DAJ CYNK

Huawei o podejściu producentów do benchmarków

06.09.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 1971

Ważne 1

0

Podczas targów IFA przedstawiciel Huaweia podzielił się informacjami o podejściu producentów smartfonów do wyników benchmarków.Podczas targów IFA przedstawiciel Huaweia podzielił się informacjami o podejściu producentów smartfonów do wyników benchmarków.

Producenci manipulują wynikami

Na podstawie wyników benchmarków producenci lubią porównywać się z konkurencją. Lubią też tak przeprowadzać badania, aby to ich produkt wypadł najlepiej.

Podczas targów IFA redaktor serwisu Anandtech zapytał o te kwestie przedstawiciela Huaweia. Potwierdził on, że producenci używają oprogramowania do wykrywania wzorców w celu uzyskania najlepszych możliwych wyników w benchmarkach.

Brak jednolitego standardu

Dr Wang Chenglu, prezes Huaweia do spraw oprogramowania w rozmowie z dziennikarzami przyznał, że testy wydajności smartfonów wymagają standaryzacji.

Producenci, głównie chińskie i zazwyczaj mało znane szerszemu odbiorcy firmy, często uzyskują bardzo wysokie wyniki w testach wydajności. Wystarczy spojrzeć na rankingi programu AnTuTu. Huawei w tym przypadku wyznaje zasadę - nie chcem, ale muszem i testuje swoje smartfony tak, aby uzyskane wyniki były możliwie jak najwyższe. Tylko w taki sposób możliwe jest porównanie swoich osiągów z konkurencją.

Przedstawiciel Huaweia zapewnił dziennikarzy, że w przyszłości firma będzie weryfikować wyniki swoich testów przez osoby trzecie, dzięki czemu będą one bardziej wiarygodne.

Źródło tekstu: Anandtech; wł

Komentarze
Zaloguj się