DAJ CYNK

Klienci UPC Polska wkrótce będą mieli dostęp do dekodera Horizon 4 z funkcją sterowania za pomocą komend głosowych

12.10.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 15808

Ważne 0

0

We wrześniu 2018 roku, podczas wydarzenia Tech Summit 2018 w Amsterdamie, Liberty Global zaprezentował set-top-box Horizon 4. Obsługiwany głosowo dekoder powinien niedługo dotrzeć do Polski.

Jak się dowiedział portal Wirtualnemedia.pl, nowy dekoder Horizon 4 jest już dostępny dla klientów Liberty Global w Szwajcarii. Nowe urządzenie w porównaniu z poprzednikiem charakteryzuje się mniejszymi rozmiarami oraz uproszczonym pilotem z przyciskiem Voice Controlled Remote, po naciśnięciu którego możemy skorzystać z funkcji wyszukiwania głosowego. Po zbliżeniu pilota do ust i naciśnięciu przycisku, użytkownik będzie mógł wypowiedzieć jedno z predefiniowanych haseł, na przykład "wyszukaj", a potem nazwę szukanego programu lub imię i nazwisko osoby, którą chce obejrzeć, a dekoder wyszuka odpowiednią treść na przykład w EPG

Nie wiadomo, kiedy nowy Horizon trafi do Polski, ale na pewno trafi.

- UPC Polska będzie mieć nowego pilota ze sterowaniem głosowym, który obecnie jest już dostępny w Liberty Global w Szwajcarii. Dokładamy wszelkich starań, aby poszerzyć ofertę - powiedziała Ewelina Rabsztyn, dyrektor ds. programmingu w UPC Polska.

UPC Polska wprowadził platformę Horizon 3,5 roku temu. Na koniec czerwca korzystało z niej prawie 580 tys. klientów - ponad połowa klientów platformy cyfrowej UPC.

Zobacz: Rzecznik Orange uderza w Światłowód UPC. UPC nie doprowadza światłowodu do domu klienta
Zobacz: Pierwsi klienci UPC korzystają już z łącza 1 Gb/s. Czekacie na swoje
Zobacz: Wyniki UPC Polska po 2Q2018

Źródło tekstu: Wirtualnemedia.pl

Komentarze
Zaloguj się
10. ~gość
0

2018-10-14 20:03:23 host: 89-66-6(...)ello.pl

"Klienci UPC Polska wkrótce będą mieli dostęp do dekodera Horizon 4" "Nie wiadomo, kiedy nowy Horizon trafi do Polski, ale na pewno trafi." Rozbrajacie mnie tymi clickbaitowymi nagłówkami. Dno i metr mułu!

Odpowiedz

9. ~gość
0

2018-10-13 19:25:15 host: 89-64-2(...)ello.pl

Czy są dostępność dla niesłyszących napisy do wszystkich kanałów niż teraźniejszy dekodery?

Odpowiedz

8. ~gość
0

2018-10-13 12:06:01 host: 31-178-(...)ello.pl

Jeżeli będzie taki muł jak ten co mam teraz to już słyszę darcie mord sąsiadów.

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-10-13 20:05:38 host: 188.146(...)bile.pl

Skoro sąsiedzi mają mordy to ty ryj świński.

7. ~gość
0

2018-10-13 10:44:26 host: 205.201(...)3

Kto bierze Horizona żeby emitował też internet. Do netu bierze się Compal i wszystko chodzi jak powinno. Że jeszcze ludzie dają się tak kołować przez UPC, a potem tylko narzekają z własnej niewiedzy.

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-10-14 12:09:04 host: public-(...)rtel.pl

Mój emituje WiFi - w pokoju gdzie stoi ;-) W drugim brak WiFi :-) Całe szczęście potrzebuję WiFi tylko w tym pokoju w którym stoi więc to dla mnie żaden problem - no ale nie ma co się dziwić jak wszyscy się zagłuszają, bo w eterze ze 30 sieci UPCxxxxx ;-] Niestety Horizona trzeba co jakiś czas zrestartować, bo Replay TV albo EPG przestaje działać [zamontowałem nawet pstryczek elektryczek na kabelku 230V, aby było łatwiej, bo tak to trzeba było wyrywać wtyczkę z kontaktu ;- D ].

6. ~gość
0

2018-10-13 07:25:42 host: user-5-(...)rnet.pl

Witam. Mam trzy horyzonty i żadnego nie muszę restartować. Ogólnie jestem zadowolony. Może Państwo macie złe ustawienia .Zadzwońcie do pomocy technicznej pomogą. Pozdrawiam

Odpowiedz

5. ~gość
0

2018-10-12 18:36:45 host: 84-234-(...).net.pl

Horizona należy ustawić na tryb uruchomiania "szybki" i wówczas nie będzie trzeba resetować. Domyślny tryb "standardowy" powoduje wiele problemów.

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-10-13 10:50:57 host: 205.201(...).55.182

A potem rachunek za prąd przychodzi, o 100 zł więcej. 35 Wat na takim stendbaju bierze.

4. ~gość
0

2018-10-12 17:22:36 host: 188.146(...)bile.pl

Mam Horizona w UPC i osobiście uważam, że jest mocno przereklamowany. Usługa replay (cofnięcie programu) jest aktywna na niewielu programach czy filmach. Wypozyczalnia bezpłatnych filmów/seriali to niewielka baza głównie staroci wiec lepiej odpalić CDA czy zalukaj. YouTube to tragedia a baza aplikacja a jest ich nie więcej niż 10 nie zmieniła się odkąd mam dekoder czyli ok roku. Lepiej wziąć zwykły dekoder z nagrywarką ponieważ horizon przynajmniej jak dla mnie jest niedopracowany i nie zauważyłam by firma robiła cokolwiek w kierunku jego rozwoju...

Odpowiedz

3. ~gość
0

2018-10-12 15:16:21 host: 91.150.(...).net.pl

Horizon miałem dwa lata, średnio raz na dwa tygodnie trzeba było go zresetować bo coś nie działało albo zawieszał się na danym kanale. Przełączenie kanału na nim trwa średnio 4.8 sekundy. Moduł CI+ przełącza szybciej ale inaczej są kanały poukładane.

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-10-12 15:45:28 host: 212.160(...).172.86

dokładnie - co jakiś czas trzeba nadal Horizona restartować bo np. EPG nie działa lub Replay TV :-/

2. ~gość
0

2018-10-12 17:37:40 host: 89-71-2(...)ello.pl

Raz na 2 tygodnie to dobrze, ja swój muszę restartować 2 x w tygodniu. Złom okropny. Aby do konca umowy.

3. ~gość
0

2018-10-12 18:12:15 host: 87-207-(...)ello.pl

Nie mogę pojąć skąd ludziom biorą się tego typu problemy, mam horizona od początku i poza chorobą wieku dziecięcego, gdzie rzeczywiście resety były często, to jak "wydoroślał" nie pamiętam kiedy ostatni raz go resetowałem, a pamięć mam raczej dobrą.

4. ~gość
0

2018-10-13 01:08:22 host: user-5-(...)rnet.pl

Od 3 tygodni mam horizon i z 4 razy go restartował email dodatkowo po 2ch tygodniach wymienili mi na inny dekoder.... Lipa straszna nie polecam .... Albo brak wifi albo reeplay nie dziala

5. ~gość
0

2018-10-13 12:08:58 host: 31-178-(...)ello.pl

Do niedowiarków. Zapraszam do mnie to zobaczycie jak to cudo techniki się sprawuje. Stary dekoder... chcę do niego wrócić.

2. ~gość
0

2018-10-12 11:40:53 host: 89-66-1(...)ello.pl

Wolę kartę CI+ w każdym TV który to zestaw działa szybko i pewnie. Horizon być może się zmienił na przestrzeni czasu ale miałem go przez miesiąc i kazałem zabrać w cholerę po dwóch wymianach.

Odpowiedz

1. truchel
0

2018-10-12 11:51:19

Ja np mam horizona i jestem bardzo zadowolony, zarówno z neta jak i z tv.

2. ~gość
0

2018-10-12 13:43:24 host: ip-37-2(...)bile.pl

Pracuje w innym świetnym operatorze i szczerze powiedziawszy moduły Ci+ to zmora - aktualizacje softu potrafią uwalić poprawne działanie takich modułów czy są bardzo problematyczne przy zmianach częstotliwości danych kanałów,nagminne staje się pełne skanowanie kanałów. Wbrew pozorom mogę też śmiało powiedzieć że czasem potrafi ulec zakłóceniom przez pracę modemów dwuzakresowych.

1. ~gość
0

2018-10-12 10:10:58 host: 212.160(...).172.86

i co z tego, że jest Horizon jak nie można go mieć jako drugi dekoder w multiroomie - na Horizonie program jest pod tym numerkiem, a na dekoderze od multiroomu pod innym i człowiek jest ciągle podirytowany, że musi szukać :-/