DAJ CYNK

Kłopotliwa naprawa Galaxy S5, z HTC One M8 jeszcze gorzej

10.04.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 16729

Ważne 8

1

Specjaliści z iFixit ocenili konstrukcję Samsunga Galaxy S5 pod kątem napraw. Serwisantów czeka sporo utrudnień, przez co ocena końcowa to tylko 5/10. HTC One M8 wypadł jeszcze gorzej.

Specjaliści z iFixit ocenili konstrukcję Samsunga Galaxy S5 pod kątem napraw. Serwisantów czeka sporo utrudnień, przez co ocena końcowa to tylko 5/10. HTC One M8 wypadł jeszcze gorzej.



Jak się okazuje, wymiana jakichkolwiek części innych niż bateria wymaga każdorazowego demontażu wyświetlacza Galaxy S5. W obudowie znajduje się nie jedna, lecz dwie płyty główne, z których mniejsza zawiera m.in. główny procesor, pamięć RAM i pamięć wewnętrzną telefonu.

<: F1689 :>

Na plus działa prosta wymiana głośników i modułów fotograficznych, w ogólnym rozrachunku jednak konstrukcja telefonu jest znacznie bardziej kłopotliwa w czasie naprawy, niż miało to miejsce w modelach S4 i S III, które otrzymały od iFixit mocną ósemkę.

Nic to jednak przy HTC One M8, który zdobył zaledwie 2 punkty na 10. Aby wymienić w nim baterię, trzeba wyjąć całą płytę główną. Nim jednak dostaniemy się do płyty głównej, musimy odkleić olbrzymie ilości izolatora i odczepić aż 10 przewodów. Wyświetlacz to kolejna po płycie głównej i akumulatorze "warstwa" - jego wymiana, to już "wypatroszenie" całej obudowy. Dodatkowa płyta, na której umieszczony został podwójny aparat fotograficzny została z kolei przyklejona klejem. Zdecydowanie nie jest to telefon, który z łatwością można naprawić na własną rękę.

Źródło tekstu: iFixit

Komentarze
Zaloguj się
73. ~HTCfan
0

2014-04-22 21:07:02

Panowie chyba trochę za bardzo uciekacie we własne ideologie. Sugerujecie się &quot;klasami&quot; smartfonów lub liczbami które mają bądź nie mają wam coś zasugerować w kwesti zarówno reklamy jak i pityki sprzedaży. Dzisiaj mamy tak mocno nasycony rynek smartfonami że każdy może sobie pozwolić na dowolny model dowolnej marki. Osobiście jestem posiadaczem ONE M7 i nie dlatego że jest lepszy na papierze czy w statystykach od modelu x czy y , a dlatego że mi się podoba i że go chciałem. Na świecie jest wielu różnych ludzi którzy patrzą na temat w różnych kategoriach , jedni patrzą na możliwości, inni na wielkość a jeszcze inni na kolor . Ktoś użył poniżej słowa buraki na określenie młodych czy też mniej zamożnych , nie oszukujmy się i nie obrazajmy bo to najmniejszego sensu nie ma , w mniemaniu gorzej usytuowanego kasiasty koleś też jest burakiem . Pamiętajmy że dzisiaj &quot; rozdają &quot; smartfony w różnych sieciach i nawet osoba z najniższą krajową albo w co nie których przypadkach bezrobotna kupi sobie flagowca . Nie jeden biznesmen nie kupi bo nie ogarnia nowinek technologicznych itd. Założenie powinno być proste masz x telefon to bądź z niego dumny . Gdybym np. Ja miał się sugerować opisami i krzykami z różnych serwisów to powinienem nie kupować jednego z gorzej serwisowalnych smartwynalazków. To jak z samochodami , kupuj dla siebie to co potrzebujesz i ci się podoba a nie aby sąsiad pluł sobie w twarz , bo prędzej czy później i on będzie miał nowsze i lepsze . Pozdrawiam .

Odpowiedz

72. ~DeLorean
0

2014-04-14 20:08:43

@69 a_lex: bardzo proste ... człowiek biznesu nie ma czasu na naprawę tylko w cywilizowanych warunkach dostaje nową słuchawkę od ręki w ramach obsługi prestige zaś ten za 300 jak to określasz to &quot;menel&quot;, którego zadowoli chińszczyzna yak więc taki g*jad niech sobie poczeka na naprawę badziewia w końcu jest to klient ekonomiczny -- nie wart zachodu bo i tak w razie potrzeby kupi beleco :D

Odpowiedz

71. ~Dell-Fi
0

2014-04-13 21:14:55

@70. Swoim brakiem zgody faktów nie zmienisz! Widać, że dysonans poznawczy strasznie ci doskwiera i próbujesz go redukować, poprzez przeformułowanie znaczenia elementów, które ci nie pasują do wyidealizowanego obrazu produktów Apple oraz przez dodanie nowego elementu poznawczego w postaci twoich zaklęć. Twoje zapewnienia o &quot;40 odpalonych aplikacji&quot; są tak doniosłe, że nadają się do druku... na papierze toaletowym :-) Nie wykorzystałeś szansy i zamiast milczeć dałeś głos, przez co jeszcze raz pokazałeś jak słabo orientujesz się w poruszanej tu tematyce i jak żałośnie próbujesz to maskować wyświechtanymi sloganami. Xcode sam nic ci nie kompiluje, nie chrzań farmazonów! Z kolei jak za kompilacje zabierze się taki ignorant jak ty to pewnie dokonania skończą się na dodaniu &quot;arm64&quot; do opcji kompilacji hehe Jeżeli deweloper niedbale skompiluje aplikację to jego aplikacja najpewniej wywali się w trybie 64-bit, a po tym Apple wywali jego aplikację ze sklepu :-) Tak naprawdę w zabawie Apple z 64-bitowymi procesorami nie do końca chodzi o iPhone-y, a o coś innego... Jak grzecznie poprosisz to może ci powiem :-)PS Ja nie wiem co ty tam obmacujesz w tych marketach :-) Pewnie porównywałeś iPhone z jakąś plastikową atrapą telefonu i owa atrapa okazała się tylko odrobinę wolniejsza ;-)

Odpowiedz

70. applefan_
0

2014-04-13 08:40:16

@68 tu akurat sie nie zgodze. Po pierwsze ten RAM w sredniej polce Androidowej jest niezbedny ze wzgledu na zasobozernosc systemu, w iPhonie 1GB to w zupelnosci wystarczajaca ilosc. Mam w tej chwili odpalone z 40 aplikacji i wszystko dziala perfect i piszac ten post w aplikacji nie zauwazylem najmnijeszego spowolnienia czy jakiegokolwiek problemu. Xcode kompiluje w 64bit bez zadnych dodatkowych zabiegow ze strony dewelopera i coraz wiecej aplikacji w AppStore jest juz skompilowana w 64bit i po wykryciu takiej architektury cpu wykorzystuje wlasnie tak skompilowana aplikacje. Z tym Androidem to troche jak Windows jestescie. Puchnie to to i wymaga 8gb aby tylko sie odpalic. Mac OS X i iOS jest jak linux (z ktorego posrednio sie wywodza) i nie wymagaja az takich zasobow aby dzialac lepiej. Niestety zespsutych marketingiem i brakiem wiedzy uzytkownikow Androida przyciagaja hasla 8 rdzeni 3 GB Ram wiec dla nich bez powyzszych nie ma smatfona. A potem bierzesz takiego Note 3 i czekasz az raczy otworzyc zwykla ksiazke telefoniczna... Polecam sprawidzic samemu w dowolnym markecie. Zenada.

Odpowiedz

69. a_lex
0

2014-04-12 20:41:02

DeLorian nie bardzo rozumiem... Jak nie naprawia się sprzętu za 3000 to jaki się naprawia? Za 300 zł?

Odpowiedz

68. ~Dell-Fi
0

2014-04-11 23:03:37

@52. : Owszem, Apple usiłował zabić konkurencję 64-bitowy procesorem A7... Konkurencja padła ze śmiechu, ale przeżyła :-) maniacy Apple oczywiście łyknęli tą przynętę, ale ich marny poziom wiedzy w tej dziedzinie sprawia, że oni połykają wszystko od Apple :-) Apple tą 64-bitową przynętą zrobił swoim fanatykom prezent niczym torba mordoklejek dla staruszka bez zębów :-) Nie dał wam nawet &quot;sztucznej szczęki&quot; w postaci większej ilości pamięci RAM (zaletą 64-bitowej architektury jest między innymi możliwość adresowania większej ilość pamięci operacyjnej) i nadal się kisicie na tym marnym 1 GB - jak w konkurencyjnych smartfonach ze średniej półki! No i sobie poadresowaliście... hehe Jednakże największa pułapka na niedoinformowanych apple-fanów to BRAK APLIKACJI - aby aplikacja mogła wykorzystać zalety tych magicznych 64-bitów musi być na nowo skompilowana! Na obecną chwilę wasze najnowsze iPhone (5S i 5C) przez te &quot;cudaczne 64-bity&quot; działają wolniej od poprzednika (iP5)!! Ponieważ przy uruchamianiu dostępnych teraz w sklepie Apple 32-bitowych aplikacji system obciąża pamięć dodatkowymi, 32-bitowymi bibliotekami, zmniejszając jej dostępność dla aplikacji i innych elementów systemowych. Owszem 64-bitowa architektura to pieśń przyszłości, jednakże na dzień dzisiejszy, w wydaniu Apple to pusty marketing dla niedoinformowanych frajerów.

Odpowiedz

67. ~DeLorian
0

2014-04-11 21:48:04

@58 Applefan: masz rację, dla niewtajemniczonych SamTrend nie jest produktem Samsunga. Niektórzy forumowcy mylą produkty i klasy (czy raczej półki) więc dyskusja przypomina rozmowę męskiego przyrodzenia (wulgarnie) z butem. Tak czy inaczej topowe modele jak zaznaczyłem wcześniej są z założenia NIENAPRAWIALNE przez niewykwalifikowanych (domorosłych i pseudo) serwisantów bez odpowiedniego oprzyrządowania i fabrycznych manuali - blueprintów (normalka). Od tego jest gwarancja czy bundle np. na rozszerzoną opiekę na sprzęt (w Polsce tzw. ubezpieczenie). Flagowce najczęściej są wymieniane na nowe w tym okresie ... chodzi o reputację producenta. W końcu topowy model nie jest kupowany za 2 - 3 tys. zeta przez pierwszego lepszego buraka (z założenia! w realu różnie bywa :]). Przeciętnie żywotność (atrakcyjność, parametry techniczne) to 18 miesięcy (zgodnie z prawem Moore/''a). Po tym czasie user kupuje nowocześniejszą wersję (zazwyczaj po zakończeniu kontraktu czyli po 24 m-cach w polskich warunkach).Pls nie porównujcie modeli economy z segmentem prestige!!! bo nijak to się ma.

Odpowiedz

66. ~DeLorian
0

2014-04-11 21:34:04

wiem, że iFix to nie Polacy ale trzeba zrozumieć że nowoczesne rzeczy muszą być trudne do łatwej naprawy bez specjalistycznego oprzyrządowania. Zaś kombinatoryki niektórzy nauczyli się od m.in. Polaków :( ... wiele elementów jest zintegrowanych konstrukcyjne i celowo złączonych &quot;na stałę&quot;. Bo NIE MA sensu ich wymieniać pojedyńczo!!! Podam przykład samochodów -- w Niemczech nie wymienia się w ASO czy nawet u mechanika Niemca uszkodzonego elementu (przegłubu) układu kierowniczego tylko od razu cały moduł z kołem kierowniczym włącznie bo tylko wtedy ta wymiana ma sens -- równomierne zużycie BEZPIECZEŃSTWO!!! a w Polsce magicy z niby-ASO narażają życie klientów wymieniając np. fragment uszkodzony elementu!!!Kupiłem bratu nowe fabrycznie auto w Niemczech, takie samo jak moje. Jak w tym roku po 14 latach zobaczyli Niemcy te polskie fuszerki (wymiana odcinka zamiast całości) to się za głowę złapali i rabat 30% dostałem &quot;od ręki&quot; na zrobienie tego tak jak w manualu pisze!!! Teraz mój brat ma bezpieczne niemieckie auto zrobione przez ludzi odpowiedzialnych i znających ten model i konfigurację!!!To samo dotyczy telefonów czy komputerów, co z tego że wymieni np. digitizer na cały skoro trzeba wtedy również ukruszoną taśmę i folie technologiczną zmienić -- ale skąd taki (niby)serwisant ma to wiedzieć??? z manuala produktowego!!!

Odpowiedz

65. ~DeLorian
0

2014-04-11 21:10:57

Polska mentalność :( ... takiego sprzętu się NIE NAPRAWIA!!! albo kupujesz i masz gwarancję -- wtedy wymiana na nowy, albo ubezpieczasz i w razie czego jak wcześniej albo po gwarancji to masz przeżytek technologiczny = czas na kolejny nowszy model. I w zasadzie to tyle ... a nie stado rozkręcaczy i naprawiaczy jak w taniej tandecie!!! Ludzie, zmieńcie mentalność na zachodnie myślenie i działanie -- jestem biedny kupuję telefon, stać mnie bo jestem biznesmenem = kupuję bajerancki smartfon! A nie jak w Polsce banda zasmarkanych i zafajdanych brudasów z topowymi smartfonami, a to pęknięty digitizer a to niesprawne gniazdo do ładowania ... bo się naprawi ??? Biedny i głupi przeciętniak niech używa podstawowych narzędzi a wypasione modele zostawi dla tych którzy nie mają czasu na naprawy

Odpowiedz

1

2014-04-11 19:21:55

Qrde :) Dajcie sobie po razie i będzie ok :) Tylko Jacek jemu to może ze 2 razy :) Bo /''zakuty/'' i raz pewnie nie poczuje :)

Odpowiedz

63. ~Jacek
0

2014-04-11 17:43:35

@61 Przeciez Ci podalem dane w postach wyzej a ty od razu dorobiles sobie swoja ideologie zeby wyszlo na twoje.A tu masz podsumowanie twoich argumentow http://www.youtube.com/watch?v=lcJ04RegSKo

Odpowiedz

62. applefan_
-1

2014-04-11 17:06:19

*o jakie proszę :)

Odpowiedz

61. applefan_
-1

2014-04-11 17:06:03

@59 daj takie dane o jakich piszę i jeśli jest jak mówisz to przyznam Ci rację.

Odpowiedz

60. ~
1

2014-04-11 17:06:01

o kurfa, ale propagitka. applefan to jak wyznawca pissu. Wybuch, wybuch ! Nie wybuch ? Ty SZWABIE ! ; D

Odpowiedz

59. ~Jacek
1

2014-04-11 16:12:14

@58 Jak dziecko,jak dziecko.Szkoda mojego czasu bo tobie zadne dane nie przemowia do rozumu ale co sie dziwic skoro rozum jest nakierowany tylko na jedno.

Odpowiedz