DAJ CYNK

iPhone SE 2 - wszystko co należy wiedzieć

02.03.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8887

Ważne 6

4

Co jakiś czas mamy do czynienia z doniesieniami na temat nowego iPhone'a SE. Jednak co wynika z tych przecieków? I czy faktycznie możemy się spodziewać kompaktowego iPhone'a?



Co jakiś czas mamy do czynienia z doniesieniami na temat nowego iPhone'a SE. Jednak co wynika z tych przecieków? I czy faktycznie możemy się spodziewać kompaktowego iPhone'a?

Najważniejszym pytaniem jest to ostatnie. Tutaj jednak mamy sprzeczne doniesienia. Ming-chi Kuo z KGI jest sceptykiem w tym temacie jednak agencja Bloomberg donosi, że możemy się spodziewać w 2018 roku trzech telefonów Apple'a wzorowanych na tegorocznym iPhone'ie X. W skład tej trójki ma wchodzić zarówno "największy iPhone w historii" jak i "niewielki, przystępny cenowo" smartfon. Tutaj nasuwa się jednak pytanie o to co według Apple'a znaczy "przystępny cenowo".

Jak nowy model będzie się w ogóle nazywał? Nie wiadomo. Jeśli wierzyć przeciekom - sam Apple zastanawia się między iPhone'em SE 2, iPhone'em 9 SE oraz iPhone'em X SE.

Jeśli Bloomberg ma rację i trzy tegoroczne iPhone'y mają się wzorować na modelu X, to możemy się spodziewać zmiany w wyglądzie iPhone'a SE. Nawet tutaj nie możemy być pewni. Pod koniec lutego wyciekły informacje, że faktycznie nowy SE powstanie, ale różnić się będzie wyłącznie specyfikacją techniczną. Jednak by zachować niewysoką cenę (w porównaniu do reszty swoich produktów) Apple najpewniej zrezygnuje z m.in. Face ID. W kwestii specyfikacji możemy się spodziewać procesora A10, nieco większej pojemności akumulatora (wzrost z 1624 mAh do 1700 mAh) oraz nieco większej liczby megapikseli w przypadku aparatu przedniego.

Źródło tekstu: imore, wł

Komentarze
Zaloguj się
32. ~mac
0

2018-03-06 15:29:27

Taki jak ma być. Mieści się dłoni, szybki procesor, wystarczający aparat i 32Gb pamięci. Kupiłbym już dzisiaj.

Odpowiedz

31. toms
0

2018-03-06 06:02:51

31 - być może za dużo naczytałem się Niebezpiecznika i mam obawy co do bezpieczeństwa aplikacji bankowej w telefonie. W iOS 11 i generalnie w Aplle, brakuje mi najbardziej klawisza cofania, nie ma również dostępnych kilku apek z których często korzystam w Andku jak Sipdroid, DaTunerLite, FB lite, czy Messenger Lite. A już grandą jest brak możliwości rejestracji rozmów, która to jest dostępna systemowo w robociku. Również bardzo okrojona jest w iOS sprawa konfiguracji uprawnień poszczególnych aplikacji - doceniam w nowszych wersjach Androida coraz pełniejszy wgląd w tę kwestię. Jeśli zaś chodzi o zalety ogryzka, to oprócz wymienionych wcześniej, na pewno mogę powiedzieć, że nie ma efektu przepełnienia pamięci podręcznej - urządzenia choć dręczone niesamowicie, zwłaszcza przez moje dzieci, choć i ja też testuję intensywnie nowy system - nie wykazują najmniejszych oznak spowolnienia. I chociaż trochę mnie drażni olewackie podejście Apple do kwestii ochrony prywatności, to jednak przekornie odciąłem dostęp plików do iCloud i staram się jak tylko to możliwe, ograniczać dostęp do swoich plików ze strony Apple. Jedną z przyczyn zmiany systemu było i jest ogromne jego rozdrobnienie i brak aktualizacji Androida nawet wśród flagowców. Tutaj Apple jest konsekwentne i dba o wszystkie modele, by posiadały najnowszy system. Obojętnie czy dotyczy to SE, czy mojej szóstki S Plus, czy siódemki od mojej córki- wszyscy mamy ten sam system, czyli iOS 11.2.6. I wszystkie śmigają jak lala. Oby jak najdłużej. Ale Applefanem raczej nie zostanę. Zbyt dużo wad widzę w iOSie, jak na tak krótki czas użytkowania. Ale zakupów generalnie nie żałuję. W końcu akurat ten sprzęt tanieje najwolniej. :-)

Odpowiedz

30. ~Chhart
0

2018-03-05 22:41:49

@21 Toms Dlaczego tak uparcie powolujesz się na płynność iOS ? Czyżbyś używał mocno budżetowe antyki z antkiem ? Płynność jest taka sama w obu systemach przy porównywalnej jakości smartfonów....jakość zdjęć to też nie argument. Powiedz po prostu że chcesz popróbować teraz z iOSem i już. Przecież masz do tego prawo. :)

Odpowiedz

29. ~Qbba
0

2018-03-05 18:21:53

Pytanie do użytkowników iPhone7 i 8 - czy Wasze telefony też zwolniły o połowę? Mój 6s po ostatnim upgrade nadaje się do wyrzucenia! Nawet przeciętne androidy działają znacznie sprawniej. Chciałem kupić 8 ale nie wiem czy nie wpadnę z deszczu pod dynnę ... czy to już czas by przejść na Androida?

Odpowiedz

28. Reseller
0

2018-03-05 07:55:07

@24 znam urok tych telefonów. Z bardzo zamierzchłych czasów została u mnie Nokia E75 - to był wypas ;-) Czasm jej używam jak nowoczesne kombajny trafiają do serwisów.

Odpowiedz

27. wlo
0

2018-03-03 15:25:48

26 - nie wiem czy wzdychali. Ja po prostu sobie go kupiłem - 7 lat temu ;-)

Odpowiedz

26. ~Koro
0

2018-03-03 15:13:12

@25 O Ty! A to nie ta właśnie nokia była "biznesowym hiciorem" dla samych prestiżowych ludzi? :) Bo nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale wydaje mi się, że niektórzy wzdychali na widok tego telefonu niegdyś :p

Odpowiedz

25. wlo
0

2018-03-03 14:59:05

24 - kolejny co sobie ego próbuje podnosić...Mnie stać na iOS-a, ale wystarcza mi Nokia E52 ;-)

Odpowiedz

24. ~Ccc777
0

2018-03-03 14:48:08

17) Ci andek wystarczy? Wszyscy tak mówią tych których nie stać na iOS’a.

Odpowiedz

23. ~Koro
1

2018-03-03 12:43:02

@21 Dużo zależy od indywidualnych upodobań. Mnie osobiście nie podoba się polityka Apple, wiele rozwiązań w samym systemie i ograniczenia iOS - faktem jest natomiast, że jest bardzo płynny i dobrze zoptymalizowany, tutaj nawet nie ma co się kłócić.Również mam oba systemy, preferuję jednak andka - jest po prostu lepszy. Ale dla mnie, to ocena w pełni subiektywna :)

Odpowiedz

22. iphoneski
0

2018-03-03 11:57:05

@20 najprawdopodobniej dostanie iOS 13. Czyli do lata 2020 r.

Odpowiedz

21. toms
0

2018-03-03 11:49:45

19- zaryzykuję twierdzenie, że Apple zbiera dane nawet bardziej ni z Android. W dodatku, wiele z ustawień ochrony prywatności dostępnych w robociku, nie ma możliwości konfiguracji w ogryzku. To wszystko jednak rekompensuje bardzo płynne i szybkie działanie systemu ( SE ma najnowszy iOS 11.2.6 ) i znakomita - jak na telefon - jakość zdjęć. Co do zagrożeń - istnieją w każdym systemie. Generalnie - dla mnie - prostszy i logiczniejszy w działaniu jest Android. Płynniejszy i szybszy - zdecydowanie iOS. Mam teraz telefony z oboma systemami i mogę do upadłego porównywać...

Odpowiedz

20. ~
0

2018-03-03 11:31:20

Jak długo Apple może dawać wsparcie dla iphone 6s plus? Wsparcie czyli aktualizacje itp.? Pytam ponieważ wcale się nie orientuję w temacie iphonów.

Odpowiedz

19. ~Koro
0

2018-03-03 11:01:36

@15 Tylko uważaj na czające się wszędzie indyjskie znaczki, bo wtedy to już nawet z przeglądarki nie skorzystasz.IMO wiele nakładek ma spoko zabezpieczenia.Najlepsza i tak była afera o tym, że niby Apple nie zbiera info, a się okazało, że robią jak wszyscy.

Odpowiedz