DAJ CYNK

Komputerowy Windows w twoim telefonie

08.12.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6638

Ważne 15

4

Microsoft zaprezentował dzisiaj pełnego, komputerowego Windowsa 10 na urządzeniu ze Snapdragonem 820. Wkrótce pojawią się pierwsze laptopy z Windowsem 10 i chipsetami opartymi na architekturze ARM zamiast x86, spodziewać należy się też telefonów i tabletów.

Microsoft zaprezentował dzisiaj pełnego, komputerowego Windowsa 10 na urządzeniu ze Snapdragonem 820. Wkrótce pojawią się pierwsze laptopy z Windowsem 10 i chipsetami opartymi na architekturze ARM zamiast x86, spodziewać należy się też telefonów i tabletów.

Nie należy tej informacji mylić z zaprezentowanym rok temu Windows Continuum dla telefonów Microsoftu, ani ze znanym z tabletów Windowsem RT. Na procesorach ARM wkrótce uruchomimy 64-bitowego Windowsa 10, z klasyczną wersją Microsoft Office czy Adobe Photoshop.

Nie będą potrzebne przy tym specjalne wersje aplikacji - programy Win32 uruchomimy poprzez emulację x86 zaszytą w Windowsie 10. Krótko mówiąc, telefony dostaną dostęp do pełnego ekosystemu programów Windowsa 10.

Prawdopodobnie właśnie możliwość uruchamiania desktopowego Windowsa będzie kluczową cechą smartfonów z linii Microsoft Surface Phone. Jeśli będzie to rzeczywiście działało tak, jak na dołączonej niżej prezentacji, Microsoft może z wielką klasą powrócić na rynek smartfonów.

Źródło tekstu: mspoweruser, wł

Komentarze
Zaloguj się
25. ~karluum
0

2016-12-14 10:40:21

Czyli odpalimy Solidworksa na telefonie i wszystkie gry ;) Dobra wiadomość, mam windę i cały czas powtarzam - do taniego telefonu nie ma lepszego systemu.

Odpowiedz

24. ~sev3
0

2016-12-10 10:19:13

Świetna sprawa. Tylko obawiam się że deczko za późno. Ostatnia szansa byłaby gdyby komputerowy Win10 od początku działał na komórkach. Choć przy win8 byłaby większa szansa na sukecs..

Odpowiedz

23. ~GM
1

2016-12-09 19:39:39

Jeśli im się uda - oznacza to jedno - Intel będzie miał ciepło... ;)

Odpowiedz

22. ~Doszkolydebile
0

2016-12-09 18:45:39

@6 @8 "Na procesorach ARM wkrótce uruchomimy 64-bitowego Windowsa 10" Czytanie nie boli :0 Wszywka na 32 bitowe a 64 bity w standardzie. :)

Odpowiedz

0

2016-12-09 17:28:23

@19 A wsadź sobie w dooopę na 10 minut to jak rozmięknie to puści. A tak na temat to chyba teraz wiadomo dlaczego MS tak chętnie za darmo udostępniał W10 do aktualizacji. Po to aby mieć gotowe pole do wdrożenia wersji mobilnej, w pełni kompatybilnej. Zamysł super tylko ciekawe jak będzie z realizacją. Windows w Lumiach miał być przyszłością a teraz koniec. Continuum tak samo umarło. Poczekamy, zobaczymy.

Odpowiedz

20. ~athrty
0

2016-12-09 13:47:25

@19 Jak znajomy tak miał, to oderwał stopę. Pomogło!

Odpowiedz

18. ~
0

2016-12-09 09:56:12

do 17 jak każdy windows - ale jak każdy windows będzie istniał i to dominujac eynek systemów operacyjnych, niestety ani linux ani apple nadal niczego się nie nauczyli

Odpowiedz

17. ~PKO
-3

2016-12-09 00:44:31

windows 10 to system który juz nie ma racji bytu.

Odpowiedz

16. pacman
1

2016-12-09 00:18:04

Tak, tak...miały być aplikację z Androida, już, już...potem Islandwood i jest jedno wielkie..nic. Poza tym to nie będą aplikacje, a jedynie emulacja więc to też może bardzo różnie w tym - kiepsko wyglądać. Poza tym jak to stawia klientów ? Microsoft doskonale o tym wiedział, bo tego nie planuje się z dnia na dzień - więc sprzedają swoje produkty i wiedzą co planują, a ludziom wciskają nie nadające się do niczego starocie.

Odpowiedz

15. ~@14
1

2016-12-08 23:49:43

Jak nie wiesz co to BSOD i jakie są jego przyczyny to nie pisz, bo siejesz niewiedzę. BSOD to wynik szwankującego sprzętu lub programów/sterowników zrobionych niedbale. Wiec gdybym dał ci piaskownicę i przyniósłbyś do niej zabawkową koparkę bez łyżki to tez bys wszystkim wmawiał, że piasek w niej jest kiepski ????????

Odpowiedz

14. ~
1

2016-12-08 23:03:59

Już nie mogę się doczekać bluescreena na komórce! :-D

Odpowiedz

11. ~
1

2016-12-08 21:59:13

No to niezłego asa wyciagli z rekawa :) To jiz wiadomo czemu od marca wygaszają inie Lumia

Odpowiedz

10. ~GLIWICE
2

2016-12-08 21:38:38

Nawet Lumie 950 tego nie uciągną:-/Czas na przesiadkę na Androida a za 2-3 lata na telefon z Windowsem:-)

Odpowiedz

9. ~
0

2016-12-08 20:04:12

Najlepszy jest Windows 98 Wydanie Drugie ;)

Odpowiedz

1

2016-12-08 19:22:31

@ Racja co z Win64. Co do aplikacji to pozostają UWP, te są przystosowane. Bardzo jestem ciekaw rywalizacji na pozomie Intel Y/Snap.

Odpowiedz