DAJ CYNK

Huawei zaprezentował ośmiordzeniowy chipset Kirin 920

06.06.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 44

Ważne 1

3

Huawei przedstawił swoją odpowiedź na najwydajniejsze procesory Qualcommu. Jego Kirin 920 jest wydajniejszy od Snapdragonów 801, a zdaniem producenta pokona również nadchodzące Snapdragony 805.

Huawei przedstawił swoją odpowiedź na najwydajniejsze procesory Qualcommu. Jego Kirin 920 jest wydajniejszy od Snapdragonów 801, a zdaniem producenta pokona również nadchodzące Snapdragony 805.

Ośmiordzeniowa konstrukcja opera się na architekturze big.LITTLE zaprojektowanej przez ARM. 4 rdzenie Cortex-A15 taktowane są zegarem 1,7 do 2,0 GHz, a energooszczędne 4 rdzenie Cortex-A7 - od 1,3 do 1,6 GHz. Do tego dochodzi grafika Mali-T628MP4, którą znamy już z ośmiordzeniowych Exynosów zastosowanych w Note 3 i Galaxy S5 (wersje na autorskim chipsecie Samsunga, a nie popularniejsze, oparte na Qualcommie).

Chip graficzny zastosowany przez Huaweia różni się od tego w Samsungach liczbą rdzeni. W Samsungach jest ich sześć, a w Kirinie cztery. Nie przeszkadza to jednak nowemu chipsetowi Huaweia wypadać lepiej w benchmarkach niż najpopularniejsze smartfony bazujące na Snapdragonie 801.



Wyprodukowany w procesie technologicznym 28 nm chipset obsługuje ekrany o rozdzielczości do 2560 x 1600 pikseli i łączność LTE Cat6 (pobieranie do 300 Mb/s).

Pierwszym smartfonem wykorzystującym chipset Kirin 920 będzie prawdopodobnie urządzenie o nazwie kodowej Mulan. Specyfikacja zakłada ekran o rozdzielczości FullHD, 3 GB pamięci RAM, aparat fotograficzny 13 Mpix i nagrywanie wideo rozdzielczości 4K.

Źródło tekstu: gsmarena, gforgames, wł

Komentarze
Zaloguj się
31. ~sx
0

2014-06-09 07:35:23

No i k....a zrobili;scie sobie super dyskusję nt proxy jakiegoś palanta zamiast o Kirin...a propos Huawei to robią swoje procki od dawna, nie tylko do telefonów. NP. 4 rdzeniowy Hisilicon który mam w swoim Ascend D1, poza tym mnóstwo innych wersji do zastosowań np. przemysłowych. Co druga tania kamera IP ma procek Hisilicon od Huawei..

Odpowiedz

30. ~Calm7
0

2014-06-07 16:30:13

wlo. Problem w tym, że chory nie zdaje sobie z tego sprawy, poza tym - pacjent na leczenie musi się zgodzić, a na to on nigdy nie zezwoli (21,23,27)

Odpowiedz

29. ~Calm7
0

2014-06-07 16:27:18

Ho hoo.. Widzę zgrana paczka częstuje się czułościami :-D PS. 21,23,27 jak ci się spało? Nie tęskniłeś za moim dotykiem? :-D

Odpowiedz

28. wlo
0

2014-06-07 16:22:38

Rzeczywiście widzę, że ktoś tu bardzo szybkiej i intensywnej pomocy lekarskiej wymaga... ;-)

Odpowiedz

26. ~Darkeners
0

2014-06-07 15:11:49

Hehe, chcialem sprawdzic skad jest to IP czy proxy czy cos :DOkazuje sie, ze z Polski w ciagu 8 miesiecy, pare osob probowalo wygooglowac to IP :PMany pewnie ma depresje czy cos, znajomych nie ma to troluje internet

Odpowiedz

25. Maniiiek
-1

2014-06-07 14:42:37

@24 bo prowokuje go aby za dużo chlapnął żeby mieć dowody na policję. Gość ponad rok temu mnie przepłoszył z telepolis i po tym czasie jeszcze mu nie przeszło. Boję się, że mi coś zrobi któregoś dnia dlatego wolę wcześniej zgłosić stalking na komendę a do tego potrzeba mi konkretnych dowodów.

Odpowiedz

24. goral2099
0

2014-06-07 14:01:50

18,20,22: Po co tą "dyskusję" prowadzisz? Niech szmaciasz pisze co chce. Ignoruj.

Odpowiedz

22. Maniiiek
0

2014-06-07 13:35:48

Ooo teraz sramy po nogach a wcześniej co innego pisałeś. Boimy się, że mamusia się dowie co synek wyprawia kiedy wezwanie na komendę przyjdzie, co?

Odpowiedz

21. ~igi75tal
0

2014-06-07 13:34:03

a ktos zamierza cie szukac ? takich idiotow jak ty pelno dookola.chyba tylko jakis psychiatra bo niechybnie musiales zwiac ze szpitalnego oddzialu a gdzie przez ostatni rok cie leczono. niestety ale na twoj tupet i chamstwo chyba nie ma skutecznej terapii

Odpowiedz

20. Maniiiek
0

2014-06-07 13:28:30

To napisz co mi zrobisz jak mnie już znajdziesz. Bardzo to pomoże...

Odpowiedz

18. Maniiiek
0

2014-06-07 13:24:26

Screen zrobiony, dowód na policję w razie czego mam. Dzięki za głupotę, dałeś się podpuścić.

Odpowiedz

16. Maniiiek
0

2014-06-07 13:19:41

@15 ojjj bo cię znajdę po tym proxy i z twoją matką osobiście porozmawiam...

Odpowiedz

15. ~igi75tal
-1

2014-06-07 13:13:32

~12. twoja bezczelnosc i tupet to spowodowala. poza tym jak czarny maniiiek moze zrobic idiote z ciebie jak ty nim jestes ? to niemożliwe żeby komus takie coś sie udało

Odpowiedz

14. Maniiiek
0

2014-06-07 13:09:06

Ja mam ustawione automatyczne na komputerze i smartfonie więc jak ktoś pisze z mojego nicka ale bez logowania to ten pajac.

Odpowiedz