DAJ CYNK

Komora bezpyłowa w serwisie GSM

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4486

Do przeprowadzenia niektórych napraw urządzeń mobilnych, podobnie jak w przypadku wielu procesów chemicznych, potrzebne są specjalne, wręcz sterylne warunki.Do przeprowadzenia niektórych napraw urządzeń mobilnych, podobnie jak w przypadku wielu procesów chemicznych, potrzebne są specjalne, wręcz sterylne warunki. Aby je osiągnąć, serwisy stosują komory lub pomieszczenia bezpyłowe, w których czystość powietrza wynosi 99,99%.

Komora bezpyłowa, nazywana też komorą laminarną, to w zależności od potrzeb urządzenie lub pomieszczenie, które pozwala na pracę w sterylnych warunkach, ochraniając przy tym znajdujący się wewnątrz sprzęt lub preparat przed wszelkimi zanieczyszczeniami z zewnątrz. Jej głównym elementem jest szczelna przestrzeń robocza wyposażona w zestaw filtrów oraz stale pracujący nawiew zapewniający ciągły i niezaburzony przepływ jałowego powietrza na zewnątrz. Stanowi ono barierę, utrudniającą przedostawanie się do wnętrza komory jakichkolwiek zanieczyszczeń. Takie komory od lat stosują lakiernicy, chemicy, firmy odzyskujące dane z nośników, serwisy sprzętu elektronicznego, pracownie fotograficzne oraz szpitale.

Serwisy najczęściej wykorzystują ją w procesie refabrykacji uszkodzonych wyświetlaczy, która polega na wymianie pękniętej szybki na nową. Demontaż uszkodzonego elementu nie wymaga specjalistycznych warunków, ale już ponowny montaż całego modułu powinien być przeprowadzony właśnie w takiej komorze. Idealnie czyste powietrze, wolne od zanieczyszczeń i pyłów, ochroni przestrzeń pod wyświetlaczem przed kurzem.

Komorę bezpyłową wykorzystuje się również podczas odzyskiwania danych z uszkodzonych dysków twardych, kart pamięci oraz pozostałych nośników danych. Sterylne środowisko umożliwia swobodną pracę na otwartym nośniku bez obawy o jego dalsze uszkodzenie. Z kolei w zakładach fotograficznych komora ta znajduje zastosowanie podczas czyszczenia matryc oraz obiektywów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: YouTube

Źródło tekstu: GoRepair

Przewiń w dół do następnego wpisu