DAJ CYNK

Już jutro iOS 12.1 trafi na iPhone'y i aktywuje eSIM w modelach Xs i Xs Max

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6072

Jedną z nowych funkcji tegorocznych iPhone'ów jest wsparcie dla kat eSIM, które jednak były na początku nieaktywne. Zmienić się to ma po zainstalowaniu dostępnej od 30 października aktualizacji iOS 12.1. Oczywiście nie dotyczy to Polski, ponieważ jeszcze żaden operator u nas nie wspiera tej technologii.

eSIM, czyli wbudowany w telefon niewielki chip, będący odpowiednikiem tradycyjnych kart SIM, ale przewyższający je możliwościami, jest częścią specyfikacji smartfonów iPhone XS i iPhone XS Max. Moduł ten, zgodnie z informacjami podanymi podczas oficjalnej prezentacji tegorocznych smartfonów Apple'a, miał zostać aktywowany nieco później, poprzez aktualizację oprogramowania. Odpowiedni update ma trafić do posiadaczy iPhone'ów już jutro.

eSIM będzie dostępna oczywiście tylko dla osób, którzy korzystają z usług operatora wspierającego tę funkcjonalność, czyli - póki co - nie w Polsce. Ale to nie jedyna nowość w zbliżającej się aktualizacji. Inne nowości, to nowe emoji, rozmowy grupowe w Face Time oraz możliwość dostosowania głębi ostrości podczas robienia zdjęć najnowszymi iPhone'ami.

Zobacz: Apple prezentuje nowe iPhone'y: XS, XS Max oraz XR
Zobacz: Tylko Play nie chce eSIM - Orange kończy prace, T-Mobile i Plus przygotowują się

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Phone Arena

Przewiń w dół do następnego wpisu