DAJ CYNK

Huawei P9 z dwoma obiektywami aparatu

17.02.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4382

Ważne 6

1

W Internecie pojawiły się zdjęcia nowego flagowego smartfonu Huawei, modelu P9. Wygląda na to, że kolejny producent stawia na główny aparat z dwoma obiektywami.

W Internecie pojawiły się zdjęcia nowego flagowego smartfonu Huawei, modelu P9. Wygląda na to, że kolejny producent stawia na główny aparat z dwoma obiektywami.

Na zamieszczonych zdjęciach możemy zobaczyć, że oprócz dodania dodatkowego obiektywu, zmieni się też kształt obudowy smartfonu w stosunku do poprzednika. Obudowa wydaje się wyraźnie szersza i jest mocno zaokrąglona na bokach. Dwa aparaty umieszczone na tylnym panelu mają mieć rozdzielczość 12 Mpix.

Oprócz tego, Huawei P9 ma mieć ekran o przekątnej 5,2 cala i rozdzielczości 1080p, procesor Kirin 955, 4 GB pamięci RAM i akumulator o pojemności 2900 mAh.

Źródło tekstu: venturebeat

Komentarze
Zaloguj się
23. ~
0

2016-02-18 13:25:10

Logan - kiedy po raz pierwszy usłyszałem o tym, że będzie telefon z kolorowym wyświetlaczem - to zacząłem się zastanawiać "po kiego grzyba"? - Ale jednak to wywołało u mnie pewien proces myślowy. Zachęcam Cię do niego, po wcześniejszym przeczytaniu komentarza Hose (22) To wcale nie musi być gadżet :-)Co do opisywanego terminala: szkoda, że nie ma więcej światełek do doświetlania i szkoda, że nie ma jeszcze 3 obiektywów. Ale to już chyba zdążył opatentować Apple? Czy jeden obiektyw + pryzmat?

Odpowiedz

22. Hose
0

2016-02-17 16:04:03

@15- Rzecz w tym by pozbyć się potrzeby posiadania osobnego aparatu fotograficznego, telefon ma być narzędziem uniwersalnym, już przejął rolę radia mobilnego, walkmana, discmana, mp3, nawigacji, przeglądarki internetowej, karty kredytowej, pendrive itp... itd...

Odpowiedz

21. Morvius
0

2016-02-17 14:35:27

@19 poważne oskarżenia, rozumiem, że masz na to poparcie dowodami? w przeciwnym razie możesz zostać oskarżony o pomówienia.

Odpowiedz

20. ~Rusikov
0

2016-02-17 14:32:37

Właśnie o to mi chodziło, jakiego telefonu używasz ? Za kilkanaście lat aparaty fotograficzne mogą stać się zbędnym narzędziem bo jakość robionych zdjęć przez telefony komórkowe coraz bardziej zbliża się do tych robionych aparatami fotograficznymi

Odpowiedz

19. ~
0

2016-02-17 14:10:36

17, wyluzuj - ty kradniesz teksty czytelników i kasujesz ich komentarze, a natura, jak widać, nie lubi próżni.

Odpowiedz

18. Morvius
0

2016-02-17 14:07:45

Luin zainwestuj w prawa autorskie :)

Odpowiedz

17. LuiN
1

2016-02-17 13:59:13

16, Rusikov - tej zimy sprzedałem już 2 zdjęcia wykonane telefonem. Jedno do kalendarza, drugie do wydruku wielkoformatowego. Chociaż wciąż więcej sprzedaję zdjęć z profesjonalnego sprzętu, to telefonem da się naprawdę wiele zrobić. Zauważyłem też, że zdjęcia z telefonu najchętniej ludzie ode mnie kradną :-/

Odpowiedz

16. ~Rusikov
0

2016-02-17 13:39:49

Jeżeli będzie to miało wpływ na jakość zdjęć to jestem jak najbardziej za... kto teraz nosi ze sobą aparat fotograficzny ? Chyba tylko pasjonaci lub osoby zajmujące się profesjonalnie fotografią ja osobiście wszystkie zdjęcia robię telefonem jakość jest zadowalająca, a sprzęt mieści się w kieszeni.

Odpowiedz

15. ~Logan
-2

2016-02-17 12:54:41

at13. takie rzeczy to robie aparatem fotograficznym a nie zajmuje sie namiastkami aparatów w telefonach. ten drugi obiektyw to bzdura i tyle. ale zawsze znajda sie gadzeciarze i dla któych jest to wazne albo i najważniejsze

Odpowiedz

14. sloniacz
0

2016-02-17 12:33:57

to miałoby nawet sens gdyby te dwa aparaty miały rózną ogniskową np ekwiwalent 24 i 80mm

Odpowiedz

13. tMati
1

2016-02-17 12:32:23

@9 To zrób HDR "z ręki" lub spróbuj uchwycić szybko poruszający się obiekt. Dwa aparaty umożliwiają uzyskanie lepszej ostrości. Dwa aparaty pozwalają również na tworzenie interaktywnych zdjęć, w których można zmieniać ogniskową. Jeden aparat wymagałby w takim przypadku statyczności sceny. Więc nie jest to zwykły gadżet.

Odpowiedz

12. Ziendal
2

2016-02-17 12:27:22

@6Prosty przykład, jeden aparat może mieć normalny obiektyw a drugi z zoomem, oprogramowanie może dynamicznie się przełączać zależy jak bardzo chcesz przybliżyć.Albo ostrość na dwóch obiektach jednocześnie (wiem że programowo też się da, ale takie rozwiązanie jest szybsze).Najpierw ludzie narzekają że producenci ciągle robią podobne telefony, a jak próbują wymyślić coś nowego to znowu zaczyna się narzekanie.Dajmy im szanse, może się uda, może to będzie zbędny bajer. Rynek zweryfikuje ;).

Odpowiedz

11. ~
0

2016-02-17 11:58:04

Wygląda jakby ktoś poszerzył i dokleił ten drugi aparat w photoshopie

Odpowiedz

10. moldovva
1

2016-02-17 11:29:50

Przynajmniej tył wygląda lepiej niż w LG G5.

Odpowiedz