DAJ CYNK

Lenovo prezentuje Moto Z i Moto Z Force

09.06.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 20

Ważne 0

1

Głównym punktem dzisiejszej konferencji Lenovo były dwa nowe smartfony - Moto Z i Moto Z Force z wymiennymi, modułowymi akcesoriami.

Głównym punktem dzisiejszej konferencji Lenovo były dwa nowe smartfony - Moto Z i Moto Z Force z wymiennymi, modułowymi akcesoriami.

Na początku prezentacji prezes Lenovo słusznie zauważył, że dzisiejsze smartfony sięgają maksymalnego pułapu pod względem wydajności i wyścig na coraz mocniejsze procesory przestaje mieć sens. Dla odbiorców zaczynają się coraz bardziej liczyć dodatki, którymi smartfon się wyróżnia. Dzięki temu powstały smartfony z serii Moto Z wraz z wymiennymi akcesoriami Moto Mods. Ich połączenie ze smartfonem odbywa się za pomocą 16-pinowego portu, a do obudowy są mocowane za pomocą magnesu.

Podczas prezentacji poznaliśmy niestety tylko podstawowe informacje na temat smartfonów. Wyposażone zostały w ekrany AMOLED o przekątnej 5,5 cala, czterordzeniowe procesory Qualcomm Snapdragon 820 i 4 GB pamięci RAM. Oba modele są pozbawione gniazda Jack 3,5mm, zamiast którego dostajemy port USB typu C wraz ze specjalną przejściówką dostępną w standardowym zestawie.

Teraz różnice. W Moto Z znaleźć można aparat o rozdzielczości 13 Mpix (F/1.8) z laserowym autocusem i optyczną stabilizacją obrazu oraz akumulator o pojemności 2600 mAh. Smartfon został zamknięty w obudowie o grubości zaledwie 5,19 mm. Moto Z Force jest grubsza (6,99 mm), ale posiada za to lepiej wyposażony aparat o rozdzielczości 21 Mpix (F/1.8) z detekcją fazy oraz pojemniejszy akumulator - 3500 mAh z jeszcze bardziej rozwiniętą technologią Turbo Charging. 15 minut ładowania ma pozwolić na aż 15 godzin pracy smartfonu. Z Force posiada również wzmocnione szkło chroniące przedni panel - Shatter Shield. Jak mieliśmy ostatnio okazję przekonać się podczas testów modelu Moto X Force jest ono naprawdę tak pancerne jak jest to opisywane przez Lenovo.

Najwięcej czasu podczas prezentacji poświęcono modułom Moto Mods. Na starcie dostaniemy tylko trzy. Pierwszy z nich, to projektor, który pozwala na wyświetlanie obrazu o przekątnej 70 cali. Moduł z projektorem posiada wbudowany akumulator pozwalający na godzinę odtwarzania materiału (bez udziału akumulatora smartfonu). Drugi, to głośniki stereo JBL, również z wbudowanym akumulatorem, który pozwala na 10 godzin odtwarzania muzyki. Ostatni moduł, to Power Pack pełniący rolę powiększonego akumulatora lub też powerbanku. Oprócz tego z tyłu obudowy będzie można użyć dodatkowej klapki wykonanej z różnych materiałów, podobnie jak niedawno pozwalał na to Moto Maker w serii Moto X. Do wyboru będą klapki drewniane, skórzane, pokryte różnymi materiałami lub standardowo plastikowe.Lenovo startuje również ze specjalnym programem dla deweloperów. Najciekawszy projekt nowego modułu Moto Mods otrzyma w nagrodę milion dolarów.

Smartfony Lenovo Moto Z pojawią się w Stanach Zjednoczonych latem tego roku, a na wolnym rynku na całym świecie będą dostępne jesienią, wraz z modułami Moto Mods.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Motorola Moto Z w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Motorola Moto Z Force w katalogu.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się