DAJ CYNK

IFA2016: Lenovo Yoga Book - tablet z tabletem graficznym

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6533

Podczas targów IFA w Berlinie firma Lenovo zaprezentowała nietypowe urządzenie hybrydowe, wyposażone w dotykowy ekran i część klawiaturową pracującą również jako tablet graficzny.

Podczas targów IFA w Berlinie firma Lenovo zaprezentowała nietypowe urządzenie hybrydowe, wyposażone w dotykowy ekran i część klawiaturową pracującą również jako tablet graficzny.Lenovo Yoga Book uzbrojony został w klawiaturę Halo Keyboard, która jest zupełnie płaska, reaguje na dotyk, odpowiada nań wibracją, a przyciski są jedynie na niej wyświetlane. W każdej chwili w dłoń wziąć można rysik firmy Wacom i zacząć na klawiaturze pisać odręcznie czy rysować.


Wspomniany wyżej rysik Real Pen ma wymienne końcówki i dodatkowo wkład z tuszem. Możliwe jest dzięki temu np. położenie na klawiaturze kartki papieru, a następnie jednoczesne stworzenie notatki w formie papierowej i cyfrowej. Rysik rozpoznaje 2048 poziomów nacisku i wykrywa 100 stopni nachylenia - akcesorium dołączane jest standardowo do zestawu.

Obie części tabletu połączono charakterystycznym dla ostatnich laptopów firmy zawiasem, oferującym pełną swobodę ułożenia ekranu względem klawiatury czy złożenie urządzenia do formy klasycznego tabletu (obrót o 360 stopni). Obudowa została wykonana z magnezu i aluminium, ma grubość nieprzekraczającą po złożeniu 9,6 mm, a w najwęższym miejscu ma zaledwie 4,05 mm. Sprawia to, że do czynienia mamy z najsmuklejszym i najlżejszym urządzeniem 2w1 na rynku. Pomimo tego, tablet oferuje nawet 15 godzin pracy.


Pod względem specyfikacji dostajemy 10,1-calowy ekran FullHD, procesor Intel Atom X5, 4 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej i system audio z Dolby Atmos.

Tablet możemy kupić w wersji z Androidem (499 euro z VAT) lub z Windowsem 10 (599 euro z VAT). Sprzedaż rusza jeszcze we wrześniu. Na rynek trafią też droższe warianty z łącznością 3G/LTE.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Lenovo, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu