DAJ CYNK

Jolla - pierwszy smartfon z Sailfish OS obsłuży aplikacje z Androida

20.05.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6875

Ważne 7

0

Pod koniec tego roku na rynek wejdzie smartfon Jolla, pierwszy z systemem Sailfish, bazującym na porzuconej przez Nokię platformie MeeGo. Producent potwierdził zgodność z aplikacjami dla Androida.

Pod koniec tego roku na rynek wejdzie smartfon Jolla, pierwszy z systemem Sailfish, bazującym na porzuconej przez Nokię platformie MeeGo. Producent potwierdził zgodność z aplikacjami dla Androida.



Dokładna specyfikacja urządzenia nie została jeszcze przedstawiona. Już teraz wiadomo, że będzie ono bazowało na 4,5-calowym wyświetlaczu (HD), dwurdzeniowym procesorze i aparacie fotograficznym 8 Mpix. Telefon dostanie 16 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSD, łączność LTE i dość zaskakujące akcesoria.

<: F1273 :>

Konstruktorzy postawili na wymienne tylne panele telefonu, które nie są jedynie kolorowymi kawałkami plastiku, lecz głębiej integrują się z systemem. Widać to od razu po wymianie obudowy, bo menu telefonu automatycznie wczytuje dopasowany temat kolorystyczny, ale to dopiero początek. W przyszłości w tylnych panelach producent chce dokładać dodatkowe funkcje smartfonu jak np. bezprzewodowe ładowanie, baterie o większej pojemności, kontrolery do gier czy porządna lampa błyskowa dla aparatu.

<: F1275 :>

Ile to wszystko będzie kosztowało? Fiński producent wycenił swoje dziecko na 399 euro - zapewne w zestawie z jednym tylko panelem.

Źródło tekstu: Jolla, Engagdet, wł

Tagi: Jolla
Komentarze
Zaloguj się
24. ~pip
1

2013-05-21 14:25:03

Super. Nie mogę się już doczekać. To jest to za co lubiłem kiedys Nokie - wymienne, kolorowe panele.

Odpowiedz

23. ~MW
3

2013-05-21 11:26:57

również jako zadowolony właściciel N9 trzymam kciuki za powodzenie tego projektu ! :)

Odpowiedz

22. ~
0

2013-05-21 11:19:29

Nie chcę iOS bo zamknięty. Nie chcę Andka bo zamulony i nadmiernie szpieguje. Nie chce win phone bo to kpina z usera, żeby nawet przeglądarki nie można było innej mieć. Siedzę na złamanym 4s i czekam na Jolkę.

Odpowiedz

21. ~wania
1

2013-05-21 10:58:11

do 20 - to nie telefon od noki, ale od ekipy która stworzyła MeeGo i została zwolniona przez tą Nokie. Działają teraz jako samodzielna firma zwana &quot;Jolla&quot;. Trzymam za nich kciuki jako właściciel N9 z MeeGo :)

Odpowiedz

20. ~koluś
-1

2013-05-21 10:49:14

to telefon od nokii?

Odpowiedz

19. ~wiek
1

2013-05-21 10:48:13

zgodnośc z andkiem to będzie siłą tego fona, dobre posunięcie :)

Odpowiedz

18. ~
0

2013-05-21 10:32:51

powinni obniżyć cenę, pod koniec roku to sgs4 będzie tyle kosztował a jak wiadomo większość ludzi woli nie ryzykować i zostać przy tym co już testowali czyli android, WP7 / 8 itp. System mi się podoba ale bez przesady :)

Odpowiedz

15. ~Jorgo
0

2013-05-21 09:17:06

A kto wydaje ten smartfon,skoro Nokia porzuciła platformę MeeGo

Odpowiedz

14. ~Nokia
0

2013-05-21 01:06:51

Śmieszą mnie wypowiedzi wyznawców Androida, jeszcze systemu nie testowali a już oceniają.

Odpowiedz

13. ~hopla
0

2013-05-21 00:35:14

Sam system wydaje się innowacyjny, ciekawy, z dużym potencjałem, ale smartfon jak dla mnie jest paskudny i niczym pozytywnym nie wyróżnia się jeśli chodzi o wygląd. Co do aplikacji z Androida to mam nadzieję, że będzie to lepiej rozwiązane niż u BB, gdzie obecnie działają tylko aplikacja z Androida 2.3 a do tego słabo to wszystko działa. BB w tym aspekcie bardzo nie popisało się i oby Jolla lepiej to rozwiązała.

Odpowiedz

12. ~
0

2013-05-20 23:44:04

Ale to będzie tylko jeden telefon czy jakaś seria? N9 dostanie ten system? w ogóle to jak zapowiadają telefon to powinien być do kupienia dziś lub jutro a nie za pół roku. Do tego czasu to mnie już 5 innych rzeczy u konkurencji zaciekawi.

Odpowiedz

11. ~nickname
0

2013-05-20 23:43:21

Jak dla mnie w ogóle nie jest intuicyjny i przekombinowany. Wymienne obudowy? więc jak będę chciał naładować bezprzewodowo będę musiał zmienić obudowe, jak będę chciał zrobić dobre zdjęcie to będę musiał brać ze sobą obódowę z lampą itp. Czyli nie dosć że telefon to kobyła to jeszcze będe musiał nosić obudowy porażka

Odpowiedz

9. SHIBBY
0

2013-05-20 22:57:26

Dopóki tego nie dostanę w swoje ręce do przetestowania na przynajmniej tydzień to nic pozytywnego nie powiem. Mnie osobiście system jakoś specjalnie nie zainteresował, a wręcz odstraszył. Jest to zupełnie odmienne podejście do obsługi telefonu od tego, które znamy dziś. Sam aparat też budzi mieszane uczucia.

Odpowiedz

8. tl111
0

2013-05-20 22:28:41

Elegancki. Podział na dwie bryły daje wrażenie smukłości. Ascetyczny. Chętnie wymienię moją n8 na niego jak przyjdzie na to czas.

Odpowiedz

7. ~
0

2013-05-20 22:00:59

3). Idź na drzewo zbierać banany! * 6). Atlan, system dawał radę, ale nie dał rady Microsofcie, bo bali się wstydu, gdyby WP /WM sprzedawał się gorzej. ** O kurde, ale miła informacja! :-) idziemy się napić! :-) *** Widzę, że moja Opera Mini już się upiła! Nigdy nie miałem takiej numeracji!

Odpowiedz