DAJ CYNK

Jak odporne są nowe produkty Apple'a?

25.09.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 57

Ważne 2

1

Kto przetestuje wytrzymałość nowego sprzętu lepiej niż JerryRigEverything? Jego "ofiarami" były tym razem nowości Apple'a.Kto przetestuje wytrzymałość nowego sprzętu lepiej niż JerryRigEverything? Jego "ofiarami" były tym razem nowości Apple'a.

Na początek coś małego, ale jednocześnie najdroższego - Apple Watch 3 z szafirowym szkłem za 1300 dolarów. Szafirowe szkło powinno skutecznie uchronić ekran przed zarysowaniami. Czy faktycznie tak jest? W porównaniu z zegarkiem Tissot mogącym pochwalić się, teoretycznie, takim samym szkiełkiem zegarek Apple'a wypadł słabo. Z czego to wynika? Najprawdopodobniej wynika to z tego, że ekran jest pokryty tylko cienką warstwą szafiru, który oczywiście fizycznie tam jest, ale w żaden sposób nie wpływa na wytrzymałość.

<: F3366 :>

Przejdźmy teraz do iPhone'a 8. Ekran smartfonu rysuje się w takim samym stopniu jak w przypadku innych flagowych urządzeń. Nie wypada pod tym względem ani lepiej, ani gorzej. Dobrze wypada również szkło z tyłu obudowy, którego nie udało się zarysować ostrzem noża. Podzielam zdanie autora filmu, umieszczenie logo Apple'a pod szkłem, a nie na nim jest tutaj bardzo dobrym zabiegiem. Obiektyw aparatu jest chroniony szafirowym szkłem i najprawdopodobniej mamy tutaj tak samo skromną warstwę szafiru jak w przypadku Apple Watcha, bo powierzchnia szkła rysuje się w takim samym stopniu jak powierzchnia ekranu. Ważną informacją jest to, że iPhone 8 nie wygina się pod wpływem dużego nacisku tak jak jego poprzednik.

<: F3367 :>

Na koniec "drop test" i spore zaskoczenie. Pomimo szkła z obu stron obudowy, iPhone 8 zaskakująco dobrze znosi upadki na betonową powierzchnię.Apple iPhone 8

Źródło tekstu: JerryRigEverything ; wł

Komentarze
Zaloguj się