DAJ CYNK

IFA2017: Western Digital zaprezentował najpojemniejszą na świecie kartę microSD

31.08.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 26

Ważne 4

1

400 GB pojemności ma zaprezentowana podczas targów IFA 2017 nowa karta pamięci SanDisk Ultra microSDXC UHS-I.400 GB pojemności ma zaprezentowana podczas targów IFA 2017 nowa karta pamięci SanDisk Ultra microSDXC UHS-I.

W 2015 roku wprowadzono na rynek przełomową kartę SanDisk Ultra microSDXC pamięci o pojemności 200 GB. Teraz firma Western Digital Corporation podwoiła jej pojemność, zachowując te same rozmiary i format microSD. Nowa karta może być użytecznym wyposażeniem dla wszystkich, którzy rejestrują, zapisują i udostępniają dużo zdjęć i filmów, a także instalują wiele aplikacji.

Urządzenia mobilne stały się centrum naszego życia, a klienci przyzwyczaili się już do używania swoich smartfonów do wszystkiego - od zastosowań multimedialnych, po biznes. Gromadzimy i udostępniamy ogromne ilości danych - na smartfonach, dronach, tabletach czy komputerach. Z naszych szacunków wynika, że zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową będzie cały czas rosło, bo użytkownicy oczekują coraz bardziej zaawansowanych funkcji urządzeń mobilnych i materiałów multimedialnych o coraz wyższej rozdzielczości. Spodziewamy się, że w tym roku na całym świecie na urządzeniach mobilnych zostanie zainstalowanych ok. 150 mld aplikacji, a to wymagać będzie ogromnej przestrzeni dyskowej - powiedział Jeff Janukowicz, research vice president firmy IDC.

W celu osiągnięcia tak dużej pojemności karty microSD, Western Digital wykorzystał swoje autorskie technologie z dziedziny pamięci oraz unikalny projekt i proces produkcyjny, które pozwalają zapisać więcej bitów na kościach pamięci.

Cały czas przesuwamy technologiczne granice i zmieniamy sposób, w jaki konsumenci korzystają z urządzeń mobilnych. Osiągając kolejny etapu rozwoju technologii jesteśmy w stanie zaspokoić ogromne zapotrzebowanie naszych klientów na przestrzeń dyskową, z pomocą rozwiązań storage, którym mogą zaufać - powiedział Sven Rathjen, vice president ds. product marketing w Western Digital.Nowa karta, dzięki ogromnej pojemności, zmieści - wg danych producenta - do 40 godzin materiału wideo w rozdzielczości FullHD. Karta jest też szybka - prędkość odczytu danych osiąga 100 MB/s, a także spełnia specyfikację A1 App Performance Class, co gwarantuje szybkie uruchamianie się zapisanych na niej aplikacji.

W sklepie Google Play można znaleźć zaktualizowaną aplikację SanDisk Memory Zone, która daje użytkownikom pełną kontrolę nad kartą pamięci. Dostępny nieodpłatnie program jest kompatybilny z większością urządzeń z systemem Android i pozwala na wygodne znajdowanie, organizowanie, przesyłanie i backupowanie plików, w tym również opatrzonych tagami plików z serwisów Facebook oraz Instagram.

Karta 400GB SanDisk Ultra microSDXC UHS-I objęta jest limitowaną, 10-letnią gwarancją. Kupić ją można między innymi na stronie sandisk.com. Sugerowana cena w USA to 249,99 dolarów (895 zł).

Źródło tekstu: Western Digital

Komentarze
Zaloguj się