DAJ CYNK

IFA2017: opaska MiCor A100 - EKG na nadgarstku

01.09.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 176

Ważne 1

0

Opaska MiCor A100 firmy MioCARE to elektrokardiograf w formie naręcznej opaski, dzięki której można uzyskać pomiary o dokładności profesjonalnych urządzeń medycznych.Opaska MiCor A100 firmy MioCARE to elektrokardiograf w formie naręcznej opaski, dzięki której można uzyskać pomiary o dokładności profesjonalnych urządzeń medycznych.

Opaska MiCor A100 ma zrewolucjonizować diagnostykę kardiologiczną. Została wyposażona w czuły sensor EKG, który daje możliwość samodzielnego monitorowania pracy serca, bez konieczności wizyty pacjenta w placówce medycznej. MiCor A100 w połączeniu z dedykowaną aplikacją monitoruje tętno oraz rejestruje niepokojące objawy, by mogły być następnie przeanalizowane przez personel medyczny.

W przeciwieństwie do tradycyjnego Holtera z zestawem elektrod pomiarowych, z rozwiązania MiCor A100 użytkownik może korzystać w dowolnym miejscu i czasie - w trakcie wykonywania codziennych aktywności, takich jak uprawianie sportu czy prowadzenie samochodu, a także podczas snu. Opaska jest lżejsza i wygodniejsza w noszeniu, a dzięki temu mniej kłopotliwa dla pacjenta - mówi Marcin Gutkiewicz z MiTAC Europe.Urządzenie posiada w niewielki wyświetlacz OLED, na którym prezentowane są podstawowe dane dotyczące tętna, spalonych kalorii, liczby wykonanych w ciągu doby kroków, poziomu naładowania akumulatora, a także daty i godziny. Urządzenie jest w stanie pracować do 10 dni na pojedynczym ładowaniu w trybie monitora aktywności i snu.

Gdy tylko użytkownik opaski poczuje niepokojące objawy, takie jak palpitacje, bóle w klatce lub krótki oddech, MiCor A100 wykonuje na życzenie zapis 30-sekundowego odcinka pomiarowego. Wystarczy przytrzymać kciuk na czujniku EKG, by po chwili pomiar wraz z datą i godziną został zapisany w pamięci wewnętrznej urządzenia. Opaska może przechować w pamięci 30 oddzielnych próbek wraz z datą i godziną zarejestrowanego sygnału EKG.

Opaska jest już dostępna na polskim rynku, ale jej cena jest bardzo wysoka i wynosi 699 euro.

Źródło tekstu: MiTAC; wł

Komentarze
Zaloguj się