DAJ CYNK

Huawei lepszy od Samsunga i reszty rynku

28.01.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5973

Ważne 6

2

Kosztujący 2600 zł Huawei Mate 8 już teraz jest wydajniejszy od nadchodzących nowości na 2016 rok. Snapdragon 820 daleko w tyle.

Kosztujący 2600 zł Huawei Mate 8 już teraz jest wydajniejszy od nadchodzących nowości na 2016 rok. Snapdragon 820 daleko w tyle.

Do sieci trafiły wyniki testu GeekBench 3 dla nadchodzącego Samsunga Galaxy S7 w wariantach ze Snapdragonem 820 i Exynosem 8890. Jak się okazuje, Snapdragon 820 jest niewiele wydajniejszy od swojego przegrzewającego się poprzednika, Snapdragona 810.

Walka o podium rozegrała się więc pomiędzy nadchodzącym Exynosem 8890 i już dostępnym na rynku Kirinem 950, który trafił do wprowadzonego na polski rynek Huaweia Mate 8. Chociaż różnica nie jest kolosalna, chipset Huaweia pozostał niezwyciężony.

Samsung zaprezentuje swoje nowe flagowce w czasie Mobile World Congress 2016. Rozpoczęcie sprzedaży nastąpi prawdopodobnie już 11 marca (a przynajmniej w USA). Według ostatnich przecieków, Samsung zaprezentuje dwa, a nie trzy flagowe modele: S7 i S7 Edge. Modelu S7 Edge+ należy spodziewać się w późniejszym terminie, podobnie jak Note'a 6.

Źródło tekstu: GeekBench, GSMArena, wł

Komentarze
Zaloguj się
15. ~Kartis
0

2016-01-31 10:01:06

Nie dawno przedłużyłem umowę w plusie i dostałem właśnie Huaweia - telefon rewelka, do tego świetne warunki umowy. Jestem bardzo zadowolony.

Odpowiedz

14. ~Thorgal
0

2016-01-29 11:28:37

W końcu następuje powolna detronizacja samsunga. Huawei zaczyna swój marsz. Dla nas klientow to bardzo dobra informacja bo im większa konkurencja tym lepsze ceny. Plus już wprowadza nowe telefony od Huawei.

Odpowiedz

13. ~me
0

2016-01-29 07:34:53

12 ~ po to, żebyś się pytał

Odpowiedz

12. ~heh
0

2016-01-29 07:27:17

6: jakto po co? Zaslepieni pobiegna do sklepow znowu dac 4000 za NIEZWYKLE INNOWACYJNY S7 ;) zmiana procka byc musi bo inaczej rzesza nie bedzie mogla sie wyroznic.

Odpowiedz

11. ~elo
0

2016-01-29 07:24:58

5,9: oj chlopcy benchmarkowcy. mam Honor 6 - podajcie jakikolwiek tytul gry ktora mi pojdzie z zacieciami. Nie ma? Aaaa no tak - wiec po co pchac mocneijsze uklady? (a to telefon sprzed ponad roku). Huawei robi swoje GPU - wtedy calkowicie sie uniezalezni. Myslcie panowie. Same cyferki to nie wszystko..

Odpowiedz

10. tMati
0

2016-01-29 00:28:03

@2 Nie tyle wymagające, co kiepsko napisane z masą wodotrysków. Ostatnio kilka aplikacji po aktualizacji dostało nowe menu (bardzo podobne), które w moim odczuciu działa wolniej od starego, a do teg nie jest tak ergonomiczne jak stare.PS. Nie wiem na co komu w np. nawigacji, animacje przy przesuwaniu elementów menu (cienie i refleksy), które dosłownie zjadają baterię.

Odpowiedz

9. Bohann
0

2016-01-28 17:02:57

Dajcie spokój z tym z tym Kirinem 950, jego GPU to zabytek w porównaniu do Snapdragona 820 i Exynosa 8890. Cały układ (CPU + GPU) to tylko średnia półka.

Odpowiedz

8. ~jacek
0

2016-01-28 16:44:37

pewnie glownie po to zeby sie nie grzaly telefony

Odpowiedz

7. ~Alek
0

2016-01-28 16:44:30

No to nie dziwi mnie, czemu Plus się tak uparł, żeby mieć w ofercie Honory. W końcu to sprzęt od Huawei, czyli dobry i tańszy niż z top marek, gdzie się właśnie za markę płaci.

Odpowiedz

6. ~Mexille
0

2016-01-28 15:53:20

Jeśli 820 jest niewiele wydajniejszy od 810, to po jaką cholerę on na rynek trafia? :-/ Chyba, że jest w tej samej cenie i poprawiony (grzanie) to okej.

Odpowiedz

5. ~jacek
0

2016-01-28 15:03:47

tylko ze karta graficzna w mate 8 to jakas bida nawet przy s6 a co dopiero s7

Odpowiedz

4. 800000
0

2016-01-28 13:53:31

@2 po co wydajność, .... a po to gdyż, na moim nexusie 5 uruchomione tylko 3 apl tzn. janosik, rejestrator jazdy i mapy GG, i telefon nieraz potrafi ostro zamulić oraz zawiesić się, że restart tylko pozostaje, słowem kpina!

Odpowiedz

0

2016-01-28 13:52:24

@2 jest taka wymagająca aplikacja - nazywa się task manager - odpal kilka aplikacji i spróbuj wejść do widoku otwartych aplikacji bez zacięcia :) Ale to nie wina sprzętu.

Odpowiedz

2. ~
0

2016-01-28 13:20:46

@poza tym po co taka wydajność w telefonie? chyba że są na ten moment tak wymagające aplikace których by chociażby s6 nie pociągneła to proszę o listę chętnie sprawdzę :)

Odpowiedz

1. ~rudy
0

2016-01-28 13:19:03

Tylko nie dodaliście do posta tego że są to niepotwierdzone przez Samsunga testy ich przyszłego flagowca, w dodatku na nieskończonym oprogramowaniu. Mi się wydaje, że i tak lepiej dla smartfonów byłoby bycie nieznizczalnym jak Motorola/Lenovo DROID TURBO 2. Wydajność Xperii Z flagowca sprzed lat wystarczała, kwestia dopracowania oprogramowania. Ale to tylko moje zdanie :)

Odpowiedz