DAJ CYNK

Koszt części, z których jest wykonany iPhone Xs Max, to 443 dolary - podaje serwis Tech Insights

26.09.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4758

Ważne 1

0

Serwis Tech Insights oszacował koszt podzespołów, z których wykonany jest największy z tegorocznych iPhone'ów. Cena najsłabszego wariantu w USA to 1099 dolarów, z czego części do niego kosztują 443 dolary.

Z wyliczeń serwisu Tech Insight wynika, że części, z których złożono iPhone'a Xs Max są o prawie 50 dolarów droższe niż te, których użyto do złożenia ubiegłorocznego iPhone'a X. Najdroższy ponownie jest panel OLED, dostarczany amerykańskiemu koncernowi przez Samsunga. Jego koszt oszacowano na 80,50 dolara, czyli o kilka procent więcej, niż w przypadku iPhone'a. W iPhone'ie Xs Max mamy jednak do czynienia z większym ekranem. na 72 dolary wyceniony chipset Apple A12 Bionic, Więcej szczegółów zawiera poniższa infografika.

Należy przy okazji wyraźnie zaznaczyć, że kwota 443 dolary obejmuje tylko ceny części. Aby określić całkowity koszt związany z wypuszczeniem nowego iPhone'a na rynek, należałoby jeszcze uwzględnić inne koszty badań i rozwoju, oprogramowania, logistyki i w końcu marketingu.

Zobacz: Co ciekawego kryje wnętrze iPhone'a XS Max?
Zobacz: Pierwsze porównanie prędkości iPhone'a XS Max i flagowego Androida. Do boju stanął Galaxy Note9
Zobacz: Apple prezentuje nowe iPhone'y: XS, XS Max oraz XR

Źródło tekstu: TechInsights.com

Komentarze
Zaloguj się