DAJ CYNK

IFA2016: Lenovo K6, K6 Power i K6 Note ze Snapdragonami 430

02.09.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6452

Ważne 2

0

Lenovo zaprezentował w Berlinie serię smartfonów ze średniej półki oznaczoną K6. Wszystkie telefony oferują ekrany FullHD i nowego Snapdragona 430.

Lenovo zaprezentował w Berlinie serię smartfonów ze średniej półki oznaczoną K6. Wszystkie telefony oferują ekrany FullHD i nowego Snapdragona 430.



Snapdragon 430 bazuje na 4 rdzeniach Cortex-A53 taktowanych zegarem 1,5 GHz oraz kolejnych czterech taktowanych zegarem 1,3 GHz. Model K6 dostaje do tego 2 GB pamięci RAM i 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej, K6 Power występuje w opcjach 2GB/16GB i 3GB/32GB, a K6 Note 3GB/32GB i 4GB/32GB. Wszystkie wymienione mają dodatkowo złącze kart microSD.

Zarówno K6, jak i K6 Power mają 5-calowe ekrany, natomiast K6 Note oferuje 5,5 calowy ekran - wszystkie wymienione mają rozdzielczość FullHD. K6 dostał akumulator o pojemności 3000 mAh, a K6 Power i K6 Note 4000 mAh. Wszystkie warianty oferują przednią kamerkę 8 Mpix, główny aparat w K6 i K6 Power ma 13 Mpix, a w K6 Note 16 Mpix.

Reszta to już cechy wspólne, takie jak Dual-SIM, łączność LTE, Wi-Fi b/g/n, czytnik linii papilarnych z tyłu obudowy, Bluetooth 4.1, GPS, certyfikat Dolby Atmos i Android 6.0.

Telefony trafią do sprzedaży w Europie w cenach od 150 do 230 euro, w zależności od modelu i wariantu pamięci. Jako pierwszy pojawi się Lenovo K6 - już za dwa tygodnie, natomiast K6 Power i K6 Note zaplanowane zostały na listopad. W Polsce Lenovo K6 dostępny będzie z lekkim opóźnieniem - od listopada - w sugerowanej cenie detalicznej 1099 zł.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Lenovo K6 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Lenovo K6 Note w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Lenovo K6 Power w katalogu.

Źródło tekstu: Lenovo, wł

Komentarze
Zaloguj się
14. ~adam
0

2017-08-27 15:37:16

mam k6 i jest super, wytrzymala bateria, dobre głośniki i wysokiej jakości aparat. za taką cenę naprawdę więcej mi nie potrzeba

Odpowiedz

13. ~legioniwta
0

2017-03-23 19:24:35

jt jade ukrasc z euro wystawy

Odpowiedz

12. ~r
0

2016-09-03 22:42:27

Tyle mi zmienia, że nie czuję się robiony w jajo. Bardzo często producent telefonu innego niż flagowiec zapomina o jakichkolwiek aktualizacjach. Daje mi do zrozumienia, że mam starego androida bo mam stary telefon.Zebym sobie kupił nowy. A tu sam producent mi wciska starego androida. Po prostu przyjąłem retorykę producentów i nie zmieniam starego telefonu (który posiadam) na stary telefon który mi chce producent wcisnąć. Dalej jazda ze starociami :-)

Odpowiedz

11. ~silikon
0

2016-09-03 10:30:43

ale... co tak naprawdę zmienia ci numerek sytemu ? czy naprawdę wersja np. 5 tak bardzo różni się od 6 czy 7 ? trochę inny wygląd ikon ? jakaś niezwykłą nowa funkcja ? czy może jedynie marketing i żerowanie na chęci posiadania czegoś nowszego tylko dlatego że jest nowsze, nawet jeśli jest gorsze ?

Odpowiedz

10. ~r
1

2016-09-03 07:51:09

@9: Nic mnie nie jara. Chce na nowym telefonie mieć nowy soft. Sprawą producenta jest dokonać takiej implementacji by dzialalo super. Jak nie potrafi to trzeba się wycofać z produkcji telefonów i przerzucić na cos innego.

Odpowiedz

9. ~
0

2016-09-02 22:43:14

@4, rany, zejdź na ziemię. Cyferka po A Cię jara? Poczytaj fora i problemy z oprogramowaniem na urządzeniach, na których nowe nie było sprawdzane, ale to, z który, przyszło od producenta i ewentualnie 1 nowszy numerek...

Odpowiedz

8. ~R
0

2016-09-02 21:39:16

*softem, ach ta durna autokorekta.

Odpowiedz

7. ~R
0

2016-09-02 21:37:19

Ma mieć aktualne oprogramowanie. Wtedy poczytam różne testy i zdecyduję czy warto i czy jest lepszy. Nad telefonem że starym potem się nie zastanawiam nawet.

Odpowiedz

6. 3G
-1

2016-09-02 21:16:01

A po co Ci ten 7.0? Wiesz już, że warto, że będzie lepszy?

Odpowiedz

5. 3G
0

2016-09-02 21:14:39

Hm, może być nienajgorzej, zwłaszcza ten drugi model. Ale... ceny u nas jak zwykle - ten pierwszy 150 euro, a polska cena 1099...

Odpowiedz

4. ~R
0

2016-09-02 21:06:46

No skoro proponują nowy telefon to zasady etyki zobowiązują by miał zainstalowane nowe oprogramowanie. Tym bardziej że wiemy jak to jest z androidem. Następnej wersji może nie być. A że planują aktualizację... To ja planuję wstrzymanie się z rozważaniem ewentualnego zakupu tego cuda do momentu gdy zostanę poinformowany że wszystkie sztuki tego modelu mają już 7.0. Bo może kupię a później się okaże że niby moja wersja mimo ichnich planów się nie łapie na aktualizację bo coś tam.

Odpowiedz

3. LuiN
1

2016-09-02 20:03:58

@2, R - kogo obowiązuje? To jakieś prawo jest odgórne? Lenovo planuje dla nich aktualizację, więc spokojnie.

Odpowiedz

2. ~R
-1

2016-09-02 19:59:23

A jakim prawem pakują 6.0 zamiast 7.0? Chyba siódemka teraz obowiązuje?

Odpowiedz

1. Eragon
0

2016-09-02 19:48:43

... nie urywa, ale może będą warte swej ceny.

Odpowiedz