DAJ CYNK

Klienci UPC Polska wkrótce będą mieli dostęp do dekodera Horizon 4 z funkcją sterowania za pomocą komend głosowych

12.10.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 19893

Ważne 0

0

We wrześniu 2018 roku, podczas wydarzenia Tech Summit 2018 w Amsterdamie, Liberty Global zaprezentował set-top-box Horizon 4. Obsługiwany głosowo dekoder powinien niedługo dotrzeć do Polski.

Jak się dowiedział portal Wirtualnemedia.pl, nowy dekoder Horizon 4 jest już dostępny dla klientów Liberty Global w Szwajcarii. Nowe urządzenie w porównaniu z poprzednikiem charakteryzuje się mniejszymi rozmiarami oraz uproszczonym pilotem z przyciskiem Voice Controlled Remote, po naciśnięciu którego możemy skorzystać z funkcji wyszukiwania głosowego. Po zbliżeniu pilota do ust i naciśnięciu przycisku, użytkownik będzie mógł wypowiedzieć jedno z predefiniowanych haseł, na przykład "wyszukaj", a potem nazwę szukanego programu lub imię i nazwisko osoby, którą chce obejrzeć, a dekoder wyszuka odpowiednią treść na przykład w EPG

Nie wiadomo, kiedy nowy Horizon trafi do Polski, ale na pewno trafi.

- UPC Polska będzie mieć nowego pilota ze sterowaniem głosowym, który obecnie jest już dostępny w Liberty Global w Szwajcarii. Dokładamy wszelkich starań, aby poszerzyć ofertę - powiedziała Ewelina Rabsztyn, dyrektor ds. programmingu w UPC Polska.

UPC Polska wprowadził platformę Horizon 3,5 roku temu. Na koniec czerwca korzystało z niej prawie 580 tys. klientów - ponad połowa klientów platformy cyfrowej UPC.

Zobacz: Rzecznik Orange uderza w Światłowód UPC. UPC nie doprowadza światłowodu do domu klienta
Zobacz: Pierwsi klienci UPC korzystają już z łącza 1 Gb/s. Czekacie na swoje
Zobacz: Wyniki UPC Polska po 2Q2018

Źródło tekstu: Wirtualnemedia.pl

Komentarze
Zaloguj się