DAJ CYNK

iPhone 6 największym koszmarem Androida

30.01.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8248

Ważne 7

8

Zaledwie 15% iPhone'ów 6 i 6 Plus jest kupowanych przez obecnych posiadaczy iPhone'ów. Większość kupujących, to posiadacze Androida.

Zaledwie 15% iPhone'ów 6 i 6 Plus jest kupowanych przez obecnych posiadaczy iPhone'ów. Większość kupujących, to posiadacze Androida.

W wywiadzie dla The Wall Street Journal, Tim Cook opowiedział o tym, kim są nabywcy nowych iPhone'ów. Według posiadanych przez niego informacji, zaledwie 15% iPhone'ów 6 i 6 Plus jest kupowanych przez obecnych posiadaczy iPhone'ów. Nowe smartfony Apple kradną użytkowników głównie spośród posiadaczy smartfonów z Androidem.

Analitycy przewidują, że sprzedaż iPhone'a 6 oraz 6 Plus może długo utrzymywać się na dobrym poziomie właśnie ze względu na wysoki wskaźnik kupowania ich przez użytkowników konkurencyjnych systemów.

Niedawno Apple osiągnął magiczną barierę miliarda sprzedanych urządzeń z iOS od 2007 roku. Według analityków, w 2016 roku sprzedaż produktów z logiem nadgryzionego jabłka może zacząć powoli spadać.

Źródło tekstu: The Wall Street Journal; wł

Komentarze
Zaloguj się
44. ~Dolando
1

2015-02-01 23:26:26

No to kupcie sobie te smartony za 1/3 ceny i nie zawracajcie innym glowy. Skoro wielu stac aby jak to twierdzicie "wyrzucic" pozostale 2/3 to ich sprawa. Wy badzcie tymi co wygrali zycie!!!

Odpowiedz

43. ~251990
1

2015-02-01 15:01:20

@42 pamparampal. Pierdoły wygadujesz wrzystko zależy od kieszeni klijenta i zapotrzebowania Apple ma swoje minusy i zalety minusem jest przedewrzystkim cenna. IOS jest fajny przyjemny w uzytkowniu ale jesli mam przeplacac 1/3 cenny to podziekuje bo w tej cenie mam naprawde zaje**** flagowca Androida tylko trzeba go z głowa uzywac a nie zainstalowac pelno badziewia ktore zapychaja pamiec obciazaja procesor a pozniej ludzie sie dziwia dlaczego tak wolno chodzi a ma takie super parametry smartfon. I taka mała uwaga opinie może dac kazdy tylko niech nikt nikogo nie obraza ~pamparampal miło by bylo jakby ktos ciebie sponiewierał!!! raczej nie. Pozdro

Odpowiedz

42. ~pamparampal
0

2015-02-01 08:21:32

@41 dziekujemy ci zbawco narodu ze wiesz co dla kogo jest najlepsze. Jak juz kiedys znikna ci pryszcze, zaczniesz pracowac, itd. to moze zrozumiesz do czego uzywa sie smartfonow i dlaczego android sie do tego nie nadaje. Dla mnie -bynajmniej lansera - ale jednak power usera, niestabilny i dziurawy jak sito android jest nie do zaakaceptowania chocby nawet jako extra laske robil. Moja zona ktora jest b. malowymagajacym userem rowniez woli produkty apple bo sa niezawodne i proste w obsludze (wolala nawet 3,5" 4S od wiekszego i mocniejszego HTC 4,3", ktorego porzucila po kilku miesiacach walk). Finalnie - rozumiem ze nie wszystkich stac kupic takie telefony wiec Android musi zyc/byc bo Apple nie zaoferuje ajfonow za 500zl....Tylko nie rozumiem dlaczego niektorych tak d u p s k a bola z tego powodu? Ja nie placze na forach ze jezdze VW zamiast Audi czy BMW. A tym bardziej nie nazywam lanserami, fanbojami tych ktorych stac na wiecej. Ale widocznie nie jestem typowym polaczkiem...

Odpowiedz

41. ~coktowoli
1

2015-01-31 21:26:32

@39 Dokładnie tak jak piszesz supernik! Niewielka tylko część posiadaczy Aplle potrzebuje takiego smartfona. Grbuo ponad połowa to lans i chęc posiadania jabłka, czegoś premium. Większosc nie wykorzystuje nawet podstawowych fukncji tego smarfona przepłacając za niego okrutnie! Za 1/3 tej ceny można mieć sredniej klasy smartfon, który z zestawem BT plantronic daje FANTASTYCZNE narzędzie komunikacji głosowej i oferuje ELASTYCZNIEJSZĄ niż jabłko platformę. W dodatku tak samo niezawodne. IOs jest stabilniejszy niż Android i troszkę bardziej niż WM8.1, ale Andek z 2-3 odpalonymi apkami, jak to przeważnie ma miejsce u standardowego usera iphona, też jest stabilny! Po prostu część ludzi kupuje smartfona z górnej półki a właściwie nie jest mu on potrzebny. Tylko jak gimbaza i lemingi lecą na logo bo inni mają. jak komuś nie żal forsy na sprzęt z roczną gwarancją i niewymienną baterią proszzz. Ja wolę mieć szerokie horyzonty, możliwości i chociażby mniejszy wgląd służb USA w zawartość mojego urządzenia.

Odpowiedz

40. ~nickt
-1

2015-01-31 20:47:32

@39tobie to juz nawet masc na bol d u p y moze nie pomoc...

Odpowiedz

39. ~supernik
2

2015-01-31 13:39:37

fenomen apple to hipsterstwo porównywalne do dennych szmat z lumpa, czy (smutne) czytania papierowej ksiazki w autobusie. Applefanboje to raczej ludzie bez wymagań- ma być cool, bo liczy sie sam fakt posiadania tego; ma dzwonić, pisać eski... Co z tego, że materiały gną sie w kieszeni, ios nudny, smutny, bez możliwości lepszej personalizacji i zamknięty na całą resztę oesów a podzespoły topowych modeli słabsze od trzyletnich flagowców androida. Tu tlumaczenia fanbojów- i tak działa szybko!!! -owszem, bo co tam niby ma zamulać?

Odpowiedz

38. ~stz
2

2015-01-31 12:06:19

Z iPhone taka sama sytuacja jak z McDonaldem. Każdy wie, że jest tam drogo, nie zdrowo, nie smacznie, ale i tak tam ludzie kupują

Odpowiedz

37. ~Mucus
0

2015-01-31 11:21:50

ja rowniez wrzuce swoje 3 grosze! Uzywam juz produktow Apple od dluzszego czasu i sa po prostu niezawodne! Co roku filma bije kolejne milestone/''y na zlosc niektorym hejterom. Co rok szukaja problemow by zdyskredytowac firme (np. Bend gate w tym roku), po czym okazuje sie ze znowu Apple pobilo rekord!!Taka dygresja kiedys czytalem inny portal w nazwie mania ale tam wlasnie tylko dyskredytuje sie Apple, a o osiagnieciach firmy nie pisze sie nic. Ja ze swojej strony polecam! Nie ma nic bardziej niezawodnego.Jeszcze jedno ani moj iP6 ani mojej dziewczyny iP6+ jeszcze sie nie wygial...

Odpowiedz

36. ~Michał
0

2015-01-31 02:04:00

Nawet się obsługiwać tym nie potrafią,.....

Odpowiedz

35. ~Michał
-1

2015-01-31 02:02:53

To jest tak jak z przechodzeniem do Playa. Najpierw lecą bo tanio, a potem wracają. 70% przechodzi do Play, a później z tego 50% wraca, bo wiedzą co to za szajs. Pracuję w plusie i wiem co mówię. Żeby nie było. Ja nie zachwalam żadnej sieci, ale porównując naszą wielką trójkę, a tego krzaka, to wiem co mówię, tak samo jest z Iphonami, w 70% posiadają je ludzie, którzy chcą się pokazać, bo mam Iphona jestem super. Pracując na infolinii jak słyszę Iphone to rzygać się chce od razu. Masakra. Wzięli Iphony okej, ale jak szybko wzięli, duża część wróci

Odpowiedz

34. ~3er
0

2015-01-31 00:25:33

@25 - Jeśli trzeba zrobić jailbreak aby korzystać z jakiejś funkcji to mit praktyczności apple pryska@30 - należy przede wszystkim skończyć z fanatyzmem applefanboyow.Apple weszło do korporacji i tu była znaczącą sprzedaż w momencie gdy trzeba było uciekać od BlackBerry. Bzdury od Apple, że bezpieczniejszy etc które kupiło większość menedżerów it w amerykańskich korporacji w tamtym czasie. Mieli dobry moment bo Android był na poziomie froyo.Dzisiaj te różnice się zatarly i mój służbowy iPhone leży w szufladzie, bo nie ma funkcjonalności z których korzystam na co dzień. A bywam w miejscach, że chmury nie uświadczysz.A aplikacje biznesowe (nie gierki) piszemy w większości pod android em, bo developerka iOS jest upierdliwsza.

Odpowiedz

33. ~
4

2015-01-30 19:33:27

@32Właśnie, że dobrze użył słowa "bynajmniej". I komu jest tu potrzebny słownik...

Odpowiedz

32. ~
-4

2015-01-30 19:28:39

Bynajmniej nie oznacza tego samego co przynajmniej. Polecam lekturę słownika :-)Te tysiąc złotych różnicy raz na dwa lata, zyskując wyższy komfort, wielu użytkownikom zrujnuje doszczętnie budżet ;-)

Odpowiedz

31. ~mitsufan
-2

2015-01-30 19:14:45

@30 to widocznie obracamy się w różnych kręgach, proste. i błagam, skończcie z "życiowym racjonalizmem" jakim jest niekupowanie iPhone/''a.

Odpowiedz

30. alias
3

2015-01-30 18:32:22

@15 - artykuł nie mówi o ilościach sprzedaży tylko o migracji androidowców do iOS, natomiast nic nie mówi o migracji w drugą stronę więc tak naprawdę niewiele z niego wynika.@25 - znakomita większość z tej ilości to jak powszechnie wiadomo telefony służbowe gdzie nie decyduje portfel klienta tylko wiele innych czynników (snobizm, szpan, nabijanie kosztów w ostatnim kwartale, itd.).Wśród moich znajomych wielu ma iPhona, ale nikt nie kupił go za własne pieniądze - wszystkie są służbowe, a te kupowane za własną kasę to są to właśnie rozsądnie wybrane telefony i bynajmniej nie są to iPhony.

Odpowiedz