DAJ CYNK

Huawei porzuca Androida Wear i stawia na Tizen OS

28.09.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6120

Ważne 7

1

Huawei rezygnuje z platformy Android Wear w swoich smartwatchach na rzecz rozwijanego przez Samsunga systemu Tizen. To spory cios dla Google'a.

Huawei rezygnuje z platformy Android Wear w swoich smartwatchach na rzecz rozwijanego przez Samsunga systemu Tizen. To spory cios dla Google'a.

Jak czytamy w The Korea Herald, Huawei zaczął rozglądać się za alternatywą po tym, gdy Google okazał się mało chętny do współpracy przy rozwoju platformy. Android Wear oferuje producentom znikome możliwości personalizowania interfejsu - no a przecież na wymyślnej tarczy zegarka korzystanie ze smartwatchy nie kończy się.

W II kwartale światowy rynek smartwatchy skurczył się o 32%. Największe spadki sprzedaży zanotował Apple (o 55%), a wzrosty Samsunga (51%) czy Lenowo (75%) nie zrekompensowały utraty zainteresowania Apple Watchem. Samsung ze swoim Tizenem jest drugim po Apple'u największym producentem smartwatchy. Po dołączeniu Huaweia, Tizen może stać się drugą po WatchOS-ie najpopularniejszą platformą w tej branży.

Źródło tekstu: The Korea Herald, wł

Komentarze
Zaloguj się
17. PLANET
0

2016-10-01 14:34:52

@up: w Niemczech nie będzie większego problemu z dogadaniem się po angielsku, natomiast Francja to inna historia... z młodymi przejdzie, ale starsi ludzie (a nawet w średnim wieku rzędu 40 lat) mają tą swoją dumę narodową i najczęściej nie ma mowy żeby nawiązać rozmowę.

Odpowiedz

16. ~atom fx
0

2016-09-29 17:29:43

Hotelarz co Ty opowiadasz. pojedź do francji zobaczysz jak miło porozmawiasz po angielsku. Jeżeli pojedziesz do obojętnie jakiegoś kraju w Ameryce południowej. Też porozmawiasz po angielsku. No i w Niemczech też porozmawiasz po angielskiu. "Głupi polak" polak jak pojedzie za granicę albo spotka obcokrajowca. od razu stara się pomóc. ile z danego języka zna to na migi albo łamanym angielskim czy niemieckim próbuje się dogadać. Ale taki Niemiec czy Anglik. ma to gdzieś słudzy polacy mu i tak pomogą bo znają język

Odpowiedz

15. PLANET
0

2016-09-29 15:36:24

Ciekawe, ciekawe... jeśli Tizen będzie się rozwijał, może będzie można mówić o konkurencji. Na razie to raczkuje i jak słusznie zauważył kolega wyżej, może skończyć się tak jak z Badą ; ) OS. Ogólnie jest niesamowity deficyt konkurencji dla głównej dwójcy, bo powoli już nawet nie trójcy.. Oby się coś zmieniło i to jak najszybciej, będzie to tylko z korzyścią dla nas.

Odpowiedz

14. ~
1

2016-09-29 13:21:17

@13 a twój tatuś wziął chwilówke i teraz jestes gość w gimnazjum :D

Odpowiedz

13. ~on
1

2016-09-29 08:52:45

@11 cóż innego masz powiedzieć, zamiast przyznać się, że Ciebie po prostu na niego nie stać...

Odpowiedz

12. ~
0

2016-09-29 08:51:00

Ktoś poda jakieś korzyści z używania tego typu zygorka?

Odpowiedz

11. ~~~~
-2

2016-09-29 00:46:11

Nie widziałem jeszcze znajomego z smart zegarkiem. Żadna strata. A już wiem, dlaczego nikt nie posiada smart watcha. Jestem już dorosły i moi znajomi również. A te buble są dla gimbazy.

Odpowiedz

10. ~Ddff
0

2016-09-28 23:23:51

Samsung już raz dal popis z bada os

Odpowiedz

9. LuiN
0

2016-09-28 21:53:15

@7, mpiter - przecież cały interfejs Tizena jest w języku polskim. Jedyne czego brakuje to wygodnego dyktowania w języku polskim.

Odpowiedz

8. ~mac
0

2016-09-28 21:44:47

Android jest tak udany, że cała ta pseudoplatforma powinna być porzucona. Booble i te jego nowe telefony po $600 czy aktualizacje z łaski jak się spodoba producentowi, a my jeszcze za to płacimy!

Odpowiedz

7. mpiter
1

2016-09-28 21:44:36

@Hotelarz znam bardzo dobrze angielski i biegle niemiecki, ale i tak mam prawo wymagać od produktów kupionych w Polsce, pełnego spolszczenia bo w Polsce(jeszcze) językiem narodowym i urzędowym jest język polski. Za to płacę.Twoim, ograniczonym, tokiem rozumowania można by w ogóle nie tłumaczyć żadnego systemu. Angielski wystarczy.

Odpowiedz

6. ~Fabian
0

2016-09-28 21:28:48

Mam ten system od Google ale nie jest on lepsze ale nie jest gorszy minus bateria w zegarku znika w oczsch

Odpowiedz

5. LuiN
0

2016-09-28 20:51:50

@ViNYL - czyli z tego co wymieniasz, zostaje Ci teraz tylko Apple Watch, ewentualnie Peble. Jakich to aplikacji brakuje Ci w zegarku pod Tizenem względem Android Wear?

Odpowiedz

4. ViNYL
0

2016-09-28 20:49:45

Mam Huawei Watch, wiem już że nie kupię następcy... Tizen jest za bardzo ograniczony na moje potrzeby, dlatego też nie mam Gear 2 - tam jest kompletna bida z nędzą w sklepie z aplikacjami, gorzej niż w sklepie Microsoftu.

Odpowiedz

3. ~Hotelarz
-1

2016-09-28 20:29:49

@1, Każdy w tych czasach powinien znać chociaż język Angielski by nie było takich marud jak Ty.

Odpowiedz