DAJ CYNK

iPhone jako dowód tożsamości?

10.08.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 1835

Ważne 4

1

Apple złożył w marcu pewien ciekawy wniosek do amerykańskiego urzędu patentowego. Władze opublikowały go jednak dopiero w środę. Okazuje się, że Apple planuje by jego telefon mógł służyć jak dowód tożsamości.



Apple złożył w marcu pewien ciekawy wniosek do amerykańskiego urzędu patentowego. Władze opublikowały go jednak dopiero w środę. Okazuje się, że Apple planuje by jego telefon mógł służyć jak dowód tożsamości.

Można na przykład pobrać informacje z dokumentu za pomocą NFC lub RFID, a następnie potwierdzić je hasłem/odciskiem palca/skanem siatkówki oka. Apple planuje też by iPhone mógł generować numer paszportu, który potem służby mogłyby sprawdzić w swojej bazie. To jednak wymaga czegoś więcej niż tylko patentu. Tutaj trzeba rozmów z władzami wszystkich poszczególnych państw świata.

Podobne starania w Chinach czynią właściciele komunikatora WeChat. Tam za dokument ma służyć profil w komunikatorze i trzeba przyznać, że Chińczycy są na o wiele dalszym etapie prac niż Amerykanie.

Zobacz: Chiny - od stycznia komunikator jako dowód osobisty
Zobacz: Chiny - złóż pozew sądowy przez komunikator WeChat

Źródło tekstu: phonearena, wł

Komentarze
Zaloguj się
17. ~
0

2018-08-10 20:16:31

@15: Mialoby to sens w przypadku Google wlasnie bo jest bardziej powszechny, w przeciwienstwie do zabawek Apple przeznaczonych glownie dla bogatych i niedowartosciowanych :)@14: To bez znaczenia bo skany dowodów osobistych ludziw trzymają na mailach czy dyskach chmurowych.

Odpowiedz

16. ~
-1

2018-08-10 20:16:02

@15: Mialoby to sens w przypadku Google wlasnie bo jest bardziej powszechny, w przeciwienstwie do zabawek Apple przeznaczonych glownie dla bogatych i niedowartosciowanych :)@14: To bez znaczenia bo skany dowodów osobistych ludziw trzymają na mailach czy dyskach chmurowych.

Odpowiedz

15. BRXzRRX
0

2018-08-10 15:18:21

@14 dlatego właśnie zwróciło o to Apple a nie google i ma to jak najbardziej sens ;)

Odpowiedz

14. karolka
0

2018-08-10 13:58:58

Pomysł zarówno intrygujący jak i idiotyczny. Zaraz wszystko będzie w telefonach, a potem płacz, że hakerzy komuś ukradli tożsamość, że same problemy są z tym związane. Pochwalam rozwój technologii i z niecierpliwością czekam na nowe rozwiązania, ale większość to zbędne pierdoły.

Odpowiedz

13. ~
0

2018-08-10 13:33:38

@12: Może nie będą potrzebne- każdy dostanie gratis Appla i po problemie. (żart)

Odpowiedz

12. ~Xperia
0

2018-08-10 12:13:52

Co w takim razie z polskimi e-dowodami ?

Odpowiedz

11. ~ydfg
0

2018-08-10 11:59:03

RFID? Padłem. Ha ha ha

Odpowiedz

10. wlo
0

2018-08-10 11:45:59

Wątpię żeby poszczególne państwa przygotowywały prawo dla jednego tylko urządzenia (rodziny na jednym systemie).

Odpowiedz

9. ~piotrmak
0

2018-08-10 11:08:37

No i gdzie te biedne Chiny, gdzie pracownik za miskę ryżu pracuje?Trzeci świat?Marzę, żeby kiedyś Europa w końcu przeskoczyła do "trzeciego świata"

Odpowiedz

8. ~
0

2018-08-10 10:45:28

Jeszcze jakby policjanci do mnie wyskoczyli z tekstem „ dowodziki poproszę” to tak bym im dupe skopał że przez tydzień by nie usiedli i by ją w soli moczyli:-D :-D :-D

Odpowiedz

2018-08-10 10:17:37

Policjant do zatrzymanych: Telefoniki poproszę:-D

Odpowiedz

4. 2oneX_
-1

2018-08-10 10:07:38

Aplikacja? Spoko, ale nie jedno wybrane urządzenie xD Apple postradało rozum do reszty.

Odpowiedz

0

2018-08-10 10:05:27

Już widzę te osoby wyciągające z kieszeni telefon i legitymujące się policji telefonem komórkowym.

Odpowiedz

2. ~
0

2018-08-10 09:28:27

Będą go darmo rozdawać??? Fotkę mogę dołożyć i parafkę też :)

Odpowiedz

1. ~Flay
2

2018-08-10 09:20:51

Wpadli na mDokumenty?

Odpowiedz