DAJ CYNK

iFixit: najłatwiejsze i najtrudniejsze smartfony do naprawy

27.12.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 43

Ważne 4

1

Serwis iFixit specjalizujący się w naprawach elektroniki użytkowej zestawił najłatwiejsze i najtrudniejsze do naprawy smartfony 2016 roku.

Serwis iFixit specjalizujący się w naprawach elektroniki użytkowej zestawił najłatwiejsze i najtrudniejsze do naprawy smartfony 2016 roku.

Lista nie jest długa, bo zawiera jedynie te urządzenia, które w laboratorium serwisu zostały dokładnie zdiagnozowane, a proces ich naprawy został opisany na łamach iFixit. Witryna przyznaje oceny od 0 do 10, gdzie 10 oznacza najmniej problemów z naprawą, a 0 otrzymać mogą urządzenia, których nie da się serwisować.

8/10 - LG G5 - akumulator możliwy do wymiany przez użytkownika i modułowe komponenty czynią telefon jednym z najłatwiejszych do naprawy w 2016 roku.
7/10 - Google Pixel / Pixel XL - większość komponentów ma modułową konstrukcję, ale obudowa jest trudna do otworzenia bez uszkodzenia ekranu.
7/10 - Apple iPhone 7 / 7 Plus - prosta wymiana ekranu i akumulatora, ale rozkręcenie telefonu wymaga 4 różnych śrubokrętów.
6/10 - Apple iPhone SE - prosta wymiana ekranu i akumulatora, ale łatwo jest uszkodzić przewód TouchID podczas napraw.
4/10 - Samsung Galaxy Note 7 - część komponentów ma charakter modułowy, ale obudowa trudna do otworzenia, a akumulator trudny do wymiany.
3/10 - Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - część komponentów ma charakter modułowy, ale telefon jest "kanapką ze szkła i kleju" - otwieranie obudowy i naprawy są bardzo trudne.

Zobacz: Apple AirPods nie da się naprawić

Źródło tekstu: iFixit

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy