DAJ CYNK

iPhone X i zielona linia na wyświetlaczu

10.11.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 109

Ważne 4

3

Coraz więcej użytkownikow iPhone'a X skarży się na pojawiającą się na ich ekranach pionową zieloną linię.


Zielona linia przy krawędzi ekranu w iPhone'ie X (źródło: benvolio1979 na discussions.apple.com)

Coraz więcej użytkownikow iPhone'a X skarży się na pojawiającą się na ich ekranach pionową zieloną linię.

iPhone X dopiero co wszedł do sprzedaży, a już jego szczęśliwi posiadacze skarżą się na kolejną przypadłość, która mu towarzyszy. Tym razem chodzi o cienką zieloną linię, która jest widoczna najczęściej przy prawej lub lewej krawędzi wyświetlacza, ale występuje czasem w innym miejscu. Jak twierdzą osoby, których dotknął ten problem, linia nie znika po restarcie urządzenia lub przywróceniu ustawień fabrycznych. Wszystko wskazuje na to, że jest to problem sprzętowy dotyczący samego wyświetlacza i raczej nie powinniśmy mieć problemu z wymianą smartfonu na nowy egzemplarz, pozbawiony tej wady.


Zielone linie na wyświetlaczu iPhone'aX (źródło: irusli9 na forums.macrumors.com)

Portal MacRumors wystosował w opisywanej sprawie zapytanie do Apple'a, ale nie uzyskał odpowiedzi. Wiadomo, że problem dotknął jak dotąd co najmniej kilkudziesięciu posiadaczy iPhone'a X w różnych wersjach (64 i 256 GB), a także w różnych regionach świata, między innymi w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii.

Obecnie nie jest znany powód występowania zielonej linii na OLED-owych wyświetlaczach iPhone'a X, jednak są pierwsze sugestie, co do możliwej przyczyny. Na przykład na portalu TechCrunch zauważono, że zielone subpiksele w ekranie najnowszego smartfonu Apple'a układają się w linie pionowe, a problem może być spowodowany usterką elektryczną, która powoduje niekontrolowane zasilanie wszystkich subpikseli w jednej z nich.


Układ subpikseli w wyświetlaczu iPhone'a X (źródło: displaymate.com)

Zobacz: iPhone X nie lubi zimna
Zobacz: iPhone X złamany po tygodniu od premiery rynkowej

Źródło tekstu: MacRumors, wł

Komentarze
Zaloguj się