DAJ CYNK

Huawei Mate 20 Pro - małe wcięcie i ekran bez ramek

16.08.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3464

Ważne 2

0

Najnowsze informacje na temat nadchodzącego Mate 20 Pro potwierdzają czarne scenariusze - ekran będzie miał wcięcie.



Najnowsze informacje na temat nadchodzącego Mate 20 Pro potwierdzają czarne scenariusze - ekran będzie miał wcięcie.

Małe wcięcie i cienka ramka na każdej krawędzi

Jak informuje @OnLeaks, Huawei Mate 20 Pro będzie miał wcięcie o wysokości zaledwie 6,8mm, a ramka ekranu przy dolnej krawędzi tylko 3,8 mm. Wszystko to przy ekranie o przekątnej 6,25 cala. W przypadku Huaweia P20 Pro te wymiary to odpowiednio - 8 i 10 mm.

Ciekawy Mate 20 Lite



W Internecie pojawiły się również rendery prasowe modelu Mate 20 Lite. Tutaj również mamy ekran z wcięciem, a do tego podwójny aparat i czytnik linii papilarnych z tyłu obudowy. Na podstawie przygotowanego cyfrowo obrazu ciężko to ocenić, ale tylny panel wydaje się być wykonany z innego materiału niż szkło.

Ze specyfikacji ujawnionej przez chiński urząd TENAA, Mate 20 Lite będzie wyposażony w ekran o przekątnej 6,3 cala i rozdzielczości 1080p, układ Kirin 710 i aparaty o rozdzielczości 20 i 2 Mpix.

Źródło tekstu: @OnLeaks; TENAA; wł

Komentarze
Zaloguj się
10. ~vainglorious
0

2018-08-17 01:21:05

Oby był ten aAMOLED i na start nie więcej niż 2500zl...

Odpowiedz

9. ~Wojciech
0

2018-08-16 12:37:53

Co ty porównywać grubość ramki na dole między P20pro a mate? W tym ostatnim nie ma czytnika pod ekranem tyko z tyłu.

Odpowiedz

8. septum
0

2018-08-16 12:14:38

Miałem okazję korzystać z telefonu z wycięciem. Spróbowałem też opcji maskowania i to nie dla mnie. Nie mogłem się przestawić i dlatego wybieram telefony, które mają "normalny" ekran. Dla każdego co innego i tyle. Luksus XXI wieku polega na tym, że każdy może wybrać sobie telefon z takim wyświetlaczem jaki mu pasuje.

Odpowiedz

7. ~mimis
0

2018-08-16 12:05:27

w krainie Lechitów 3999 zł

Odpowiedz

6. ViNYL
0

2018-08-16 11:11:25

Bardziej niż wcięciem martwiłbym się ceną z kosmosu...

Odpowiedz

5. ViNYL
0

2018-08-16 11:10:20

@3: Ano właśnie. Szczególnie, że górną część można albo dostosować pod siebie, albo wyłączyć. Gdzie tu problem?

Odpowiedz

4. ~lol...
0

2018-08-16 09:45:39

@1 zapewne w pro będzie amoled, a w lite jakiś ips

Odpowiedz

3. ~~
0

2018-08-16 09:25:20

@2 - Ja posiadam P20, wcięcie jest. W żaden sposób jednak ono nie przeszkadza, a wręcz umożliwia wykorzystanie większego ekranu. Po bokach notcha wyświetla się godzina, operator, zasięg i powiadomienia. Wygląda to fajnie, choć - przyznam - już po kilku dniach przestałem w ogóle to zauważać. Uważam zatem, że wielcy przeciwnicy wcięcia w ekranie powinni chociaż spróbować poużywać telefonu z tym rozwiązaniem, a dopiero później hejtować.

Odpowiedz

2. ViNYL
0

2018-08-16 09:12:11

Nie rozumiem dlaczego autor z wcięcia robi taką tragedię. Korzystam od długiego czasu m.in. z LG V10, w nim nie ma wcięcia wprawdzie, ale jest dodatkowy ekran. Nie powiem, żeby był specjalnie użyteczny, bo np. nie da się wyświetlić na nim godziny czy stanu baterii, ale nie przypominam sobie żeby mi kiedykolwiek przeszkadzał. Implementacja i możliwości w nowych telefonach są zdecydowanie bardziej przyjazne więc tylko na plus.

Odpowiedz

1. rcicho
0

2018-08-16 09:10:35

Czyżby Mate Pro miał ekran mniejszy niż wersja Lite?

Odpowiedz