DAJ CYNK

Huawei Kirin 950 już oficjalnie

06.11.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3792

Ważne 3

0

Huawei oficjalnie zaprezentował swój najnowszy chipset Kirin 950. Padł nowy rekord w AnTuTu.

Huawei oficjalnie zaprezentował swój najnowszy chipset Kirin 950. Padł nowy rekord w AnTuTu.

Ośmiordzeniowy chipset Huaweia wykorzystuje 4 rdzenie Cortex-A72 o zegarze 2,53 i cztery rdzenie Cortex-A53 taktowane zegarem 1,8 GHz, a dodatkowy koprocesor i5 odpowiada za analizę danych z sensorów. Zużycie energii tego ostatniego udało się zmniejszyć z 90 mA (i3) do zaledwie 6,5 mA. Oprócz tego dostajemy grafikę Mali T880MP4, dwukrotnie wydajniejszą od Mali T880 z Kirina 930. Chipset obsługuje LTE Cat 6 i wspiera VoLTE.

Całość została wyprodukowana w procesie technologicznym 16nm FinFET, który pozwolił na redukcję zużycia energii. Huawei obiecuje 40% skok wydajności i aż 60% zmniejszenie zapotrzebowania na energię względem poprzednika.

W teście AnTuTu platforma pokazowa Huaweia osiągnęła rekordowy wynik 82945 punktów.

Źródło tekstu: androidcentral, wł

Komentarze
Zaloguj się
17. ~atomfx
0

2015-11-09 20:57:05

LTE fakt masz rację. Ale s6 to nie telefon tylko smartfon. Jeżeli potrzebujesz tel. do dzwonienia, to kup te.a nie smartfona czy tableta z funkcją dzwonienia. Duży ekran musi dostać swój prąd i koniec.

Odpowiedz

16. ~vainglorious
0

2015-11-06 12:41:14

.eml i html to akurat nie powinien być problem

Odpowiedz

15. ~lol...
0

2015-11-06 11:59:45

Mogliby jakiś tablecik 10" z tym wypuścić do tego amoled full hd albo 2k i było by ładnie i wydajnie :)

Odpowiedz

14. ~k
0

2015-11-06 11:54:38

a tak dla porównania - jaki był poprzedni rekord antutu i do kogo należał? bo sam wynik tego nowego socu nic nie mówi

Odpowiedz

13. ~
0

2015-11-06 11:18:17

@kwetia potrzeb wiadomo ze telefon nigdy nie zastapi komputera :) zalezy kto jakie ma wymagania niezbedne do codziennego uzytkowania elektroniki :)

Odpowiedz

12. ~Dupelek
0

2015-11-06 11:12:25

@11 Oczywiście doskonale Ciebie rozumiem. Nie kazdy musi zgadzac sie z moimi "bazgrołami" hi....U mnie występuje taka konieczność i musiałem to uwzglednić przy zakupie!!!

Odpowiedz

11. ~
0

2015-11-06 10:17:04

@10 s6 nie ma SD wiec na nic mi sie to zdaje :) ja tam akurat jak juz ogladam filmy to online wiec to mnie nie robi a z office jedyne z czego korzystam to exel ktory dziala bez zarzutu wiec mi tam to starczy ja akurat do tych wymagajacych nie naleze :)

Odpowiedz

10. ~Dupelek
0

2015-11-06 10:04:04

@9 Jeśli chodzi o zastapienie laptopa tym tel. to troche są kłopoty. Brak wielu formatów. Niektóre formaty wgrane w laptopie na SD, nie moźna odtworzyć na tel. np: eml, html itd... Spróbuj policzyc ilość ile masz formatów w laptopie i ile w tel. Ja w tel. ma video około 20, a w laptopie pona 100. Nie wszystko z SD moge odtworzyc.

Odpowiedz

9. ~
0

2015-11-06 09:47:50

@4 jak kto woli dla mnie osobiscie ten telefon jest najlepszy nie nagrzewa sie przy takim procesorze co jest duzym + a jesli chodzi o funkcjonalnosc to w 100% zastepuje mi komputer jak wolisz klasyki i siedziec godzinami na komputerze albo zeby cos sprawdzic na necie odpalasz kapa twoj wybor kwestia gustu :)

Odpowiedz

8. ~
0

2015-11-06 09:46:45

Buldog - za 2 tyg premiera mate 8 z k950 :-)

Odpowiedz

0

2015-11-06 09:26:11

Życzę im powodzenia, większa konkurencja to dobrze motywuje rywali.

Odpowiedz

6. ~Buldog
0

2015-11-06 09:21:34

Jak zrobią na tym jakiegoś MATE to biore w ciemno ;D

Odpowiedz

5. ~Dupelek
1

2015-11-06 08:51:56

@3. Wspaniała uwaga co do akum. Ja tak samo zuzywam i warto pamietać, że tak jest

Odpowiedz

4. ~LTE
-1

2015-11-06 08:50:27

@3, To *** a nie telefon S6, jak nie umie wytrzymać od poniedziałku do niedzieli 7 dni to nic nie warty taki telefon mówię o normalnym użytkowaniu odbieraniu i wykonywaniu chwilowych rozmów.

Odpowiedz

3. ~
1

2015-11-06 08:39:19

to zalezy jak korzystasz ja mam s6 jak gram i korzystam z neta to niekiedy po naladowaniu rano popoludniu bateria pada jak tylko dzwonie czy pisze to nawet 3 dni wytrzyma :)

Odpowiedz