DAJ CYNK

iPad mini z limitami

25.10.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3

Ważne 0

0

Apple prawdopodobnie nie sprzeda w tym roku tyle iPadów mini ile by chciał. LG i AU Optronics nie sprostają zbyt wielkim zamówieniom na ekrany.

Apple prawdopodobnie nie sprzeda w tym roku tyle iPadów mini ile by chciał. LG i AU Optronics nie sprostają zbyt wielkim zamówieniom na ekrany.

We wrześniu tajwański AU Optronics dostarczył 100 tys. 7,9-calowych ekranów do iPada mini. W tym miesiącu dostawy wyniosą 400 tys. sztuk, 800 tys. w listopadzie i 1 mln w grudniu. Daje to łącznie 2,3 mln sztuk do końca roku.

LG Display poradzić ma sobie lepiej. We wrześniu wyprodukował 300 tys. matryc LCD do iPadów mini, 1 mln ekranów trafi na rynek w tym miesiącu, 2,5 mln w listopadzie i 3 mln w grudniu. Daje to razem 6,8 mln sztuk, a wraz z AU Optronics 9,1 mln sztuk do końca roku.

W dniu premiery rynkowej, która przypada na 2. listopada Apple będzie miał do zaoferowania maksymalnie 1,8 mln sztuk urządzeń, a do końca listopada dodatkowe góra 3,3 mln sztuk. Znacznie droższy iPad 3 sprzedał się w II kwartale w liczbie około 10 mln sztuk, popyt na iPada mini będzie zdaniem analityków dużo większy.

W praktyce oznacza to podobne utrudnienia do tych, z którymi borykają się osoby chętne na iPhone'a 5. W gorącym, przedświątecznym okresie nie dla wszystkich może wystarczyć iPadów mini.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: DisplaySearch, wł

Komentarze
Zaloguj się