DAJ CYNK

IFA2017: Dwie nowe Motorole oraz moduł kamery 360 stopni

31.08.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3416

Ważne 1

0

Dzisiaj w Berlinie odbyła się światowa premiera Motoroli Moto X4. Pokazany został też smartfon Moto Z2 Force wraz z nowym modułem kamery 360 stopni.Dzisiaj w Berlinie odbyła się światowa premiera Motoroli Moto X4. Pokazany został też smartfon Moto Z2 Force wraz z nowym modułem kamery 360 stopni.

Motoroloa Moto X4 to wodoodporny smartfon (IP68), wykonany ze szkła (Corning Gorilla Glass z przodu i z tyłu) oraz z ramki z anodowanego aluminium, a 5,2-calowym wyświetlaczem FullHD. Urządzenie napędzane jest procesorem Qualcomm Snapdragon 630, który współpracuje z 3 GB RAM-u i odpowiednio 32 pamięci wewnętrznej. Całość zasilana jest akumulatorem o pojemności 3000 mAh, który można szybko naładować, dzięki funkcji Turbo Charging.Moto X4 wyposażona została w podwójny aparat fotograficzny z matrycami 12 Mpix i 8 Mpix z zaawansowanym oprogramowaniem i technologią Autofocus Pixel, co - jak twierdzi Motorola - pozwala tworzyć profesjonalne zdjęcia. Przedni aparat ma matrycę 16 Mpix oraz adaptacyjny tryb słabego oświetlenia, w którym każde 4 fizyczne piksele tworzą jeden punkt zdjęcia (rozdzielczość spada do 4 Mpix). Jest tu też funkcja Panoramicznego Selfie, która umożliwia robienie autoportretów na zupełnie nowym poziomie.Z Motorolą Moto X4 została zintegrowana usługa Amazon Alexa, z której można korzystać bez odblokowywania ekranu. Ze smartfonem można połączyć w jednym momencie cztery urządzenia za pomocą Bluetooth i korzystać z komend głosowych. Obsługę Moto X4 ułatwia funkcja Moto Key, dzięki której z poziomu telefonu lub laptopa można uzyskać dostęp do witryn internetowych zabezpieczonych hasłem poprzez skan linii papilarnych, a funkcja szyfrowania zapewnia ochronę najważniejszych danych.

Motorola Moto X4 będzie dostępna w Polsce od październikaw cenie 1799 zł.Motorola Moto Z2 Force miała swoją premierę pod koniec lipca, więc można uznać, że dzisiaj nastąpiła jej europejska prezentacja. Smartfon charakteryzuje się smukłą konstrukcją wykonaną w całości z metalu (aluminium serii 7000). Za wyświetlanie obrazu odpowiada 5,5-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości QuadHD. Wewnątrz znalazł się procesor Snapdragon 835, który otrzymał wsparcie w postaci 4 GB lub 6 GB pamięci RAM oraz odpowiednio 64 lub 128 GB pamięci masowej. Telefon obsługuje karty pamięci microSD. W telefonie brakło miejsca dla gniazda audio, ale pozostała pełna kompatybilność z obecnymi na rynku modułami Moto Mods oraz tymi, które dopiero się na nim pojawią.

Dane telefonu Motorola Moto Z2 Force
Zobacz dane techniczne Motorola Moto Z2 Force na TELEPOLIS.PL

Główny aparat fotograficzny ma dwie matryce 12 Mpix, przy czym jedna rejestruje obraz kolorowy, a druga czarno-biały. Jest też laserowy autofocus i dwudiodowa lampa doświetlająca. Także przedni aparat 5 Mpix otrzymał dwudiodową lampę. Akumulator w Moto Z2 Force ma pojemność 2730, co powinno pozwolić na cały dzień działania (według zapewnień producenta). Baterię można szybko naładować dzięki ładowarce TurboPower.

Motorola Moto Z2 Force trafi do Europy we wrześniu w cenie od 799 euro (3400 zł).Oprócz dwóch opisanych wyżej smartfonów Motorola pokazała też nowy moduł Moto 360 Camera, który można przymocować do dowolnego smartfonu Moto Z. Kamera nagrywa obraz w 360 stopniach w rozdzielczości 4K i z realistycznym dźwiękiem 3D, który odpowiada kierunkowi oglądania obrazu. Komplet z modułem stanowi zaawansowane oprogramowanie do edycji, które umożliwia dostosowywanie nagranego materiału do potrzeb użytkowników, a gotowe zdjęcia i filmy można łatwo udostępnić w serwisach społecznościowych prosto z aplikacji Zdjęcia Google.

Moduł Moto 360 Camera będzie dostępny w Polsce od października w cenie 1199 zł.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Motorola Moto X4 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Motorola Moto Z2 Force w katalogu.

Źródło tekstu: Motorola, wł

Komentarze
Zaloguj się