DAJ CYNK

Keyssa - przesyłanie danych przez "pocałunek"

17.11.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2742

Ważne 4

1

Kiss Connectivity, to technologia, która ma pozwolić na przesyłanie dużej ilości danych. Wystarczy pozwolić urządzeniom na... pocałunek.

Kiss Connectivity, to technologia, która ma pozwolić na przesyłanie dużej ilości danych w krótkim czasie. Wystarczy pozwolić urządzeniom na... pocałunek.

Keyssa, to startup działający od pięciu lat. Przedsięwzięcie ma wsparcie m.in. Intela, Samsunga i nazywanego ojcem iPoda Tony'ego Fadella. Owocem działań ma być technologia Kiss Connectivity. Jej głównym założeniem jest wyparcie obecnych standardów przesyłania danych stosowanych w smartfonach i tabletach.

Kiss Connectivity, to nie tylko samo przesyłanie danych, które trzeba przyznać, robi wrażenie. Dzięki niej wysłanie filmu w rozdzielczości 1080p ma zajmować zaledwie pięć sekund, podczas kiedy tradycyjny port USB potrzebuje na to około minuty. Technologia ma również być używana do ładowania urządzeń. Ma to pozwolić na tworzenie urządzeń pozbawionych gniazd na obudowie, dzięki czemu będzie możliwe tworzenie wodoodpornych, niemalże całkowicie zamkniętych smartfonów i tabletów.

Pierwsze urządzenia wyposażone w Kiss Connectivity mają pojawić się na rynku już w przyszłym roku. Nie wiadomo jednak u których producentów znajdziemy to rozwiązanie.

Źródło tekstu: BGR; wł

Komentarze
Zaloguj się