DAJ CYNK

Lexar pomoże na niedobory pamięci w iPhone'ie

17.08.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3466

Ważne 3

3

Firma Lexar zapowiedziała wprowadzenie na polski rynek czytnika kart microSD podpinanego do iPhone'ów i iPadów za pośrednictwem złącza Lightning.

Firma Lexar zapowiedziała wprowadzenie na polski rynek czytnika kart microSD podpinanego do iPhone'ów i iPadów za pośrednictwem złącza Lightning.



Analogiczne czytniki czy pendrive'y od dłuższego czasu dostępne są w wersji dla Androida, który bezproblemowo obsługuje pamięci zewnętrzne. W przypadku stosowanej w iPhone'ach i iPadach platformy iOS, sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana.

Maleńki gadżet firmy Lexar do swojego działania wymaga dodatkowej aplikacji, którą użytkownicy urządzeń mobilnych Apple'a pobrać mogą za darmo z App Store'u. Transfer plików może być realizowany w obu kierunkach, w tym dostępna jest funkcja automatycznego wykonywania kopii zapasowych, ponadto nie zabrakło odtwarzacza plików multimedialnych czy nawet synchronizacji z Dropboksem.

W Polsce czytnik zadebiutuje jesienią, od pewnego czasu dostępny jest już jednak w USA, w cenie 19,99 dolara. Akcesorium firmy Lexar jest więc tańsze niż Lightning to SD Card Camera Reader Apple'a (29 dolarów), a do tego jego aplikacja oferuje większe możliwości i obsługuje więcej formatów plików multimedialnych.

Źródło tekstu: Lexar, wł

Komentarze
Zaloguj się
25. Baobab
-1

2016-08-18 14:15:14

@24. Sam jesreś idiotą i gimbazą, a twój szfager ma lombard w piwnicy zagrzybionej oficyny na Brzeskiej

Odpowiedz

24. ~Stef
1

2016-08-18 13:20:50

@22 macie informatyków idiotów ??? Szwagier ma punkt na Marszałkowskiej gdzie sprzedaje fony i zwyczajowo każdemu klei folie lub szkło przy zakupie. Jakoś ludziska nie wracają z reklamacjami że coś im się po tygodniu odkleja ;) a wiadomo ze w stolycy klient wymagający jest!

Odpowiedz

23. Baobab
0

2016-08-18 11:39:13

Aha, żeby byc obiektywnym, to oprogramowanie przypadło mi do gustu. Szybko chodzi i jest dośc ciekawe. Może tak piszę bo człowiek przyzwyczaił się do Andka.

Odpowiedz

22. Baobab
-1

2016-08-18 11:32:27

Napisze coś takiego co mnie mocno zdziwiło. Pracuję w KPMG w wawie i dostaliśmy iPhone służbowe dość niedawno. Mieliśmy wcześniej z Androidem, ale do rzeczy. Kazano nam iść do informatyków w celu przyklejenia folii na ekran. Folia została fachowo przyklejona, ale po jakimś tygodniu u sporo osób zaczęła się folia odklejać z góry i od dołu, u mnie też. Folia była dośc solidna. Poszliśmy do informatyków w celu poprawy folii. Wiecie co powiedzieli, że to nic nie da bo w iPhonach są krzywe, zwichrowane ekrany czego właściwie gołym okiem nie widać i folia będzie sie odklejać dalej nawet jak dadzą nową. Brawo iPhone, faktycznie to zabawka dla dzieci i wydane niepotrzebnie pieniądze przez firmę, bo za chwilę zaczną pękać szkła na ekranie. Nigdy tego g.... nie kupię prywatnie za tak ciężkie pieniądze nie wiedzieć czemu.

Odpowiedz

21. ~mx2
0

2016-08-18 10:52:10

iPhone to nie zabawka lecz rzecz potrzebna do pracy, np. do przechowywania haseł. Spróbujcie je wyciągnąć ze środka telefonu ......

Odpowiedz

20. ~
1

2016-08-17 19:44:57

ajshit wszystko ma na opak.... wole chinczyka ;) tam wkladając kartę pamięci liczy się jako wewnetrzna.... a taki ajshit? to co ? ani wytrzymaly ani funkcjonalny...

Odpowiedz

19. ~~~~
1

2016-08-17 19:38:59

ps: jak sie cos robi na telefonie, to sie w domu tworzy kopie zapasowa na dysku zewnetrznym.

Odpowiedz

18. ~~~~
-2

2016-08-17 19:38:16

@17 A co mozna waznego przechowywac na telefonie? haha przeciez to zabawka. Sweet focie z wakacji? to ma byc wazne dane?

Odpowiedz

17. ~
2

2016-08-17 19:16:49

@16: Jak Ci iPhone padnie, to nie odzyskasz z niego danych bez pomocy serwisu (chyba, że wszystkie pliki trzymasz w chmurze, również te prywatne). A z normalnego telefonu wyjmujesz kartę i odczytujesz z niej swoje dane.

Odpowiedz

16. ~Prz
0

2016-08-17 19:06:56

Żadna karta pamięci nie będzie tak szybka jak pamięć wbudowana w iphonie. Dlatego nie ma kart, lagi precz.

Odpowiedz

15. ~~~~
1

2016-08-17 18:45:31

Nieźle ich pogrzało z ceną czytnika kart microsd za 19,99$. Ja mam na zwykłe USB za 5zł niecałe.

Odpowiedz

14. wlo
0

2016-08-17 17:46:38

Pragmatyk - są tacy, którzy kupują kolejne wersje co kilka miesięcy ;-)

Odpowiedz

13. ~sueshack
0

2016-08-17 16:57:45

@11 Jak ktoś nie umie czytać, to rzeczywiście może mieć problem żeby na to wpaść. To jest nisza rynkowa - smartfony dla niepiśmiennych. Pozostali po otwarciu iTunes z łatwością znajdą opcję Plik / Dodaj do biblioteki... Pewnym ułatwieniem dla nie znających języka pisanego może być też to, że iTunes przy instalacji ustawia się jako domyślny odtwarzacz plików muzycznych. Wystarczy kliknąć na takim pliku, żeby został dodany do biblioteki.

Odpowiedz

12. Pragmatyk
-1

2016-08-17 16:52:29

@7 Przecież można kupić Iphone-a 128GB, A tegoroczna edycja ma już chyba zagwarantowane 256GB, jeszcze mało?Jak ktoś zna swoje potrzeby, to kupuje telefon z większą ilością pamięci.

Odpowiedz