DAJ CYNK

"iPhone wcale nie jest drogi" - Tim Cook jak zwykle żyje w innej rzeczywistości

20.09.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 1376

Ważne 0

0

Nowy iPhone - nowa, wyższa cena. Ten schemat zdążył nas już przyzwyczaić. Smartfony Apple'a są bardzo drogie, ale prezes firmy jak zwykle tego nie zauważa. Co więcej, według niego iPhone'y wcale nie są drogie.

Podczas premiery nowych iPhone'ów miała miejsce całkowicie abstrakcyjna sytuacja. Na ekranie pojawił się slajd z powyższego zdjęcia, a cała sala oszalała. Ludzie wstawali z miejsc, wiwatowali i bili brawo. Tak! Ceny iPhone'ów z roku na rok są coraz wyższe i wszyscy się z tego cieszymy! Nie pamiętam kiedy widziałem drugą, tak niezrozumiała sytuację.

Wyższe ceny zupełnie nie przeszkadzają prezesowi Apple'a, który jak zwykle kompletnie ich nie widzi. Co więcej, Tim Cook uważa, że iPhone'y nie są wcale drogie. Bo w końcu to nie jest zwyczajny telefon.

Telefon zastępuje Twój aparat. Nie musisz już nosić osobnego urządzenia. Zastępuje Twoją kamerę cyfrową. Zastępuje odtwarzacz muzyki. Zastępuje wszystkie te urządzenia. Odkryliśmy, że ludzie chcą mieć najbardziej innowacyjny produkt. A to nie jest tanie do wykonania.

No tak, iPhone jest... smartfonem. Dlatego jest drogi. 

To jednak nie wszystko. Zdaniem Tima Cooka i tak przecież nikt nie płaci 1000 dolarów za iPhone'a. Dlaczego?

Większość osób opłaca tylko abonament z umowy z operatorem. To operator pokrywa większość kosztów smartfonu. Za smartfon kosztujący 1000 dolarów klienci płacą tylko 30 dolarów miesięcznie. To zaledwie dolar dziennie.

Myślę, że Tim Cook bez problemu byłby w stanie sprzedać odkurzacz lub inny mało seksowny produkt pracując jako akwizytor. Ale trzeba przyznać, że z roku na rok jego tłumaczenia o cenach nowych iPhone'ów są coraz bardziej oderwane od rzeczywistości.

Źródło tekstu: Good Morning America; wł

Komentarze
Zaloguj się
18. ~gość
0

2018-09-21 18:30:58 host: 89-66-2(...)ello.pl

Ma całkowitą rację - dopóki są klienci to znaczy, że akceptują cenę. Gdyby były za drogie - nie sprzedałby ich. Więc może dalej testować rynek. A że jest większy ból przy zakupie... no cóż, to nie biedni rządzą światem

Odpowiedz

0

2018-09-21 01:01:37

Ale patrząc na naszą średnią krajową, to Ajfon naprawdę nie jest drogi... a jak dodać jeszcze 500+, to jest już całkiem normalnie. Ajfon jest drogi jak chcesz go kupować co roku. Ale jak raz na 3 lata i po roku od premiery, to wcale nie jest tak bardzo drogo. Starego Ajfona nadal można spylić za rozsądne pieniądze. A takie LG G6 po 3 latach to szrot na złom.

Odpowiedz

16. septum
0

2018-09-20 20:57:18

Widze, że teraz burze ostrą zrobili hahhahaha Cały telepolis huczy tylko o Apple i pewnie o to im chodziło, żeby o nich pisali :)

Odpowiedz

15. ~gość
0

2018-09-20 19:13:29 host: 0931050(...)anet.pl

Jeśli by się kupowało starsze modele, to ma rację. Iphone 7 to wciąż świetny smartfon, ba nawet 6s czy SE, które można dostać za niewielkie pieniądze.

Odpowiedz

14. TomekO
-1

2018-09-20 19:03:06

Na smartphone jest drogi w stosunku do tego co oferuje. Miliard biedniejszej części ludzi na świecie chciałby mieć namiastkę luksusu i dostaje marketingowy luksus za 1000$.

Odpowiedz

13. ~gość
0

2018-09-20 17:09:50 host: 1782351(...)anet.pl

Musieli podnieść ceny żeby zapłacić zaległe podatki w Unii Europejskiej a kasa musi się zgadzać ;-)

Odpowiedz

12. ~gość
-2

2018-09-20 15:31:36 host: user-94(...)rnet.pl

Na polskie warunki to cena zaporowa nawet dla najbardziej zagorzałych fanów tej marki. Nawet aplefan- i mlody pelikan nie będą mogli sobie na niego pozwolić. :-( :-( :-(

Odpowiedz

11. ~gość
0

2018-09-20 15:18:57 host: 158.75.(...)96

$750 za 720p. Nie no, spoko, taniocha.

Odpowiedz

1. LuiN
0

2018-09-20 15:49:06

I to na 6,1 cala XD Ale możliwe, że wydłuży to życie produktu o jedną aktualizację.

10. ~gość
0

2018-09-20 15:06:26 host: user-18(...)rnet.pl

Ale przecież amerykanie nie myślą.złotówkach po cle i vacie dużo. Ale on widzi tylko ameryke. A że ludzi z innych części świata pożądaja zabawek to efekt uboczny i dodatkowy zysk.

Odpowiedz

9. frasag
-4

2018-09-20 14:46:51

@5.2: Można jeszcze zostać prezydentem ;)

Odpowiedz

0

2018-09-20 16:14:05

O ile masz ukończone 35 lat to oczywiście, można :)

2. ~gość
0

2018-09-20 18:47:32 host: a28-02-(...)ini.net

Albo dur niem twojego pokroju. To już lepiej prezydentem

8. Bulsky
0

2018-09-20 14:24:46

Euforia publiki nie jest niezrozumiała, to po prostu statyści którym za to zapłacono

Odpowiedz

7. frasag
-5

2018-09-20 14:10:49

Najważniejszy argument tego Pana T. Cooka: "drogi bo to jest smartfon"- trudno walczyć z takim atutem. ;)

Odpowiedz

6. ~gość
-1

2018-09-20 14:01:24 host: public-(...)rtel.pl

Apple to sekta.

Odpowiedz

-1

2018-09-20 13:51:05

Moim zdaniem to nie on jest oderwany tylko Polska. W USA ten telefon wcale nie jest drogi, jak ktoś pracuje to spokojnje może go sobie kupić. I to, że sporo ludzi kupuje tam telefony w abonamentach to też prawda, to nie wina Apple, że naszego narodu na to nie stać, zawsze przecież zostaje wam srajomi ;)

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-09-20 14:02:22 host: public-(...)rtel.pl

Tobie bidoku musi wystarczyć srajfon 7.

1

2018-09-20 14:41:56

Nie musi, zarabiam wystarczająco, by raz w roku kupić sobie nowego iPhone. Nie robię tego, bo stary model spełnia moje wymagania, więc kasa może pójść na coś innego. Po prostu śmieszą mnie te wszystkie wpisy w sieci typu „oderwany od rzeczywistości”, „100 powodów, przez które nie kupię nowego iPhone”, „ile statystyczny Polak musi pracować na nowego iPhone”, „ile można kupić sera, mleka i wody mineralnej z promocji za cenę nowego iPhone” itd. Dla mnie to proste - jak kogoś nie stać to niech kupi inny smartfon albo starszy model iPhone, można też wziąć kredyt a najlepiej po prostu zmienić pracę a nie jedynie siedzieć przed tv i narzekać.

1

2018-09-20 13:36:47

Prawda jest wg mnie taka, że w USA te telefony wcale nie są takie drogie dla przeciętnego zjadacza chleba biorąc pod uwagę średnie zarobki (18000PLN/mies), a u nas? 25% drożej niż w USA w bezpośrednim przeliczeniu przy naszych zarobkach? oni je dostają w abo 30$ a my w abo 200PLN. Gdyby u nas ich najnowszy smartfon kosztował ok 3500 a można by go dostać w abo 30 (pln oczywiście wszędzie) to też bym powiedział że to niedrogi smartfon.

Odpowiedz

1. ~gość
0

2018-09-20 16:06:22 host: user-18(...)rnet.pl

No i o to chodziło Tymoteuszowi Gotującemu.