DAJ CYNK

[Aktualizacja] Huawei Mate X - tak wygląda składany smartfon chinskiego giganta

24.02.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4680

Ważne 1

0

Tak oczywistego przecieku nie mieliśmy już dawno. Huawei, jak gdyby nigdy nic, wiesza plakaty przedstawiające nadchodzący, składany smartfon Huawei Mate X.

W zasadzie chyba pierwszy raz widzę, żeby producent popełnił tak duży błąd ujawniając wygląd i plany dotyczące swojego smartfonu. Huawei Mate X był do tej pory utrzymywany w ścisłej tajemnicy. Zazwyczaj wiemy co zostanie zaprezentowane podczas konferencji producentów, natomiast w tym przypadku, nawet kiedy jestem już w Barcelonie, aż do dzisiaj składany smartfon Huaweia był tylko w sferze domysłów - pokażą czy nie pokażą?

Zobacz: Premiera smartfonów Huawei P30 potwierdzona. Ponownie odbędzie się w Paryżu

W samej Barcelonie można spotkać ogromne plakaty Huaweia, ale prezentujące smartfony Mate 20. A co do samego Mate'a 20 (Pro), przed jego premierą Huawei też rozwieszał plakaty, ale na żadnych z nich nie zaprezentował swojego smartfonu w pełnej krasie, tak jak ma to miejsce w przypadku Mate'a X.

Co wiemy na temat składanego smartfonu Huaweia? Nadal nic, poza tym jak wygląda i jak się składa. I to jest ciekawostka, bo wygląda i składa się zupełnie inaczej niż Samsung Galaxy Fold. Koreańczycy zrobili smartfon z dwoma ekranami oraz dodatkowo ten wewnętrzny wyginają w sposób, który podobno wywołuje na nim większe naprężenie, bo wygina się do środka.

Zobacz: Samsung Galaxy Fold - składany smartfon z 6 aparatami i 12 GB pamięci RAM

Smartfon Huaweia wygina się na zewnątrz oraz przede wszystkim ma jeden ekran. Dodatkowo, po jego złożeniu, zajmuje on całą powierzchnię panelu, a nie tylko jego część jak w Samsungu. Oczywiście to kwestia gustu, ale nie jestem odosobniony w przekonaniu, że propozycja Huaweia wizualnie zwyczajnie wygląda lepiej.

A jak będzie w praktyce? Przekonamy się już jutro. I mam nadzieję, że to nie będzie tylko pokaz smartfonu ze sceny i będę mógł Wam pokazać jak faktycznie wygląda Huawei Mate X. Do tematu na pewno wrócimy w niedzielne popołudnie.

Aktualizacja:

Serwis slashleaks.com opublikował zdjęcie realnego smartfonu Huawei Mate X, przy okazji ujawniając kilka parametrów ze specyfikacji. Urządzenie ma wyświetlacz o przekątnej 8 cali, który po złożeniu smartfonu je części o przekątnej 6,6 oraz 6,2 cala. Wewnątrz obudowy pracuje Kirin 980, a całość jest zasilana akumulatorem o pojemności 4500 mAh. Tylny aparat fotograficzny jest poczwórny, natomiast przedni ma dwa obiektywy.

Źródło: slashleaks.com

 

Źródło tekstu: @gimme2pm; wł

Komentarze
Zaloguj się