DAJ CYNK

Huawei: obsługuj zegarek gestami na ręce

02.02.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2905

Ważne 2

2

Firma Huawei otrzymała kolejny patent dotyczący obsługi smartwatcha. Tym razem chodzi o czujnik ruchu rejestrujący gesty wykonywane na ręce.Firma Huawei otrzymała kolejny patent dotyczący obsługi smartwatcha. Tym razem chodzi o czujnik ruchu rejestrujący gesty wykonywane na ręce.

W połowie stycznia Huawei otrzymał patent na sterowanie zegarkiem za pomocą pół dotykowych umieszczonych na tarczy oraz pasku zegarka. Kolejny patent dotyczący obsługi zegarka bardziej przypomina obsługę urządzeń rodem z filmów science-fiction.

Zobacz: Huawei z patentem na dotykową ramkę zegarka

Jak informuje serwis LetsGoDigital patent zakłada obsługę zegarka za pomocą gestów. Mogą one być wykonywane w określonym polu nad zegarkiem, albo też obok zegarka. W ten sposób możliwe będzie np. pisanie wiadomości palcem po zewnętrznej stronie dłoni. Warunkiem poprawnego działania ma być wykonywanie gestów na tej samej wysokości.

Kolejne sposoby na urozmaicenie smartwatchy to dobry kierunek. W końcu dużo tego typu urządzeń jest do siebie bardzo podobnych. Ale zapewne zgodzicie się ze mną, że zanim producenci przejdą do korzystania z różnych dziwnych sposobów obsługi zegarków, powinni popracować nad poprawą czasu działania na pojedynczym ładowaniu. Wydłużenie go z jednego dnia do tygodnia byłoby prawdziwą rewolucją.

Źródło tekstu: letsgodigital; wł

Komentarze
Zaloguj się
4. ~iks
0

2018-03-25 17:21:11

ja teraz kupuje tylko przez internet i to sie najbardzizej opłaca, do tego nie marnuje czasu na chodzenie po sklepach ;) ostatnio udało mi sie wyłapać zegarek miugo za -15% ceny!! naprawde warto!

Odpowiedz

3. ~Danek
0

2018-03-23 18:02:27

Z Volantiusu ostatnio wziąłem od Jordana Kerra. Minimalistyczne z drobnymi dodatkami i eleganckie.

Odpowiedz

2. ~biki
0

2018-03-21 17:29:54

Mimo wszystko wolę proste zegarki. Teraz na Volantis.pl kupiłem bo mają spory wybór i różnych marek, ale kupa jest taki prostych.

Odpowiedz

1. ~lop
2

2018-02-02 16:23:02

Czekam na patent, który nazywa się dobra bateria w startwarch i która wytrzyma przynajmniej 4-8 tygodni bez ładowania.

Odpowiedz