DAJ CYNK

Lenovo zapewnia, że zwolnienia w Motoroli nie zagrażają serii Moto Z

11.03.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3773

Ważne 2

1

W ostatnim czasie świat obiegła informacja, że Lenovo planuje zmniejszyć zatrudnienie w należącej do niego Motoroli o 50%. Razem z tymi doniesieniami pojawiły się wątpliwości co do przyszłości telefonów marki z Chicago.W ostatnim czasie świat obiegła informacja, że Lenovo planuje zmniejszyć zatrudnienie w należącej do niego Motoroli o 50%. Razem z tymi doniesieniami pojawiły się wątpliwości co do przyszłości telefonów marki z Chicago.

Lenovo zapewnia jednak, że chociaż faktycznie planowane są zwolnienia w Motoroli, to przyszłość smartfonów nie jest zagrożona. To prawda, że zwolnienia dotkną przede wszystkim pracowników amerykańskich. Lenovo zapewnia, że proces restrukturyzacji dotknie jedynie 2% pracowników firmy. Chińczycy dyplomatycznie przemilczeli jednak jaki procent pracowników w Chicago zostanie zwolnionych. Wiemy jedynie, że "mniej niż 50%".

Analityk Qian Kai oraz Liangchen Chen (twórca modułu z fizyczną klawiaturą do Moto Z) uważają, że zwolnienia to efekt nieciekawej sytuacji mobilnej części Lenovo. Urządzenia firmy dobrze sprzedają się w Indiach czy Europie Zachodniej, w Chinach czy USA jednak przedsiębiorstwo ma śladowy udział w rynku.

Źródło zdjęć: smartprice

Źródło tekstu: thelayoff.com, wł

Komentarze
Zaloguj się