DAJ CYNK

Kolejne źródła potwierdzają Nokię Lumia EOS

05.02.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3856

Ważne 4

1

The Guardian potwierdza plotki dotyczące Nokii EOS, nowego przedstawiciela linii Lumia, do którego trafić ma aparat 41 Mpix z Nokii 808 PureView.

The Guardian potwierdza plotki dotyczące Nokii EOS, nowego przedstawiciela linii Lumia, do którego trafić ma aparat 41 Mpix z Nokii 808 PureView.

Nowy fotograficzny smartfon Nokii, tym razem z Windows Phone 8, trafić ma na rynek USA nadchodzącego lata. Lumia EOS korzystać ma z technologii PureView, umożliwiającej wykonywanie perfekcyjnych zdjęć o rozdzielczości 5 czy 8 megapikseli ze stale dostępnym bezstratnym zoomem cyfrowym.

Póki co nie są znane szczegóły dotyczące reszty specyfikacji smartfonu. Nie wiemy czy do EOS-a trafi ksenonowa lampa czy znana z Lumii 920 optyczna stabilizacja obrazu.

Oficjalnych informacji na temat nowości Nokii spodziewać możemy się już 25. lutego w czasie targów Mobile World Congress 2013.

Zobacz: Nowości od Nokii już 25. lutego

Źródło tekstu: The Guardian, wł

Tagi: EOS Lumia nokia
Komentarze
Zaloguj się
14. PLANET
0

2013-02-08 18:15:41

Aha - minusujących bez powodu anonimów mam głęboko w *** :)

Odpowiedz

13. PLANET
0

2013-02-06 15:49:34

@anonimus: nieistotne ile będzie - byle dobrze działało i wystarczało na jeden dzień dość intensywnego użytkowania (przy aktualnych technologiach baterii). Z optymalizacją masz niestety całkowicie rację - widać, ze Epic Citadel chodzi szybciej na /''starutkim/'' iPhonie 4, niż na Galaxy Note II - czemu? Bo wersja na Androida nie jest dobrze zoptymalizowana : ) Tak samo na świetnej skądinad maszynce Samsunga płynnie nie chodzi Asphalt 7 - znów - kiepska optymalizacja Gameloftu. Nie porównuj S II pod względem mocy do 4S, on jest gdzieś pomiędzy 4 a 4S jak na moje oko. Na Androidzie też trzeba umieć zarządzać pamięcią lepiej, nie da się ukryć że potrzebna jest większa wiedza przy tym systemie. Tylko, że to potem procentuje. Tja, niepotrzebnie napisałem liczbami zamiast rzucić linka: http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Ax (ładnie podsumowane jest tam, zresztą nie tylko tam, bo Wiki nie jest zawsze pewna, wiadomo), choć tam też są liczby ; ) Dalej jestem zwolennikiem rozwiązania flagowy Android + dobry iOS. Oba w kieszeniach = spokój.

Odpowiedz

12. PLANET
0

2013-02-06 15:44:25

@Bandyto3xx: w przypadku korzystania z wymagających aplikacji (w tym przypadku - przeważnie gier) nie jest aż taka chwilowa.. baterię dadzą ponoć 2600 mAh, a i te 4 rdzenie CPU mają być energooszczędne (choć nie będą używane w mocniejszych apkach raczej) - a i tak nie sądzę, żeby bateria wtedy poszła w minutę.. co innego minimum półtora-dwie bądź góra trzy-cztery godziny, wtedy już nie ma absolutnie żadnego problemu ;) Co do wzrostu wydajności - nie mówię nawet o benchmarkach, ale sam zobacz porównanie iPonga 4S z 5tką - faktycznie reklamowanie fajfona jako "dwukrotnie szybszy" nie jest aż takim wciskaniem kitu, jak to zwykle robi Apple - czasy ładowania się poprawiły przez RAM, GPU jest także dużo szybsze (25,5 w 5tce, 16 w 4S), procesor - też uległ poprawie (taktowanie skoczyło z 1 na 1,3 Ghz, poza tym zmieniła się architektura), zwiększyła się także nieco przepustowość pamięci. Grafika szczegółowo? Prawie ten sam układ, ale trzyjądrowy miast duala + nieco wyższe taktowanie (266 vs 250). Nie wierzysz na podstawie iPonga? Zobacz, jak dwukrotnie z ZAPASEM kładziony jest Mali400 przez Adreno 320. Co do energooszczędności - i tak będzie się ładować codziennie ; ) A Nokia to teraz M$ Finland..

Odpowiedz

11. ~Bandyto3xx
0

2013-02-06 09:47:38

*Planet - szkoda, ze nie wspomnisz, że ta wydajność jest chwilowa - potem zegar spada, bo układ by zżarł baterię w minutę... Wydajność po roku nie wzrośnie Ci 2 razy (przy zmniejszeniu procesu technologicznego to maks 30%)- chyba, że dodatkowo zwiększysz zużycie prądu. Zresztą te ARM/''y to porażka - układy z TDP 8 W (ARM), są wolniejsze , lub porównywalne od konkurencyjnych atomów x86 z tym samym TDP... a miały być tak cudowne. Tutaj mowa o Nokii - fajnie, że zaczynają sobie radzić na rynku, ale to już ie europejska firma, która miała fabryki w Europie...

Odpowiedz

10. ~anonimus
0

2013-02-06 06:10:18

Po co komu tyle rdzeni? odrazu niech wsadza 8 albo 12 rdzeni i 24 watki jak Macu Pro. Mocniejszy od iPada3 hmmm juz jest tyle wydajnijszych ukladkow tylko, ze w rzeczywistosci to wyglada inaczej. Jak sie nie potrafi zoptymalizowac OS pod hardware to potem chodzi to tragicznie tnie sie zawiesza i nikt mi nie powie, ze nie. Mam iP4S programow kolo 100 gdzie na androidzie przy takiej ilosci programow telefon juz chodzil jakby mial wyzianac ducha. Mowa o S Galaxy S2 bo takiego porownywalem do owego iP4s. I sorry ale wgrasz glupiego advance, task killer i inne programy i telefon dziwnie wolno zaczyna chodzic. Ktos zaraz powie, zeby nie wgrywac to po co robia niby takie mocne smartphony. Planet nie pisz liczbami bo to do ludzi nie przemawia i widze po forach jak ludzie chca zamieniac Androidy na iOS bo na androidzie nie da sie normalnie funkcjonowac i w dodatku 3 miliony glupich pytan przy pierwszym uruchomieniu telefonu.

Odpowiedz

7. ~Zbyszek
1

2013-02-05 19:35:58

@1: strach przejść do komentarzy, bo Ty zawsze mówisz o tym Samsungu :p A co do Nokii, nareszcie.

Odpowiedz

6. PLANET
0

2013-02-05 19:24:31

Ja wszystko biorę co popadnie - dopalacze, rakiet fjuel, spid i sloł też... A na serio, podałem fakty, chcesz coś dodać?

Odpowiedz

5. ~gigi
0

2013-02-05 19:17:57

@ PLANET Coś ty się chłopie naspidował czy na dopalaczach rzeczywistość przyjmujesz?

Odpowiedz

4. LuiN
3

2013-02-05 18:52:45

3, Leming wilanowski - poczytaj o technologii PureView.

Odpowiedz

3. ~Leming wilanowski
-2

2013-02-05 18:43:54

A co to za oksymoron "bezstratny zoom cyfrowy"???

Odpowiedz

2. PLANET
-2

2013-02-05 18:42:13

Trochę nie na temat było, a teraz co do newsa: szykuje się naprawdę hit sprzedaży, pomijając kwestię gabarytów (!) (bo tył będzie spory) - a mają szansę pokazać jeszcze lepsze zdjęcia i zaprezentować o wiele bardziej udany model, pakując jeszcze lepszą optykę, dając mocniejszy procesor (który przerobi te zdjęcia i filmy szybciej), ulepszając ekran (sorry, ale rozdzielczość w 808 to była pewna pomyłka) i ogólnie poprawiając specyfikację. Dzięki WP telefon powinien chodzić jeszcze szybciej od wersji na Symbianie - niezależnie od ograniczeń systemu, niestety... ale to już inna sprawa. Tak czy owak, taki flagowiec powinien napędzić sprzedaż WP i sam dobrze zchodzić (pomimo zapewne wysokiej ceny).

Odpowiedz

1. PLANET
-3

2013-02-05 18:38:34

Co do nowości, warto wspomnieć, że Galaxy S IV ma mieć nie Mali T-658 (quad bądź octa-core), lecz PowerVR - powrót do korzeni, jak w SGS I. Ma być to model SGX544MP4 - dwa razy mocniejszy, niż w iPadzie 3, a bardzo podobny w kwestii mocy do SGX554MP4 w iPadzie 4. Sama grafika/GPU ma być zapewne także czterojądrowa, ale taktowana dużo wyżej, niż w przypadku iPadów (tam bodaj 250-300 Mhz, tutaj 533 Mhz). Do tego ma być dodana sprzętowa obsługa tekstur (szczegółów nie podam) na poziomie/z wykorzystaniem DirectX 10, to dodatkowo może odciążyć GPU i CPU. Generalnie wydajność zapewne przekroczy 60 GFLOPsów (iPad 3 = 32 GFLOPSy), maksymalnie w teorii to około 64. Dla porównania - iPad 4 ma 71,6 (czyli nieco ponad 10% więcej), a iPhone 5 (który jest w benchmarkach na poziomie mniej-więcej Adreno 320, aktualnie najmocniejszego układu) - 25,5... Czyli grafika będzie około 2-2,5x mocniejsza od Adreno 320 - godny konkurent już dla Adreno 320 i dla zapewne iPhone/''a 5S - a porównując do poprzedniego układu, Mali 400, który był w najlepszym razie dwukrotnie słabszy od Adreno 320 (a potrafił go dzielić w niektórych wynikach około 3-krotny dystans), następca będzie około ... 5 razy mocniejszy. Co jak co, ale robi wrażenie.

Odpowiedz