DAJ CYNK

IFA2017: Fibaro pokazał nowe produkty do inteligentnego domu

01.09.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4918

Ważne 2

0

Fibaro Radiator Thermostat oraz Fibaro Intercom, a także 5 urządzeń wykorzystujących Apple HomeKit to nowości poznańskiej firmy.Fibaro Radiator Thermostat oraz Fibaro Intercom, a także 5 urządzeń wykorzystujących Apple HomeKit to nowości poznańskiej firmy.

Fibaro Radiator Thermostat to łatwa w montażu głowica termostatyczna, która pozwala dostosować ogrzewanie do indywidualnych potrzeb domowników. Umożliwia ona sterowanie ogrzewaniem poszczególnych pomieszczeń, a ponadto mierzy temperaturę w każdym z nich przy użyciu zewnętrznego czujnika i pozwala na znaczne oszczędności - system Fibaro może na przykład wyłączyć dany grzejnik, jeśli wykryje, że okno w pomieszczeniu zostało otwarte. Producent podaje, że nowa głowica termostatyczna Fibaro współpracuje z 98% grzejników dostępnych na rynku, a jej instalacja zajmuje nie więcej niż minutę.Urządzeniem można sterować zdalnie, dzięki czemu możemy ogrzać wybrane pomieszczenia przed powrotem z pracy. Naładowany za pośrednictwem gniazda USB akumulator powinien wystarczyć na działanie głowicy przez cały sezon grzewczy. Fibaro Radiator Thermostat trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku w cenie około 90 euro (380 zł) w zestawie z zewnętrznym czujnikiem temperatury. Cena samej głowicy będzie nieco niższa.

Fibaro Intercom to wyceniane na około 850 zł urządzenie pozwalające na wideo-rozmowę pomiędzy domownikiem i osobą, która dzwoni do mieszkania. Połączenia są odbierane na smartfonie, dlatego można prowadzić rozmowę nawet wtedy, gdy nikogo nie ma w domu. Kamera urządzenia rejestruje obraz o rozdzielczości FullHD i obejmujący kąt 180 stopni. Dodatkowe diody IR, które aktywują się przy słabym oświetleniu, pozwalają sprawdzić, kto chciał dostać się do domu lub był w jego pobliżu także w nocy. Jeden Intercom może sterować dwoma wejściami (np. furtką oraz bramą garażową). Czujnik zamontowany w urządzeniu potrafi wykryć zbliżający się smartfon właściciela i może otworzyć dla niego wejście. Rozwiązanie to można dodatkowo zabezpieczyć kodem PIN.Podczas targów IFA 2017 Fibaro zaprezentował też 5 nowych produktów współpracujących z Apple HomeKit. Mogą one być zarządzane przez aplikację Fibaro dostępną na urządzenia iPhone, iPad oraz iPod touch z systemem iOS 10 lub nowszym. Możliwe jest również sterowanie głosowe za pomocą Siri, dzięi czemu możemy na przykład uruchomić oświetlenie lub zwiększyć temperaturę w pokoju. Jeśli posiadamy Apple TV (czwartej generacji lub wyższej) lub iPada z iOS 10, całym systemem możemy zarządzać zdalnie. Komunikacja między urządzeniami jest szyfrowana.

  • CO Sensor to bardzo lekki, kompaktowy i zasilany bateryjnie czujnik temperatury i tlenku węgla (CO), który jest już dostępny w sklepach. Urządzenie jest bardzo czułe i wykrywa nawet niewielkie ilości czadu, co sygnalizuje syreną, migającym wskaźnikiem LED oraz powiadomieniem wysłanym do aplikacji mobilnej.

  • Wall Plug to inteligentny włącznik, który pozwala zarządzać energią w domu. Po podłączeniu go do dowolnego gniazdka możliwe staje się zdalne zarządzanie urządzeniami elektrycznymi (włączanie i wyłączanie ich), a także monitorowanie poboru mocy.

  • Single Switch jest z kolei modułem instalowanym we włącznikach ściennych i puszkach podtynkowych. Pozwala on uruchamiać i wyłączać urządzenia elektryczne, oświetlenie lub prąd w gniazdkach, a dzięki funkcji power metering dostarcza też precyzyjnych informacji o zużyciu energii.

  • TheButton to przycisk, który uruchamia wcześniej określoną sekwencję czynności (np. uruchomienie określonych urządzeń i oświetlenia w firmie lub zawiadomienie bliskiej osoby o nagłej sytuacji, gdy potrzebna jest pomoc). Jeden przycisk potrafi rozpoznać do 3 różnych akcji (w zależności od tego ile razy zostanie naciśnięty, uruchomiona zostanie inna sekwencja czynności). The Button jest dostępny w 8 różnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu może stać się ozdobą każdego pomieszczenia.

  • Piątym urządzeniem jest wspomniany wcześniej Radiator Thermostat.Fibaro poinformował przy okazji o nawiązaniu współpracy z firmą Assa Abloy, szwedzkim producentem rozwiązań z dziedziny otwierania drzwi oraz zabezpieczeń elektromechanicznych. Dzięki temu system Fibaro będzie współpracował z inteligentnymi zamkami ENTR. Stanowią one połączenie zaawansowanej technologii z wysokim poziomem bezpieczeństwa, a przy tym są łatwe w instalacji i kompatybilne z większością rodzajów, typów i wymiarów drzwi. Urządzenie wyposażono w zasilanie bateryjne, niezależne od standardowego zasilania kablowego. Zamek zastępuje klasyczny cylinder, a jego montaż nie wymaga specjalnego przygotowania ani wiercenia.

Źródło tekstu: Fibaro, wł

Tagi: fibaro
Przewiń w dół do następnego wpisu