DAJ CYNK

Lenovo negocjuje warunki przejęcia HTC?

09.10.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4753

Ważne 9

1

Według doniesień Apple Daily, Lenovo od końca sierpnia prowadzi rozmowy z HTC dotyczące warunków przejęcia tajwańskiego koncernu.

Według doniesień Apple Daily, Lenovo od końca sierpnia prowadzi rozmowy z HTC dotyczące warunków przejęcia tajwańskiego koncernu.

HTC, producent cenionych smartfonów z Androidem i Windows Phone od dłuższego czasu ma problemy finansowe. W sierpniu przychody HTC były o 45% mniejsze niż przed rokiem, a w całym III kwartale przychody spadły o jedną trzecią względem analogicznego okresu 2012 roku. W ramach oszczędności HTC zapowiedziało skupienie się wyłącznie na smartfonach z Androidem, odsprzedało też swoje ostatnie 25% udziałów w Beats Electronics za 265 mln dolarów (w 2011 roku firma przejęła 50,1% udziałów Beatsa za 300 mln dolarów).

Według Apple Daily, transakcja przejęcia HTC przez Lenovo ma zostać zakończona w I połowie 2014 roku. Oba koncerny nie wypowiadają się w tej sprawie, nie znamy też kwoty za jaką Lenovo mógłby przejąć HTC.

Chiński Lenovo to obecnie największy na świecie producent komputerów PC, który w 2005 roku przejął dział komputerów osobistych od IBM-a (wcześniej przez lata był jego podwykonawcą). Choć na europejskich rynkach tablety i smartfony Lenovo nie zdobyły szerszego uznania, to już udział ich w rynkach azjatyckich jest znaczący. Głównym rynkiem zbytu dla Lenovo nadal są Chiny (42% przychodów za I kwartał).

Źródło tekstu: Apple Daily, GSMArena, wł

Tagi: htc lenovo
Komentarze
Zaloguj się
28. applefan_
0

2013-10-11 07:58:39

@Zasada w biznesie mówi, że słaby ze słabym padną, silny ze słabym staną się słabi, jedynie silny z silnym mają szansę. Przykładów w gospodarce jest masa.

Odpowiedz

27. ~Lorak
0

2013-10-10 16:26:18

@25... Oj co ja bym dał za BB z klawiaturą i z Adroidem na pokładzie i technologią Beats!

Odpowiedz

26. ~mad
0

2013-10-10 09:33:49

szkoda ze BB i HTC nie pomyslały o kooalicji wobec 2 najwieklszych konkurentow na rynku globalnym BB lieder w biznesie, HTC z opcja beats na rynku komercyjnym to by byla 3-cia siła HTC-BB, wiem wiem ktos powie Sony-ericsson juz to przrabiał, ale to inne czasy ....

Odpowiedz

24. ~
0

2013-10-10 09:02:51

tak lenovo bardzo dobry ja mam laptop 2 lata think pad l 530 bardzo dobre wykonanie roboczy wół.

Odpowiedz

23. ~PanDot
0

2013-10-10 08:53:17

@11. - Ty nawet słowa ekonomia nie potrafisz odmienić przez przypadki...Tak więc lepsza keynesowska ekonomia niż twoja ignotancja ekonomiczna oraz analfabetyzm :-)

Odpowiedz

22. ~Tomecek
0

2013-10-10 07:54:19

Lenovo to dobry producent. Sam używam Lenovo A820 i za tę cenę (~440 zł) nie ma nic lepszego.

Odpowiedz

21. ~thonka
0

2013-10-10 01:24:43

@9 już dawno nie ma czegoś takiego jak polski producent elektroniki. Te wszystkie Manty itp. może to i polskie firmy, ale praktycznie wszystko co jest od nich w sprzedaży, jest robione w Chinach na zamówienie, albo nawet nie, Chińczycy tylko okraszają swój sprzęt odpowiednim logotypem i wysyłają do zamawiającego. Podobnie jest z laptopami, które trzaska jedna fabryka np. Foxconn - produkuje dla HP, Apple, Acera, Sony czy Toshiby.

Odpowiedz

20. ~thonka
0

2013-10-10 01:16:25

@8 Alcatela (sprzęt konsumencki) już jakiś czas temu wykupił jeden z największych producentów elektroniki na chińskim rynku i na świecie - TCL :) I sprzedają pod marką Alcatel tylko w Europie, bo jest mimo wszystko traktowana jako europejska.

Odpowiedz

19. ~D
0

2013-10-10 00:30:24

Lenovo robi całkiem dobre smartphony. W stosunkowo niskiej cenie. Szkoda, że do Polski i Europy tak ciężko dociera ta firma (chodzi o telefony, nie o komputery). A co do "polskich słuchawek" to co z Pentagramem? To nie jest polski twór? Swoją drogą też godny polecenia.

Odpowiedz

18. ~Marek
0

2013-10-10 00:11:32

Szokuje mnie, ze ludzie nie znaja juz sprzetu IBM/Lenovo. To jest sprzet, ktory nie jest piekny, ale za to swietnie wykonany, niezawodny. Delle czy HP to przy tym zabawki. Pisze to jako posiadacz kilku laptopow IBM/Lenovo/Dell/Hp na przestrzeni kilkunastu lat.

Odpowiedz