P-OLED o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli), główny aparat 13 Mpix, przednią kamerkę 2,1 Mpix, akumulator 3500 mAh i moduły łączności LTE/HSPA+/GSM, Wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0 i NFC. Całość pracuje pod kontrolą Androida 4.2.2. Dla melomanów producent zapewnił odtwarzanie dźwięku Hi-Fi z próbkowaniem 24-bit/192 kHz.

Obudowa smartfonu w kolorze tytanowo-srebrnym ma wymiary 160,5 x 81,6 x 7,9 - 8,7 mm i masę 177 gramów.

Polskie biuro prasowe LG wciąż czeka na informację o terminie dostępności LG G Flex w Polsce.



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: LG

Tagi: g flex LG
Komentarze
Zaloguj się
39. ~OdGuru
0

2014-02-12 15:14:20

LG ma swojego asa a sasmung siedzi i płacze? Mój guru od smartfonów mówi że ta innowacja od LG się przyjmie. Zakrzywienie robi wrażenie.

Odpowiedz

38. ~Pork
0

2014-02-12 14:06:02

Urządzenie zapowiada się fajnie. Premiera już tuż-tuż. To zdecydowanie coś ciekawego i wartego bliższych oględzin.

Odpowiedz

37. Morvius
0

2014-01-24 17:09:50

aaa już rozumiem Tuldor :)) dla pań :]]]] yhym ;]]]]]

Odpowiedz

36. Tuldor88
0

2014-01-24 07:52:04

@35wąski, elastyczny i zakrzywiony telefon... oni go chyba dla pań wyprodukowali Pablo :P

Odpowiedz

35. Pablo1984
0

2014-01-24 07:22:46

Wszystko fajnie tylko po kiego grzyba mi zakrzywiony telefon? ;-)

Odpowiedz

34. Morvius
0

2014-01-22 12:14:33

a nie wiem Engoe ;D pewnie wyjadą z textem 1000 k gold please :D

Odpowiedz

33. ~
0

2014-01-22 11:50:15

@boncio słuchaj mam LG G2 z wyświetlaczem 5,2 cala i z wyświetlaczem full HD w technologii OLED...

Odpowiedz

32. ~Engoe
0

2014-01-22 11:15:25

@Applefan_ co jest rewelacyjne? Mysle ze na rynku telefonow (nawet na rynku Polskim) sa telefony bardziej godny uwagi niz ten "rewelacyjny IP5s", ale o gustach sie nie dyskutuje. @14 Jak myslisz Morvius, ile moze u "nich" kosztowac taki telefon?:D

Odpowiedz

31. ~Dawid
0

2014-01-22 10:48:13

W grudniu przed świętami miałem okazje niemal przez godzinę bawić się tym urządzeniem. Telefon jest giętki podatny na odkształcenia np. po przyduszeniu dłonią. Tylna obudowa posiada możliwość samoregeneracji. Przy normalnym użytkowaniu powiedzmy nosząc w kieszeni z kluczami i monetami, obudowa będzie spełniała swoje zadanie. Tylną obudowę zarysowałem długopisem po czym przetarłem kawałkiem szmatki i po zarysowaniu ani śladu. Natomiast z pewnością znajdzie się grupa osób którzy będą chciały porysować obudowę gwoździem, licząc na samoregenerację.

Odpowiedz

30. ~boncio
0

2014-01-22 10:40:35

Ludzie flex oznacza, że może się wyginać, ale może też być prosty, więc co wy z tym noszeniem w kieszeni? Dopasuje się także do jej kształtu. Co innego wielki ekran 6" ze słabiutką rozdzielczością, bo tylko HD. Widać jeszcze LG nie potrafi robić OLED-ów full HD w małych rozmiarach.

Odpowiedz

29. ~
0

2014-01-22 10:39:55

Applefan przygotuj popcorn cole i chusteczki. Cóż to będzie za spektakl!

Odpowiedz

28. applefan_
0

2014-01-22 08:26:41

@27 IP5S jest rewelacyjny wiem bo mam. A w jakiej kondycji jest Apple i ile sprzedali iPhonów to przekonasz się w poniedziałek na ogłoszeniu wyników...

Odpowiedz

27. Kozo
0

2014-01-22 05:17:25

*applefan* chyba myślisz o ip 5S -> to wtedy się zgadzam

Odpowiedz

26. applefan_
-2

2014-01-22 00:00:20

LG tym modelem po prostu pokazuje ze chce jeszcze szybciej podzielic los HTC, BB i Nokii :)

Odpowiedz

25. PiotrM
0

2014-01-21 22:55:50

Do mnie przemawia ten wynalazek. Tym bardziej, że używam na co dzień LG G i wiem na co ich stać. LG robi niesamowite postępy. Wygięty kształt również wygląda obiecująco, mam wrażenie że jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Oczywiście życie pokaże czy to rewolucja czy niewypał, w każdym razie kibicuję temu wynalazkowi.

Odpowiedz