DAJ CYNK

Już wkrótce zobaczymy mobilne komputery z procesorem Snapdragon 835 i Windowsem 10

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4923

Firmy Asus, Lenovo i HP zbudują w partnerstwie z Qualcommem serię komputerów przenośnych z procesorem Snapdrago 835 i Windowsem 10.Firmy Asus, Lenovo i HP zbudują w partnerstwie z Qualcommem serię komputerów przenośnych z procesorem Snapdrago 835 i Windowsem 10.

Już kilka miesięcy temu Microsoft pokazał, jak ich najnowszy system operacyjny dla komputerów PC, Windows 10, radzi sobie na procesorze kojarzonym przede wszystkim z telefonami komórkowymi, Snapdragonie 820. Gigant z Redmond zapowiedział przy tym, że wkrótce "duży" Windows 10 ruszy na podbój urządzeń z procesorami ARM, a zacznie się to od jeszcze nieprodukowanego wtedy najwydajniejszego układu Qualcomma, czyli Snapdragona 835 właśnie.

W ramach targów Computex 2017, odbyła się dzisiaj wspólna konferencja Microsoftu i Qualcomma, która dotyczyła nadchodzących mobilnych komputerów wyposażonych w procesory ARM i pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10. Pierwsze tego typu urządzenia wyjdą z fabryk Asusa, Lenovo i HP, a charakteryzować się one będą niewielką masą, małym zapotrzebowaniem na energię elektryczną, przede wszystkim w czasie czuwania, a także łącznością przez sieci LTE, dzięki gigabitowemu modemowi X16 LTE.Nowe komputery przenośne mają być odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na stałą łączność i przesyłanie dużych ilości danych, przy zachowaniu wysokiej mobilności oraz długiego czasu pracy na zasilaniu bateryjnym. Snapdragon 835 nadaje się do tego idealnie, zapewniając wysoką wydajność oraz szybką łączność, przy jednoczesnym stosunkowo niskim poborze energii, w szczególności w porównaniu z procesorami x86, które nadal królują w świecie komputerów PC. Mniejszy fizycznie i lżejszy Snapdragon, niewymagający aktywnego chłodzenia, to także więcej miejsca dla akumulatora, a więc dodatkowy zysk na długości czasu pracy.Dotychczasowy model budowy komputerów już nie działa dla dzisiejszych klientów, którzy nie chcą ciężkich laptopów, uwiązanych do przewodu zasilającego, z frustrującą liczbą akcesoriów - powiedział Cristiano Amon, wiceprezes wykonawczy firmy Qualcomm Technologies. Dzięki kompatybilności z ekosystemem Windows 10 platforma Snapdragon Mobile PC umożliwi producentom urządzeń z systemem Windows 10 opracowywanie urządzeń następnej generacji i zapewnienie niezrównanych możliwości tworzenia kiedykolwiek i gdziekolwiek, przy wykorzystaniu gigabitowych połączeń LTE.

Cieszymy się, że producenci OEM dzielą się naszą wizją, aby wykorzystać doświadczenie Windows 10 do ekosystemu ARM, napędzanego przez Qualcomm Technologies - powiedział Matt Barlow, wiceprezes ds. marketingu Windows w firmie Microsoft. Ta współpraca daje konsumentom coś nowego i coś, czego pragną, najlepsze doświadczenie z mobilnymi komputerami z najlepszymi wersjami systemu Windows 10. Wszystko w jednym, cienkim, lekkim i połączonym z siecią urządzeniu.

Jak Qualcomm Snapdragon 835 sprawdzi się w praktyce w nowych komputerach, dowiemy się za jakiś czas, gdy pierwsze produkty firm Asus, Lenovo i Hewlett-Packard ujrzą światło dzienne. Tymczasem zrobiliśmy mały eksperyment. Rozpakowywaliśmy archiwum (4 x 100 MB) na MediaPadzie M3 (Kirin 950, czyli flagowy układ Huaweia z 2016 roku, 4 GB pamięci RAM). Zanim proces dekompresji pierwszej paczki osiągnął 50%, to w tym samym czasie komputer z procesorem i5 6200U i 8 GB RAM-u zdążył rozpakować wszystkie cztery paczki.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Windows Central

Źródło tekstu: ZDNet, Windows Central, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu