DAJ CYNK

Jaką powierzchnię zajmują "bezramkowe" ekrany?

15.09.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6043

Ważne 7

1

Ekrany w bezramkowych smartfonach zajmują prawie całą powierzchnię przedniego panelu. Teoretycznie. A jak to wygląda w suchych, matematycznych wyliczeniach?Ekrany w bezramkowych smartfonach zajmują prawie całą powierzchnię przedniego panelu. Teoretycznie. A jak to wygląda w suchych, matematycznych wyliczeniach?Portale GSMArena i Phonearena zabawiły się w wyliczenie, jaką powierzchnię przedniego panelu zajmują wyświetlacze najnowszych smartfonów. W tym celu porównana została powierzchnia ekranu oraz przedniego panelu. Zwycięzca jest dość nieoczekiwany.

Najmniejszy stosunek powierzchni mają iPhone'y 8, co z resztą nie powinno chyba nikogo dziwić. W przypadku obu modeli ekran zajmują taką powierzchnię przedniego panelu:

 • Apple iPhone 8 - 65,7%,
 • Apple iPhone 8 Plus - 68,2%,

 • Aktualnie najlepszego stosunku powierzchni ekranu do przedniego panelu nie ma wcale iPhone X. W jakim modelu wypada to najlepiej? Zobaczmy:
  Wyliczenia dają nam ciekawy obraz sytuacji. Patrząc na przednie panele nowych smartfonów można stwierdzić, że ekrany zajmują spokojnie 90% ich powierzchni. Jak się okazuje, w praktyce wygląda to zupełnie inaczej i trzeba przyznać, że niewiele ponad 80% nie wygląda aż tak imponująco.

  Źródło tekstu: GSMArena; Phonearena; wł

  Komentarze
  Zaloguj się