DAJ CYNK

Ładowarki USB w autobusach miejskich w Warszawie

05.02.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3075

Ważne 7

1

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie wyposażają swoje pojazdy w ładowarki USB dla podróżnych. Na początek 200.



Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie wyposażają swoje pojazdy w ładowarki USB dla podróżnych. Na początek 200.

Stołeczny przewoźnik autobusowy poinformował, że w 200 autobusach z zajezdni "Ostrobramska" (2/3 taboru) zainstalowano 200 ładowarek do smartfonów, każda z 2 portami USB. Tego typu wyposażenie znajdzie się we wszystkich zamawianych obecnie autobusach, dlatego w bieżącym roku przybędzie dodatkowo co najmniej 160 gniazd USB.

MZA przypomina jednocześnie, że w ponad 1000 warszawskich autobusów miejskich można korzystać z bezpłatnego Internetu Wi-Fi, w który będą wyposażone także wszystkie nowe pojazdy.

Zobacz: Wi-Fi i ładowarki USB w tramwajach - w Olsztynie to będzie standard

Źródło tekstu: mza.waw.pl

Komentarze
Zaloguj się
27. ~
0

2018-02-06 06:27:58

@22, jeżeli mówisz o wydajności prądowej, to jednostkę wielkości natężenia prądu także się odmienia przez przypadki. Czyli 1A amper ale 5A amperów. Podobnie jak metry. Wiem że niektórzy mówią pięć metry ale to jest nieprawidłowo.

Odpowiedz

0

2018-02-06 01:38:33

@25:Olewam to całkiem. Szkoda kombinacji dla 1-2% baterii. Lepiejnjużcwyłączyć dane komórkowe na czas takiej podróży.

Odpowiedz

25. ~Callm7 II
0

2018-02-05 23:37:08

24). To pojedziesz na pętlę i spowrotem;-)Co do ilości - huba se podłączycie.PS.Z tego co się orientuję, to usb nie ma dużej wydajności prądowej, więc 10minut... to +1% baterii..?

Odpowiedz

0

2018-02-05 23:23:44

Bezsens totalny. Autobus miejski to średnio 10 minut podróży z punktu A do punktu B. Liczba ładowarek mocno ograniczona. Zanim dopcham się do tego ich usb i się podłączę, to już będzie trzeba wysiadać. Co innego w pociągu gdy jadę pół godziny i gniazdo mam pod każdym fotelem.

Odpowiedz

23. ~Callm7 II
0

2018-02-05 17:13:04

Niedawno, chyba w tv - nie mówili o strajku generalnym kierowców? A oni biorą się za usb...Ludzie mają smarty od dawna, więc pamiętają o powerbankach, nie?;-)

Odpowiedz

0

2018-02-05 15:35:42

W Koszalinie, który liczy 107 tyś. mieszkańców, ładowarki w autobusach są od ponad roku. Dostawca to firma MAN. Nie wiem ile maja amper ale często widze jak młodzież z nich korzysta. Powiem więcej, na najbardziej uczęszczanych przystankach są również gniazdka USB do ładowania urządzeń przenośnych. 21 wiek dotarł nawet na Pomorze środkowe.

Odpowiedz

21. ruskov
0

2018-02-05 15:07:04

@20 hahah ale mnie rozbawiles :D

Odpowiedz

20. wlo
0

2018-02-05 14:30:55

Ludzie portfeli już nie noszą, dokumentó, kart nie noszą - bo w telefonie mają co ptrzeba... To kabelek będą nosić. Na szczęscie są takie krótkie - 15 cm - można w skarpetkę wsadzić ;-);-)

Odpowiedz

19. Gryfolud
0

2018-02-05 12:38:32

Przecież w MPK Lublin jest to już ze dwa lata, to samo tyczy się WiFi w autobusach, a i na niektórych przystankach można naładować telefon, żadna nowość, na pewno w innych miastach też było to dużo wcześniej.

Odpowiedz

18. ~Ja
0

2018-02-05 12:28:38

przecież to nie FiuFiu tylko ładowarka do baterii. U nas montują na słupkach naprzeciw wejścia na środkowym słupku. A siedzenia są przed ładowarką i raczej trzeba na stojąco ładować bo z tyłu łobuz może kabelek wyłączyć gdy nie patrzymy.

Odpowiedz

17. ~Nju abonament
0

2018-02-05 12:22:35

A po co w autobusie WiFi? Teraz dają tyle GB ze takie WiFi to zbędne ryzyko. Ja nawet domowej sieci nie mam podpiętej.

Odpowiedz

16. ~nikt
0

2018-02-05 12:20:15

Mam nadzieję, że te gniazdka są gdzieś z przodu na wizji kierowcy. Wandali nie brakuje aby tam coś włożyć

Odpowiedz

15. ~Ja
0

2018-02-05 12:16:48

No pewnie- czasem może się przydać- ale jeśli ktoś ma wozić kabelek i stać obok ładowarki to lepiej powerbanka kupić. Mnie się wydaje że było dofinansowanie i trzeba było kaskę wydać.

Odpowiedz