DAJ CYNK

iPhone X sprzedaje się... gorzej niż planowano?

17.12.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5260

Ważne 4

2

Co jakiś czas piszemy o świetnych wynikach sprzedaży iPhone'a X. A może "świetnie" to za mało, a oczekiwania były większe?



Co jakiś czas piszemy o świetnych wynikach sprzedaży iPhone'a X. A może "świetnie" to za mało, a oczekiwania były większe?

Przynajmniej tak sądzi Karl Ackermann, analityk firmy Cowen and Company. Ackermann jest zdania, że iPhone X nie spełnił jednego z podstawowych zadań - nie spowodował masowego zakupu najnowszych telefonów przez posiadaczy starszych modeli Apple'a. Przeciwnie - w tym roku bardzo dobrze mają się sprzedawać iPhone'y 6. Większość producentów chce, by klienci co dwa lata zmieniali swój smartfon na najnowszy dostępny.

Analityk uważa, że Apple w tym kwartale sprzeda 79 milionów telefonów. To więcej niż a w analogicznym kwartale poprzedniego roku, ale tylko o 0,7 miliona.

Źródło tekstu: pocketnow, wł

Komentarze
Zaloguj się
31. ~Darek
0

2017-12-18 22:53:23

Nudy :) Najpierw info że sprzedaje się dobrze, potem że lepiej niż model 8 a teraz że jednak gorzej :) To informacja dla akcjonariuszy a nie wielbicieli elektroniki :)

Odpowiedz

30. Semicolo
0

2017-12-18 11:51:05

@29 a co twój post wnosił do tematu?

Odpowiedz

29. ~Nick
0

2017-12-18 11:39:54

Nie ma to jak skasować post który poprawia Waszą polszczyznę. Ale co tam... ważne że bierzecie uwagi czytelnika pod uwagę :) Pozdrawiam redakcję :)

Odpowiedz

28. tomunia
0

2017-12-18 11:19:18

@up miało być 3 dni zamiast 4

Odpowiedz

27. tomunia
0

2017-12-18 11:18:28

@21: kto wtedy kupiłby iphona 8? No ja bym napewno takiego SE kupił ale czas pracy na baterii napewno by ucierpiał tzn dni zamiast 4

Odpowiedz

26. tMati
0

2017-12-18 11:15:43

@23 Zapominasz o kreatywnej księgowości Apple, oni jako sprzedane podają wszystkie, które trafiły do zewnętrznych dystrybutorów, a potrafią w to wliczyć nawet zamówienia częściowo zrealizowane (w całości), jedynie dane z własnych salonów są zgodne ze stanem faktycznym. Przez te sztuczki podbijali wskaźniki sprzedaży i akcje szły w górę. Tym razem tak odlecieli z wymogami produkcji ekranu (nie mając jej dostatecznie dopracowanej), że te sztuczki nie przeszły i stąd "gorsza" sprzedaż. sami na siebie ukręcili bat.

Odpowiedz

25. hativnati
0

2017-12-18 11:12:48

no wlasnie, duza role jednak odgrywa cena moze cos obniza

Odpowiedz

24. ~Nihilnovi
0

2017-12-18 11:07:13

Mają potencjał żeby obniżyć cenę.

Odpowiedz

23. ~Miki
0

2017-12-18 10:41:45

Analiza z tylka. iPhoneX caly listopad na swiecie byl nie do kupienia w sklepach. Przy zamowieniach on line czekalo sie 3-5 tygodni. Trudno oceniac sprzedaz jak tego czegos nie ma fizycznie

Odpowiedz

22. ~
1

2017-12-18 10:07:53

20@ ale to nie jest analiza sprzedaży w naszym kraju tylko ogólna

Odpowiedz

21. Pragmatyk
0

2017-12-18 10:01:58

Iphone X jest z pewnością bardzo dobrym telefonem, mogącym w konsumpcji treści zastąpić niektórym komputer.Jeśli kogoś na niego stać, a przez stać rozumiem wydatek na telefon, jeśli stanowi max 20% jego miesięcznych dochodów netto, to nie widzę powodu aby go nie brać.Ciekaw jestem wiosennej prezentacji Iphone-a SE Gen 2. Gdyby miał 4.5" w bryle Iphone-a SE i cenę niewiele od niego większą, to byłby hit nie tylko w USA.

Odpowiedz

20. ~~
0

2017-12-18 09:23:35

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że słaba sprzedaż może być spowodowana...niedostępnością telefonu! W Polsce praktycznie w żadnym sklepie nie można go kupić ani u żadnego operatora. Pojawiają się jedynie plotki, że może po nowym roku zacznie się pojawiać.Co nie zmienia faktu, że za jego cenę można mieć 2-3 solidne smartfony.

Odpowiedz

19. ~
0

2017-12-18 06:24:58

Applefana a

Odpowiedz

18. ~
0

2017-12-18 06:23:48

A gdzie komentarz aplefana a?

Odpowiedz