DAJ CYNK

KGI: Apple zakończy produkcję iPhone'a X w połowie 2018 roku

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6330

Ming-chi kuo - analityk KGI znany z trafnych prognoz na temat działalności Apple'a - przewiduje, że Amerykanie zakończą produkcję iPhone'a X.Ming-chi kuo - analityk KGI znany z trafnych prognoz na temat działalności Apple'a - przewiduje, że Amerykanie zakończą produkcję iPhone'a X.

Jeśli przewidywania okażą się słuszne, to będzie to bardzo zaskakująca wiadomość. W końcu Tim Cook chciał za pomocą tego urządzenia podbić światowe rynki i doprowadzić do kolejnej rewolucji na rynku telefonów. Ale wyniki okazały się zupełnie inne. Model kanibalizował sprzedaż siostrzanego iPhone'a 8, a jego własne wyniki (choć bardzo dobre) okazały się zbyt niskie w stosunku do planowanych. 18 milionów w obecnym kwartale, oraz 13 milionów (zgodnie z przewidywaniami) w następnym to porażka dla Apple'a.

Ale to nie jedyny powód. Model nie podbił Chin. Na tym rynku dalej niepodzielnie królują lokalni producenci telefonów z Androidem (Oppo, Vivo, Xiaomi, Huawei). To ma być gwóźdź do trumny tego urządzenia. Apple ma zatem zakończyć produkcję w połowie 2018 roku i skupić się na nowej generacji iPhone'ów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: 9to5mac, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu