DAJ CYNK

LG G Flex 2 - jeszcze bardziej wygięty wyświetlacz

05.01.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6405

Ważne 7

2

LG zaprezentował drugą wersję smartfonu z wygiętym ekranem - LG G Flex 2.

LG zaprezentował drugą wersję smartfonu z wygiętym ekranem - LG G Flex 2.

W przeciwieństwie do ogólnie panującego trendu na rosnące ekrany, wyświetlacz w drugiej generacji Flex-a zmniejszył się z 6, do 5,5 cala. Wzrosła za to rozdzielczość i tak zamiast 720p otrzymamy 1080p. Ekran został wykonany w technologii P-OLED, którą LG zastosował ostatnia w zegarku LG Watch R. Ekran ma być widoczny z praktycznie maksymalnych kątów, a także zachowywać wysoką jasność nawet w silnym słońcu. Dodatkowo jego powierzchnia została pokryta specjalnie przygotowaną przez LG warstwą szkła, które ma za zadanie podnieść jego wytrzymałość o 20%. Obudowa o wymiarach 149,1 x 75,3 x 7,1-9,4 mm i masie 152 gramów, podobnie jak w przypadku pierwszej generacji smartfonu, została pokryta samoregenerującym się tworzywem. O ile pierwszy Flex do regeneracji potrzebował kilku minut, tak Flex 2 ma na to potrzebować zaledwie 10 sekund.

Sercem smartfonu jest ośmiordzeniowy, 64-bitowy procesor Qualcomm Snapdragon 810, taktowany zegarem 2 GHz, w parze z 2 GB pamięci RAM (DDR4). Główny aparat o rozdzielczości 13 Mpix został wyposażony w znany z LG G3 laserowy autofocus. Przedni aparat wykona zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości 2,1 Mpix. Przechowywać będzie je można na 16 lub 32 GB wbudowanej pamięci, którą będzie można rozszerzyć kartami microSD. Łączność z Internetem zapewni Wi-Fi (a/b/g/n/ac) oraz LTE. Nie zabrakło również miejsca dla modułu NFC. Całość pracuje pod kontrolą Androida 5.0. Smartfon zasila akumulator o pojemności 3000 mAh, który ma być w stanie naładować się do poziomu 50% w 40 minut.

LG G Flex 2 pojawi się na rynku koreańskich już w tym miesiącu. W innych krajach pojawi się na początku lutego. W jakich konkretnie państwach i w jakiej cenie, tego jeszcze nie wiadomo.

Źródło tekstu: phonearena; wł

Tagi: LG LG G Flex 2
Komentarze
Zaloguj się
20. ~Nick
0

2015-01-07 07:38:38

Pogieło ich z tym wyświetlaczem...

Odpowiedz

19. ~Punk
0

2015-01-06 23:33:34

Poczekam i postoje na Lenovo P70 który ma całkiem niezłą baterie jak na te parametry i na tą grubość telefonu.Jakby dali te 4600 mAh albo i więcej to może fajny to byłby sprzęt, a tak wole poczekać na Lenovo.

Odpowiedz

18. ~Malta
0

2015-01-06 22:19:56

@17. Skoro pytasz to zapewne nie orientujesz się jak wygląda sytuacja w środowisku Androida w kontekście mody na architekturę 64-bitową. Otóż są już dostępne 64-bitowe SoC (jak np. wspomniany powyżej Snapdragon 810); OS "przemalowano" na 64-bity (między innymi zastępując przestarzałego dalvika ART-em); jednakże główny problem pozostał w obszarze aplikacji - one nadal są 32-bitowe i jeszcze długo, w większości takie pozostaną. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że 32-bitowe aplikacje działające pod 64-bitowym systemem to delikatnie mówiąc nie jest dobry pomysł na zwiększenie wydajności. Tak więc zamiast reklamowanego zwiększenia szybkości działania efekt będzie wręcz przeciwy. Jeśli chodzi o sam RAM, bo w końcu o to konkretnie pytałeś to pamięć ta będzie ponadnormatywnie obciążana np. przez konieczność wczytywania dodatkowych 32-bitowych bibliotek (oprócz 64-bitowych - natywnych dla OS-u).

Odpowiedz

17. PiotrM
0

2015-01-06 21:49:28

@16 Podaj jakiś przykład, w którym te 2GB okazałoby się za mało ?

Odpowiedz

16. ~Malta
0

2015-01-06 21:44:32

@15. No i co z tego, że to LPDDR4??! Pamięć to wprawdzie szybka (taktowanie 1600 MHz), ale to tylko marne (jak na architekturę 64-bitową) 2 GB, czyli tyle co przysłowiowy kot napłakał ;-)

Odpowiedz

15. ~ss
0

2015-01-06 21:16:58

@14 Zgadam się jakby wkładali tam pamięci z dzisiejszych topowych telefonów. Ale tam będzie jednak DDR4 co da różnice.

Odpowiedz

14. ~Malta
0

2015-01-06 21:00:36

@13. Biorąc pod uwagę obecność architektury 64-bitowej (przynajmniej w przypadku SoC) 2 GB pamięci RAM to stanowczo za mało!Zdolność adresowania do 4 GB RAM-u posiadają przecież 32-bitowe układy, natomiast 64-bitowy Qualcomm Snapdragon 810, z nowym zestawem instrukcji ARMv8 zdolny jest do adresowania pamięci operacyjnej aż do 256 TB. Dlatego też te marne 2GB RAM-u to niczym oczko wodne dla lotniskowca ;-)PS Snapdragon 810 to nie tyle procesor co SoC (System on a Chip), który zawiera między innymi CPU, GPU, Modem GSM/LTE, moduł GPS, i inne elementy składowe.

Odpowiedz

13. ~xx
0

2015-01-06 16:26:42

12...ale tu F2 będzie 2GB DDR4 a to robi znaczną różnicę :)...a po za tym ma być podobno wersja z 2GB i 3GB tak jak w przypadku G3.

Odpowiedz

12. ~hihi323
-3

2015-01-05 21:55:49

No cóż. Mam już 2 lata Galaxy Note 2 (zaprezentowany w 2012), i Flex 2 to nic ciekawego. Też mam 2 GB ramu, bardzo dobry aparat fotograficzny, rewelacyjna kamera FullHD, też 5.5 cala, może jedynie gorszy procesor ale na płynność działania telefonu czy gier absolutnie nie mogę narzekać. No nic, za mało zmian.

Odpowiedz

11. ~luk
0

2015-01-05 21:39:22

Mam LG FLEX pierwszej generacji i jestem zadowolony tego telefonu. Szkoda ze wyświetlacz zmalał, mogło zostać te 6 cali, już się przyzwyczaiłem :)

Odpowiedz

10. ~Schnap
1

2015-01-05 18:49:44

@8 i @9 jedynka nie byla przeznaczona na rynek masowy, tylko bardziej jako ciekawostka i sprawdzenie rynku na tego typu rozwiązanie.. Dwojka będzie już szła na masówke, więc i z ceną powinno być lepiej...

Odpowiedz

3

2015-01-05 17:53:30

@9 Na konferencji był przedstawiany niemalże jak flagowiec, więc ciężko powiedzieć ;)

Odpowiedz

8. vonski
3

2015-01-05 17:49:15

Nawet niegłupio to wygląda... Snapdragon 810 z FullHD, reszta specyfikacji też niezła, wymiary akceptowalne.... Ciekawe jak z ceną, bo pierwszy Flex na starcie kosztował fortunę.

Odpowiedz

7. ~
3

2015-01-05 17:32:10

5, a tutaj będzie w opcji?

Odpowiedz