DAJ CYNK

Jolla wyjawia plany wobec Sailfisha X

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4837

Jolla ogłosiła plany na 2018 rok związane z Sailfishem X czyli wersją systemu przygotowaną we współpracy z Sony. Dotychczas była ona dostępna wyłącznie dla modelu Xperia X.Jolla ogłosiła plany na 2018 rok związane z Sailfishem X czyli wersją systemu przygotowaną we współpracy z Sony. Dotychczas była ona dostępna wyłącznie dla modelu Xperia X.

Finowie wyjawili, że możemy się spodziewać około czterech nowych urządzeń z ich autorskim systemem operacyjnym. Sam system będzie dalej tłumaczony na nowe języki (w 2017 roku wprowadzono 10 nowych wersji językowych). Bardzo ważnym ogłoszeniem jest udoskonalenie współpracy Sailfisha z aplikacjami na system Android. Do tej pory Sailfish pozwalał na działanie androidowych aplikacji wymagających wersji 4.4, jednak Finowie zapowiadają, że emulator zostanie uaktualniony.

Sailfish X natomiast trafi do sprzedaży na nowych rynkach - Turcja, Indie, Tajlandia, Malezja, Indonezja, Brazylia oraz Argentyna. I na koniec wisienka na torcie - Finowie i Japończycy szykują Sailfisha X dla nowego urządzenia. Będzie to najpewniej Xperia XA2.

Źródło tekstu: jolla, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu