DAJ CYNK

Huawei P9 Lite w Polsce za 1299 zł

18.05.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5374

Ważne 4

1

Na polski rynek oficjalnie wszedł Huawei P9 Lite - cena w wolnej sprzedaży wynosi 1299 zł. Co za tę kwotę dostajemy?

Na polski rynek oficjalnie wszedł Huawei P9 Lite - cena w wolnej sprzedaży wynosi 1299 zł. Co za tę kwotę dostajemy?

W Polsce telefon kupimy w wersji z 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej (na wybranych rynkach jest też wariant z 3 GB pamięci RAM). Za wydajność odpowiada ośmiordzeniowy chipset HiSilicon Kirin 650 z grafiką Mali-T880MP2. 5,2-calowy ekran telefonu w nowej generacji urządzenia ma już rozdzielczość FullHD zamiast HD, istotnie też wzrosła pojemność akumulatora - do 3000 mAh.

Główny aparat ma matrycę 13 Mpix i obiektyw o przysłonie F/2.0 - podobnie jak w zeszłorocznym P8, nie zabrakło funkcji malowania światłem. Z przodu znajdziemy aparat 8 Mpix z jasnym obiektywem F/2.0 i diodową lampą.

Nie zabrakło obsługi 2 kart SIM (jedna z nich zastępuje kartę microSD), jest łączność LTE Cat6 (300/50 Mb/s), obsługa dźwięku wysokiej rozdzielczości, moduł NFC, jak i czytnik linii papilarnych.

Telefon już wszedł do ofert operatorów, dzisiaj natomiast Huawei pochwalił się premierą na wolnym rynku.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Huawei, wł

Komentarze
Zaloguj się
10. ~Bernie
0

2016-05-22 22:30:30

W Plusie jest też P9 w wersji pełnej w przedsprzedaży. Wersje lite to jednak pewne ograniczenia, choć oferta wygląda nieźle.

Odpowiedz

9. ~Dogorot
0

2016-05-22 15:55:57

W plusie już dostępny i to w całkiem niezłej cenie. Ciekawe czy przebije swojego poprzednika, który bił rekordy jeśli chodzi o sprzedaż.

Odpowiedz

8. LuiN
0

2016-05-18 18:21:17

@3, xander21 - również rozdzielczość kojarzyłem raczej z obiektami graficznymi, ale rzeczywiście coś takiego występuje w nomenklaturze osób związanych z muzyką:

Odpowiedz

7. zaqu222
0

2016-05-18 18:19:45

Na aukcjach ceny już wahają się przedziale 1100-1200.

Odpowiedz

6. ~bolo
0

2016-05-18 18:16:43

@1 nie mówiąc już o takim Meizu note 2 bebechy podobne a cena ok. 700 zł i serwis w PL

Odpowiedz

5. ~Nic
0

2016-05-18 18:03:39

Wyraźnie lepszy od swojego poprzednika. Solidny kandydat ze średniej półki. Będę przedłużał za niedługo umowę w plusie więc mam nadzieję, że będzie do tego czasu dostępny i to w jakiejś fajnej cenie.

Odpowiedz

4. ~Bolek
0

2016-05-18 15:28:54

Jakieś pół roku temu z plusa wziąłem Huawei P8. Bardzo fajny sprzęt, świetny aparat, sprawnie działa, bez zwisów. Tak że zastanawiam się, czy P9 Lite jest lepszy. W każdym razie P8 wyszedł znacznie taniej.

Odpowiedz

0

2016-05-18 15:26:32

"obsługa dźwięku wysokiej rozdzielczości" to dźwięk ma wysoką rozdzielczość?

Odpowiedz

2. ~lumiafan
1

2016-05-18 14:57:42

@1 p8 lite tez na wstepie kosztowal 1200, po 2 miesiacach stanial do 800-900 zl

Odpowiedz

1. ~Hmm
0

2016-05-18 14:50:25

W podobnej cenie można kupić Honora 7. Wstrzymywałem się z zakupem telefonu, bo rozważałem P9 Lite i H7, ale to chyba nie miało sensu. Obstawiałem cenę w okolicach Honora 5X, ale niestety się przeliczyłem.

Odpowiedz