DAJ CYNK

iPhone'y 7 bez fizycznego przycisku Home

13.09.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5270

Ważne 1

6

W nowych iPhone'ach zabrakło tradycyjnego, sprzętowego przycisku Home. Bardzo możliwe, że Apple zrezygnowało z niego z powodu obawy użytkowników przed uszkodzeniem przycisku.

W nowych iPhone'ach zabrakło tradycyjnego, sprzętowego przycisku Home. Bardzo możliwe, że Apple zrezygnowało z niego z powodu obawy użytkowników przed uszkodzeniem przycisku.

Sprzętowy przycisk Home był zawsze jedną z cech charakterystycznych smartfonów Apple'a. W nowej generacji iPhone'ów sprzętowy przycisk został zastąpiony dotykowym. Zastosowana technologia wibracji ma skutecznie tworzyć wrażenie wciskania tradycyjnego guzika. Siłę i sposób wibracji można dostosowań do własnych preferencji.

Oficjalny powód takiej zmiany nie jest znany, ale mówi się, że zostało to podyktowane obawami użytkowników o uszkodzenie przycisku, a konkretnie jego złamania. Jak się okazuje większość użytkowników iPhone'ów w Azji i Brazylii w ogóle nie korzysta z tego powodu z przycisku Home, posługując się wyłącznie przyciskami na ekranie.

Źródło tekstu: businessinsider; wł

Komentarze
Zaloguj się
13. ~Master Chief
0

2016-09-14 08:51:08

@12 folia to raczej złamaniu nie podlega, wygięciu ewentualnie...

Odpowiedz

12. ~boncio
1

2016-09-14 08:32:45

Ale to z czego musi być przycisk, żeby go złamać, z folii?

Odpowiedz

11. kowcio
0

2016-09-13 20:38:55

Kiedy będzie pora na dotykowe klawisze głośności, no i dotykowy power z 3D touch? Im mocniej wciśniesz, tym szybciej się wyłącza :P

Odpowiedz

10. Red_PL
0

2016-09-13 19:51:40

Orson, skup się i poczytaj uważnie dlaczego zrezygnowali z przycisku fizycznego ;) przecież to było oficjalnie powiedziane.

Odpowiedz

9. ~
0

2016-09-13 19:33:06

A może chodziło o pokazanie jakie to Apple "innowacyjne" ??? Co na to Applefan ?

Odpowiedz

0

2016-09-13 18:41:30

@6 Popatrz na to inaczej. Chciało im się szukać takiej funkcji. Na leniwe w takim wypadku wychodzą osoby korzystające normalnie z przycisku :) .

Odpowiedz

7. ~
0

2016-09-13 18:37:28

@6 kont. albo jak poręczni są użytkownicy iPhonów z Brazylii i Azji

Odpowiedz

6. ~Cherry
0

2016-09-13 18:35:14

@4 Dzięki za odpowiedźAle jak im leniem trzeba być, albo jak nieporęczne

Odpowiedz

5. SACZI
2

2016-09-13 18:32:29

To nagle się ktoś zaczął obawiać, że przycisk się uszkodzi/załamie ... ?A do tej pory się nie uszkadzał?

Odpowiedz

0

2016-09-13 18:24:59

@2 AssistiveTouch - to jest taka funkcja gdzieś daleko w Ustawieniach. Przeznaczona była z założenia dla osób niepełnosprawnych mających problem z wciśnięciem przycisku sprzętowego.

Odpowiedz

3. ~timbombajlkełe na kartełę
0

2016-09-13 18:24:11

może nie wracają :)

Odpowiedz

2. ~Cherry
1

2016-09-13 18:15:28

Jak się okazuje większość użytkowników iPhone/''ów w Azji i Brazylii w ogóle nie korzysta z tego powodu z przycisku Home, posługując się wyłącznie przyciskami na ekranie.To w jaki sposób wracają z aplikacji do menu głównego?

Odpowiedz

1. DanielR
0

2016-09-13 18:14:28

To w Azji i Brazylii mają takie łapy od pługa oderwane?

Odpowiedz