DAJ CYNK

Huawei pozostał liderem rynku smartfonów w Chinach

26.07.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 14

Ważne 0

0

Huawei, Oppo, Vivo, Xiaomi - to pierwsze czwórka wśród największych dostawców smartfonów na rynek chiński w 2Q2017.Huawei, Oppo, Vivo, Xiaomi - to pierwsze czwórka wśród największych dostawców smartfonów na rynek chiński w 2Q2017.

W drugim kwartale 2017 roku sprzedano w Chinach 113 mln smartfonów, co stanowi spadek o 3% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W tym czasie Huawei dostarczył ponad 23 mln egzemplarzy. Liderowi deptał po piętach Oppo, który sprzedał w okresie od kwietnia do czerwca 21 mln urządzeń (wzrost o 37% rok do roku). Trzecie miejsce podium zajęła firma Vivo, dostarczając na rynek w Państwie Środka 16 mln smartfonów. 60% wzrost sprzedaży zanotował w omawianym okresie Xiaomi, który wskoczył na czwarte miejsce ze sprzedażą 15 mln sztuk, wyprzedzając tym samym Apple'a.

Wśród pozostałych producentów z pierwszej dziesiątki znalazły się miedzy innymi firmy Apple, Samsung i Meizu. Wszystkie one zanotowały spadek sprzedaży na rynku chińskim w stosunku do drugiego kwartału 2016 roku.

Zobacz: Test telefonu Huawei P10 Plus

Źródło tekstu: Canalys, wł

Komentarze
Zaloguj się