DAJ CYNK

Jaką powierzchnię zajmują "bezramkowe" ekrany?

15.09.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4948

Ważne 7

1

Ekrany w bezramkowych smartfonach zajmują prawie całą powierzchnię przedniego panelu. Teoretycznie. A jak to wygląda w suchych, matematycznych wyliczeniach?



Ekrany w bezramkowych smartfonach zajmują prawie całą powierzchnię przedniego panelu. Teoretycznie. A jak to wygląda w suchych, matematycznych wyliczeniach?



Portale GSMArena i Phonearena zabawiły się w wyliczenie, jaką powierzchnię przedniego panelu zajmują wyświetlacze najnowszych smartfonów. W tym celu porównana została powierzchnia ekranu oraz przedniego panelu. Zwycięzca jest dość nieoczekiwany.

Najmniejszy stosunek powierzchni mają iPhone'y 8, co z resztą nie powinno chyba nikogo dziwić. W przypadku obu modeli ekran zajmują taką powierzchnię przedniego panelu:

  • Apple iPhone 8 - 65,7%,
  • Apple iPhone 8 Plus - 68,2%,





  • Aktualnie najlepszego stosunku powierzchni ekranu do przedniego panelu nie ma wcale iPhone X. W jakim modelu wypada to najlepiej? Zobaczmy:
    Wyliczenia dają nam ciekawy obraz sytuacji. Patrząc na przednie panele nowych smartfonów można stwierdzić, że ekrany zajmują spokojnie 90% ich powierzchni. Jak się okazuje, w praktyce wygląda to zupełnie inaczej i trzeba przyznać, że niewiele ponad 80% nie wygląda aż tak imponująco.

    Źródło tekstu: GSMArena; Phonearena; wł

    Komentarze
    Zaloguj się
    22. Andrzej24
    0

    2017-09-16 11:22:54

    17@ Pożyjemy zobaczymy. Łapy nie mam jak słoń a pokaż mi osoby które bez problemu obsługują telefon jedną ręką. Już teraz są przymiarki aby telefon miał ekran aż na bokach i jak w tedy będziesz go trzymał? Jak na tacy. bo po bokach nie złapiesz aby coś nie włączyć

    Odpowiedz

    21. ~
    0

    2017-09-16 10:46:07

    @3 "Oglądając film, głośnik zniczczy film" - nauczcie się, gimby, mówić po polsku. To, co napisałeś, oznacza "głośnik zniszczy film, gdy będzie oglądać film" :-D

    Odpowiedz

    20. ~vainglorious
    0

    2017-09-16 02:39:47

    Nie jesren fanem apple, ale nie wierze, ze v30 ma mniejsze ramkni niz Iphone X. Jakas bzdura.

    Odpowiedz

    19. ~
    0

    2017-09-15 22:23:10

    Mam P9 Lite i chwale sobie to, że jest "ramkowy" - dzięki temu mogę go chwycić na dole lub górze dwoma palcami [kciukiem i wskazującym] jak leży na brzegu stołu z zapalonym ekranem. Poza tym już przy nim często wybieram jakieś opcje jak go mam położonego na otwartej dłoni z zapalonym ekranem [i drugą ręką coś tam miziam na ekranie] i nagle postanawiam opuścić dłoń w dół i wtedy chwytam go za boki zaciskając dłoń na której mi on leżał. A co w takich bezramkowcach lub wręcz edge? Chyba bez przerwy w takim uchwycie dłonią coś się odpala :-(

    Odpowiedz

    18. ~tomunia
    0

    2017-09-15 20:59:07

    A jak wogole złomsung oblicza powierzchnie ekranu - dodaje to co jest na zagięciach czy jak?

    Odpowiedz

    17. ~4D
    0

    2017-09-15 20:23:51

    ad 12: Dochodzicie do granic absurdu? No właśnie widać, bo wypuściłeś się z tą paniką jak przysłowiowa gumka z majtek ;-pPo pierwsze - tak zwane "smartfony bezramkowe" to tylko hasło marketingowe! Ramki one jak najbardziej mają. Na dodatek ramki te są różnej wielkości w stosunku do przedniego panelu - mniejsze większe, wcięte, proste - co kto lubi :-)Po drugie to nie ma co wszczynać alarmu, ponieważ smartfony potocznie zwane "bezramkowcami" to tylko niewielka część modeli wypuszczanych na rynek! Dla mających alergię na wąskie rami wciąż jest ogromny wybór smartfonów z wielkimi ramkami - od flagowców do budżetowców.Po trzecie twoje gusta, małe rączki, czy też ograniczenia zdolności manualnych o niczym nie przesądzają i absolutnie nie świadczą o tym, że smartfony z wąskimi ramkami źle się obsługuje, że nie da się ich obsłużyć jedną ręką itp. Pisz za siebie np." "mi się nie podobają" zamiast "brzydkie"; Ja nie umiem..." zamiast "Obsługa jedną ręką nie w chodzi w grę...".

    Odpowiedz

    16. ~miro
    0

    2017-09-15 19:39:19

    A Xiaomi Mi Mix pisali że 91% to jak to w końcu jest? A ile ma Mi Mix2.

    Odpowiedz

    15. tomac
    0

    2017-09-15 18:51:06

    A tak w ogóle to skąd autor wziął dane np. LG V30 skoro obydwa wzmiankowane portale podają zupełnie inny wynik?6.0 inches (~81.2% screen-to-body ratio)

    Odpowiedz

    14. tomac
    0

    2017-09-15 18:46:39

    Samsung S8: 5.8 inches (~83.6% screen-to-body ratio)Samsung S8+ 6.2 inches (~84.0% screen-to-body ratio)

    Odpowiedz

    13. egran5
    0

    2017-09-15 18:38:02

    @11 ten się nie liczy :) niewarty

    Odpowiedz

    12. Andrzej24
    1

    2017-09-15 18:19:57

    Dochodzimy do granic absurdu, Już teraz ramki są minimalne do tego stopnia, że telefon obsługuje się bardzo źle. Obsługa jedną ręką nie w chodzi w grę a telefon bezramkowy nie dość, że brzydki to jeszcze niepraktyczny i na dodatek bardziej narażony na uszkodzenia.

    Odpowiedz

    11. ~xyz123
    0

    2017-09-15 18:19:30

    a s8+ gdzie ?

    Odpowiedz

    10. ~
    0

    2017-09-15 18:10:06

    8, ooo, brawo! Nie ma co pokazywać palcem, niech sami szukają.

    Odpowiedz

    9. egran5
    1

    2017-09-15 17:42:17

    Ekrany bezramkowe wydają się byc jeszcze bardziej podatne na zniszczenia, peknięcia niż reszta telefonów, oby to bylo tylko wrazenie

    Odpowiedz

    8. ~tomunia
    0